×
Mobilā versija
Brīdinājums +18.8°C
Emīls, Egita, Monvīds
Ceturtdiena, 21. jūnijs, 2018
12. janvāris, 2012
Drukāt

Dānijas vēstnieks: mēs atbalstīsim Latvijas lauksaimniekus, cik iespējams

Foto - LETAFoto - LETA

Kaut arī Dānija savas prezidentūras laikā sola strādāt pie Eiropas Savienības (ES) budžeta izdevumu samazināšanas, Latvijas lauksaimnieki, iespējams, nākotnē varētu iegūt taisnīgākus platību maksājumus. Šādu atziņu var izdarīt pēc sarunas ar Dānijas vēstnieku Pēru Karlsenu.


Šonedēļ ES mājā Rīgā notika Dānijas prezidentūras ES padomē atklāšanas pasākums, kurā tika izklāstītas prezidentūras prioritātes. “Tā kā mums Dānijā ir efektīva lauksaimniecība, mūsu lauksaimnieki varētu piedzīvot tiešmaksājumu samazinājumu. Cirpšana budžetā būs, taču mēs apzināmies Latvijas lauksaimnieku situāciju, un mēs atbalstīsim viņus, cik iespējams,” pēc pasākuma sarunā ar “LA” sacīja P. Karlsens, pieļaujot, ka Latvijas zemnieki varētu saņemt lielākus platību maksājumus, pateicoties to samazinājumam citās valstīs.

Savai prezidentūrai Dānija devusi saukli “Eiropa darbā” un kā prioritātes definējusi atbildīgu, dinamisku, zaļu un drošu Eiropu. P. Karlsens prezentācijā sacīja, ka atbildīgas Eiropas veidošanā būs daudz finanšu jautājumu – gan nākamā ikgada ES budžeta, gan ES daudzgadu budžeta 2014. – 2020. gada kontekstā. Dānija liks uzsvaru arī uz vienotu Eiropas tirgu, kā arī savas valsts vizītkarti – zaļo domāšanu.

“Klimata jautājumi ir būtiski, to mēs jūtam pēc tā pārmaiņām Grenlandē,” sacīja P. Karlsens. Dānija liks uzsvaru uz enerģijas taupīšanu, alternatīvajiem enerģijas veidiem, minot biomasas un biogāzes popularizēšanu. Dānijas vēstnieks sola arī akcentēt savā valstī populāro riteņbraukšanas kultūru – par šo jautājumu viņš esot runājis ar Rīgas mēru Nilu Ušakovu, lai pavasarī varētu sarīkot pasākumu Rīgā ar velosipēdiem.

Latvijā Dānijas prezidentūra tiks atzīmēta ar koncertu Lielajā ģildē, kurā uzstāsies Dānijas Nacionālais vokālais ansamblis, februārī paredzēts atklāt izstādi par Dāniju, bet marta beigās iecerēta Dānijas filmu nedēļa.

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+