×
Mobilā versija
+11°C
Marģers, Anastasija
Sestdiena, 21. aprīlis, 2018
25. marts, 2013
Drukāt

Dāņu filma par slaveno aktieri Dirku Pasāru un diskusija Dailes teātrī

Foto - publicitātesFoto - publicitātes

28.martā plkst. 18.00 Dailes teātra Mazajā zālē tiks rādīta režisora Martina Pītera Zandvlīta (Martin P. Zandvliet) filma „Joku plēsējs Dirks” (Dānija, 2011), kam sekos diskusija „Aktiera profesijas spožums un posts”, kurā piedalīsies Dailes teātra aktieri Elīna Dzelme, Juris Bartkevičs un Lauris Dzelzītis, Dailes teātra direktors Andris Vītols un sabiedrisko attiecību vadītāja Liene Jakovļeva. Diskusiju vadīs Zane Daudziņa.

Filma „Joku plēsējs Dirks” ir biogrāfisks stāsts par izcilo dāņu komiķi Dirku Pasāru (Dirch Passer). 50.gadu beigas, Kopenhāgena. Tiešā un asprātīgā veidā uzjautrinot cilvēkus, jaunais joku plēsējs Dirks vienā acumirklī kļūst par publikas mīluli un kopā ar savu dvēseles radinieku Kjeldi Petersenu nonāk slavas zenītā. Jaunais tēls, ko tik ļoti dievina skatītāji, drīz sāk viņu pašu kompromitēt – neviens vairs neuztver viņu nopietni, tik ļoti kārotā pievēršanās nopietnām lomām tiek izsmieta. Tas noved pie nebeidzamas uzdzīves un vieglas uzvedības sievietēm, taču no saviem dēmoniem neviens vēl nav aizbēdzis: zem maskas, ko Dirks valkā ikdienā kā komediants, slēpjas patiesi izmisis, joku nogurdināts, dzīves un alkohola sagrauts cilvēks.
Filma tiks demonstrēta dāņu valodā ar angļu subtitriem, tiks nodrošināts arī tulkojums austiņās latviešu valodā.
Bezmaksas ielūgumus uz filmu „Joku plēsējs Dirks” un diskusiju lūdzam rezervēt elektroniski, nosūtot savu vārdu, uzvārdu un nepieciešamo vietu skaitu uz e-pastu: mailto:pasakumi@dailesteatris.lv” pasakumi@dailesteatris.lv.
Filmu un diskusiju piedāvā Dailes teātris un Dānijas Kultūras institūts.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+