×
Mobilā versija
Brīdinājums +14.1°C
Līga
Piektdiena, 22. jūnijs, 2018
9. janvāris, 2017
Drukāt

Danu Reiznieci-Ozolu atzīst par gada labāko finanšu ministri Eiropā (11)

Foto LETA Foto LETA

Finanšu ministre Dana Reizniece - Ozola.

Lielbritānijas lietišķā laikraksta “Financial Times” banku jautājumiem veltītais žurnāls “The Banker” par šā gada labāko finanšu ministri Eiropā atzinis Latvijas finanšu ministri Danu Reiznieci-Ozolu.

“Ņemot vērā gan fiskālās konsolidācijas, gan izaugsmes mērķus, Reiznieces-Ozolas kundzei ir ne tikai stingra pozīcija fiskālajos jautājumos, bet arī viņa sniedz ieguldījumu Latvijas ekonomikas pozitīvajos rezultātos ar ambiciozu strukturālo reformu programmu,” norādīja “The Banker”.

Žurnāls uzsvēra, ka Latvijas parāds veido vien 36% no iekšzemes kopprodukta (IKP), kas ir viens no zemākajiem Eiropas Savienībā, turklāt Latvijas valsts budžets ir gandrīz sabalansēts: šogad gaidāms 1,1% deficīts no IKP, bet nākamgad – 0,7%.

“Latvijas spēks ir tas, ka esam spējuši saglabāt savu fiskālo pozīciju pēc stingriem taupības pasākumiem uzreiz pēc krīzes,” intervijā teikusi Reizniece-Ozola.

“Lai gan finanšu ministra amatā viņa ir tikai no 2016.gada februāra, Reizniecei-Ozolai jau iepriekš bija ietekme kā ekonomikas ministrei, kad viņa bija šajā amatā kopš 2014.gada novembra,” atzīmē “The Banker”. Žurnālā norādīts, ka 2015.gadā Latvijas ekonomika auga par 2,7%, pērn atbilstoši Eiropas Komisijas prognozēm izaugsme bijusi 1,9% apmērā, savukārt šim gadam valdība prognozē 3,5% IKP pieaugumu. Reizniece-Ozola paskaidrojusi, ka tas “galvenokārt saistāms ar Eiropas Savienības struktūrfondu finansējumu” un iekšējo patēriņu.

Pērn Latvija pievienojās Ekonomiskās sadarbības un attīstības organizācijai, ar kuru Latvijas valdība sadarbībā ar Pasaules Banku līdz šā gada aprīlim plāno izstrādāt jaunu vidēja termiņa nodokļu stratēģiju, norāda “The Banker”.

“Mēs mēģinām izdomāt, kāda ir Latvijai vislabāk piemērotā nodokļu stratēģija, nosakot trīs mērķus: ieņēmumu palielinājums, nevienlīdzības samazināšana – ienākumu starpība starp dažādiem sabiedrības slāņiem ir diezgan liela – un uzņēmējdarbības konkurences nodrošināšana,” žurnāls citē Latvijas finanšu ministres teikto.

Viņa piebildusi, ka valdība sāks aktīvas diskusijas sabiedrībā, kopā ar arodbiedrībām un uzņēmēju organizācijām, “lai arī tās saprot un tic tam, ko mēs izlemsim”.

“Reformas palīdzēs Latvijai sasniegt mērķi palielināt nodokļu ieņēmumus līdz trešdaļai no IKP. Lai to sasniegtu, Reizniece-Ozola arī koncentrējas uz ēnu ekonomikas samazināšanu, cīņu pret nelikumīgu naudas plūsmu un iespējamo terorisma finansēšanu. Viņa teic, ka pret šādu rīcību ir nulles iecietība, piebilstot, ka valdība pastiprina esošā regulējuma ieviešanu un palielina regulatoru spējas cīņā pret to,” lasāms “The Banker” materiālā.

Par globālo un Amerikas pasaules daļas labāko finanšu ministru šogad atzīts Alfonso Prats-Gajs no Argentīnas, kurš vadījis valsts pāreju no iepriekšējās populistu valdības finanšu politikas uz uzņēmējiem draudzīgāku un tradicionālāku finanšu politikas pieeju.

Āzijas un Klusā okeāna valstīs, “The Banker” vērtējumā, 2017.gadā labākais finanšu ministrs ir Ravi Karunanajake no Šrilankas, kurš centies virzīt valstī jaunu ekonomikas reformu posmu un mainīt domāšanas veidu.

Tuvajos Austrumos par labāko kolēģu vidū atzīts Kuveitas finanšu ministrs Anass al Salehs, “The Banker” īpaši norādot uz viņa nozīmi tajā, ka Kuveita ir spējusi saglabāt spēcīgu fiskālo pozīciju laikā, kad naftas cenas pasaules tirgos ir zemas, kas negatīvi ietekmē šīs valsts finanses.

Savukārt par Āfrikā labāko finanšu ministru atzīts Pravins Gordhans no Dienvidāfrikas Republikas, kurš spējis gūt tirgu un investoru uzticību laikā, kad pasaules un vietējās tendences nav labvēlīgas valsts ekonomikai.

Pērn “The Banker” par gada finanšu ministru Eiropā atzina Dušanu Mramoru no Slovēnijas.

Pievienot komentāru

Komentāri (11)

 1. Gads tikko sācies, bet humors pamatīgs. Man atgādina sen aizmirstu (jaunā paaudze pat nezina)žurnālu Dadzis. Varētu smieties, ja visus šīs FM ministres murgus nebūtu jāizbauda uz savas ādas kā algotam darbiniekam-uzņēmuma grāmatvedim. Visu rezumējot ir tikai viena doma: mērkaķis, kas iecelts par ministru.

  • Ģenerāluzņēmēja pārstāvis Atbildēt

   Jā, ja Reiznieces Ozolas diletantisms, izkalpošanās banksteru un ekonomisko slepkavu klaniem un aprobežotība nebūtu traģiska Latvijas uzņēmējiem un sabiedrībai, varētu paņirgt….
   Kur klāt ķeras mērgļi no Nacionālās apvienības, tur nozare ir sačakarēta un no nozares paliek pāri industrijas. Uzpūsto izlūziju industrijas

 2. Savam ieprieksejam komentaram, kuram piemirsu pievienot vardu,neierakstiju ka nedrikst aizmirst ka ES un NATO Valsts Latvijas pasreizeja Finansu ministre ir viena no NATO ienaidnieku apvienibas Puzes bunkura barveza stipenditatem

 3. Kartejo reizi pieradas ka The Banker ir krievu mafijas trubadurs.The Banker dazadus titulus izdala,protams par attiecigu samaksu,kremla mafijas bankieriem.Par labako Eiropas bankas prezidentu 2016. kluva Krievijas ( Putina) centralbankas prezidente Elvira Nabiullina.Ka zinams si banka ir Putina ipasums.Ja,2016.gada par labako Finansu ministru The Banker ir pasludinajis Latvijas Finansu ministres,kura ir iztirgojusi,Rundales pils balle; Latvijas Valsts Dzelzcelu kremla “investoriem” ,un vinas gimenes “biznesins” regulari regulari tirgo uzturesanas atlaujas kremla “investoriem”,tad ir jasecina ka kremlila aprindam vina ir savs cilveks.

 4. Mani ~vidējo ienākumu kopš 17g apliek ar nereāliem nodolkļu kāpumiem 67% nodokļa, kas izlemts 10 d. pirms jaungada. Jau strādāju 50% ārzemēs, tagad par autiņu 10EUR dienā+.
  Palīdzība attīstībai tikai negatīva.
  Neesmu bijis biblotekā man ir google uc. Uzbūvējiet Bābeli vai Kolizeju
  Gudrie brauc uz ārzemēm!

 5. Mēs viņu varētu aizdot kādai Eiropas bankai… lai strādā, saņem smuku naudu, lai slinko tur… domāju, ka Latvijai tā būtu labāk!

 6. Būsim godīgi – tas ne īslaicīgās Danas, bet gan trīs gadus finanšu ministra amatā nostrādājušā Vilka nopelns.

 7. Mēs mēģinām izdomāt, kāda ir (mūsu) Latvijai vislabāk piemērotā nodokļu stratēģija, nosakot trīs mērķus: ieņēmumu palielinājums – palielinot esošos nodokļus, ieņēmumu palielinājums – ieviešot jaunus nodokļus un apliekot ar nodokļiem nodokļus kuri tiks maksāti! Kāda nevienlīdzības samazināšana? Ienākumu starpība starp dažādiem sabiedrības slāņiem ir diezgan liela un būs vēl lielāka!
  Nākamajā gadā būšu vispasaules labākā finanšu ministre – jāpaspēj, jo drīz vairs nebūs nekā.

 8. Reizniece-Ozola arī koncentrējas uz ēnu ekonomikas samazināšanu, cīņu pret nelikumīgu naudas plūsmu un iespējamo terorisma finansēšanu.NESAPROTU,KAS IR TERORISMA FINANSĒŠANA?Lūdzu izskaidrojiet kāds man!

 9. IKP aug uz aizbraukušo tautiešu rēķina, tur protams ir mūsu deputātu nopelns ar paceltajiem nodokļiem, kas piespiež dzīvot gribētājus pamest valsti!

 10. Dombrovskis un Reizniece-Ozola tie labākie? Nu, nu … Izskatās, ka Eiropas VĒRTĪBAS nav manas tautas vērtības …

Draugiem Facebook Twitter Google+