×
Mobilā versija
Brīdinājums +12.9°C
Jānis
Svētdiena, 24. jūnijs, 2018
23. septembris, 2015
Drukāt

“Danske Bank” privātpersonu biznesu Latvijā un Lietuvā nodos “Swedbank” (2)

DanskeBank

“Danske Bank” noslēgusi līgumu ar “Swedbank” Lietuvā un “Swedbank” Latvijā par “Danske Bank” privātpersonu biznesa pārcelšanu uz “Swedbank”.

Darījums ietver privātpersonu, izņemot individuālas apkalpošanas klientu, kontus, kredītus, noguldījumus, norēķinu kartes un vērtspapīrus. Drīzumā dokumenti tiks iesniegti banku uzraudzības iestādēm abās valstīs, lūdzot atļauju darījuma īstenošanai, teikts “Danske Bank” paziņojumā medijiem.

Pāreja ietekmēs aptuveni 7000 “Danske Bank” klientu privātpersonu Latvijā un 120 000 – Lietuvā. Darījumā pārnesamo klientu kredītu apjoms veido aptuveni 116 miljonus eiro Latvijā un 525 miljonus eiro Lietuvā.

Brīdī, kad tiks saņemtas oficiālās atļaujas no banku uzraudzības iestādēm abās valstīs, klientiem tiks nosūtīta detalizēta informācija par pārejas procesu un to, kā tas ietekmēs viņu izmantotos pakalpojumus. Pašlaik klientiem nav nepieciešams veikt nekādas darbības, līdz turpmākam paziņojumam visi pakalpojumi tiks nodrošināti kā ierasts.
Gada sākumā “Danske Bank” paziņoja par nodomu trīs Baltijas valstīs koncentrēt savu darbību uz korporatīvo klientu un ar šiem klientiem saistītu privātpersonu apkalpošanu, vienlaikus pakāpeniski izejot no privātpersonu masu segmenta.

“Danske Bank” ir lielākā banka Dānijā. Latvijā strādā “Danske Bank” filiāle, kura koncentrējas uz biznesa klientu un ar šiem klientiem saistītu privātpersonu apkalpošanu.

“Danske Bank” filiāle Latvijā šogad pirmajā pusgadā no pamatdarbības guva 464 000 eiro neto peļņu. Bankas pamata segmenta klientu noguldījumu portfelis pirmajā pusgadā sasniedza 206,4 miljonus eiro. “Danske Bank” izsniegto kredītu apjoms pamata segmenta klientiem jūnija beigās sasniedza 248,4 miljonus eiro, uzņēmumiem izsniegto kredītu apjoms – 243 miljonus eiro. Banka pirmā pusgada noslēgumā bija piesaistījusi noguldījumos 206,4 miljonus eiro. Informācijā par pirmā pusgada finanšu rādītājiem ir ietverti dati par “Danske Bank” Latvijā biznesa klientiem un ar šiem klientiem saistītām privātpersonām, savukārt pārējo privātpersonu apkalpošana kopš janvāra ir ārpus pamatdarbības un nav ietverta finanšu datos.

Latvijas Komercbanku asociācijas publicētās informācija dati rāda, ka šogad pirmā pusgada beigās “Danske Bank” Latvijas filiālei bija 3889 aktīvi klienti, tai skaitā 3157 fiziskās personas un 732 juridiskas personas. Savukārt “Swedbank” jūnija beigās bija 949 022 aktīvi klienti, tai skaitā 877 913 fiziskas personas un 71 109 juridiskas personas. Aktīvie klienti ir tādi, kuru kontos sešu mēnešu laikā veikti vismaz divi darījumi vai transakcijas, izņemot bankas komisijas maksu ieturēšanu.

Jūnija beigās Latvijā “Swedbank” bija pēc aktīviem lielākā banka, tās aktīvu apmērs – 5,15 miljardi eiro. Savukārt “Danske Bank” Latvijas filiāle ierindojās 14.vietā, un tās aktīvu apmērs bija 526,7 miljoni eiro, liecina Komercbanku asociācijas informācija.

“Danske Bank” Latvijā ir viena filiāle. Savukārt “Swedbank” Latvijā ir 47 filiāles un 402 bankomāti.

Pievienot komentāru

Komentāri (2)

  1. Tāpat kā nejēdz pamanīt absurdus ciparus 🙂 klienti 3000, bet nodos 7000. Eh, LA, šķita, ka jums ziņas nedaudz kvalitatīvākas, bet tie paši studenti, kas visur …

  2. Rakstam pareizu logo pielikt nejēdzat?

Draugiem Facebook Twitter Google+