Ekonomika
Bizness

Danusēvičs: Visvairāk regulēšanas slogu tirdzniecībā izjūt Latgalē0


Foto – LETA
Foto – LETA
Foto – LETA

Šodien sākas Latvijas nozīmīgākās nozares – tirdzniecības, divu dienu gada konference “No pārmērīga administratīvā sloga uz mūsdienīgu attīstību”. Tā noritēs Latgalē – Krāslavā un Dagdā 16. un 17.augustā, portālu “LA.lv” informēja Latvijas Tirgotāju asociācijas (LTA) prezidents Henriks Danusēvičs.

Nozarei, kas šobrīd dod vienu trešdaļu valsts budžeta ieņēmumu (gandrīz 3 miljardus eiro), ir uzlikts pārlieks administratīvais slogs, kas atņem resursus modernizācijai, teica Danusēvičs.

“To apstiprina Ekonomikas ministrijas analītiskais pētījums, kurā norādīts, ka kases aparātu reformas administratīvās prasības uzliek pārmērīgas izmaksas, kuras uzņēmumi vairs nevar izmantot inovācijām tirdzniecībā. Vienlaikus valsts nodarbinātības un izglītības praktiskā politika novedusi pie katastrofāla darba roku trūkuma tirdzniecībā, it sevišķi tas attiecas uz kvalificētiem darbiniekiem,” uzsvēra LTA prezidents.

Par nepieciešamajām izmaiņām nozarē spriedīs LTA dalībnieki.

Tāpat plānots, ka konferencē “No pārmērīga administratīvā sloga uz mūsdienīgu attīstību” tiks pieņemta Latvijas Tirgotāju asociācijas (LTA) programma 2018. – 2020. gadam un aicinājums Saeimas deputātu kandidātiem, norādīja Danusēvičs.

Konferences delegāti un nozares vadība tiksies ar Krāslavas un Dagdas pašvaldību vadītājiem, lai pārrunātu tirdzniecības nozares vietu un īpatnības reģionā. Tajā pašā dienā notiks apspriede ar Ministru prezidenta padomnieku Latgales attīstības jautājumos Gunāru Upenieku.

Kā ierasts, ikgadējās tirgotāju konferences dalībnieki apmeklēs arī vietējos uzņēmumus – lielāko šūšanas uzņēmumu Latgalē “Nemo”, alus darītavu “Krāslavas avots”, kā arī keramiķi Valdi Pauliņu.

Tirgotāji ar uzņēmējiem plāno pārrunāt arī to ražotās produkcijas realizācijas gaitu Latvijā un ārvalstu tirgos.

Pēc Danusēviča teiktā, Latgalē nozare visvairāk izjūt tirdzniecības regulēšanas slogu, pieaugošos darba spēka nodokļus un zemo neapliekamo minimumu, ko vislabāk izprot Latgales uzņēmēju līderis, LTA padomes loceklis, Raimonds Nipers. Tāpēc viņš šogad ir LTA konferences namatēvs.

Diskusijās plānots arī spriest par mazo un vidējo uzņēmumu konkurētspējas palielināšanu, kā arī par citiem tirdzniecības jautājumiem risinot galveno konferences uzstādījumu – no pārmērīga administratīvā sloga uz mūsdienīgu attīstību.

Saistītie raksti

Starp apspriestajiem jautājumiem būs darba spēka trūkums un darbaspēka nodokļu izmaiņas, strādājošo kvalifikācijas paaugstināšana, zādzību apkarošana.

Atsevišķi tiks apspriesta ieilgusī kases aparātu reforma, kā sliktas valsts pārvaldības piemērs. Konferences noslēgumā notiks LTA prezidenta un LTA padomes priekšsēdētāja vēlēšanas, norādīja LTA pārstāvji.

LA.lv