×
Mobilā versija
Brīdinājums +13.1°C
Marģers, Anastasija
Sestdiena, 21. aprīlis, 2018
20. augusts, 2012
Drukāt

Dāņu uzņēmējam būs jāatlīdzina zaudējumi biškopjiem

Tiesa atzīst dāņu uzņēmēju par vainīgu nelikumīgā Latvijas lauku smidzināšanā.

 

“Latvijas Avīzē” jau stāstījām, ka Jakobsenam piederošā SIA “Jaunbāģi” pērnvasar ilgu laiku smidzināja SIA “Dan Agro” rapšu laukus ar neatļautu insekticīdu “Danadim 40 e.k.”. Cieta 16 biškopju 397 bišu saimes. Latvijas Biškopības biedrība (LBB) aprēķināja kopējos zaudējumus (tie bija Ls 116 242) un visu cietušo biškopju vārdā vērsās tiesā.

Kā informē LBB pārstāve Ieva Zēģele, Valmieras rajona tiesa prasību apmierināja daļēji, atzīstot SIA “Jaunbāģi” par vainīgu zaudējumu radīšanā un piespriežot kompensēt lielāko daļu no aprēķinātajiem zaudējumiem.

“Esam apmierināti ar tiesas lēmumu. Latvijas likumi ir jāievēro ne tikai Latvijas pilsoņiem, bet arī ārvalstniekiem, kuri šeit saimnieko. Pārkāpjot likumu, ir jāsaņem sods un vainīgajam jākompensē cietušās puses zaudējumi. Ceru, ka nākotnē tādi gadījumi vairs neatkārtosies. Latvijas Biškopības biedrība aicina lauksaimniekus un biškopjus uz sadarbību un lūdz smidzināt laukus, ievērojot likuma normas. Mums visiem kopā ir jārūpējas par tīru Latvijas vidi,” tā Armands Krauze, LBB valdes priekšsēdētājs.

Cietušie biškopji ir apmierināti ar tiesas spriedumu. LBB tiesas spriedumu nepārsūdzēs. 28. augustā būs pilns tiesas spriedums.

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+