×
Mobilā versija
Brīdinājums +18.5°C
Ilvija, Marlēna, Ziedone
Ceturtdiena, 24. maijs, 2018
7. marts, 2017
Drukāt

Darba devēji ārpus Rīgas meklē darba rokas (3)

Ekrānšāviņš no "liepajniekiem.lv"Ekrānšāviņš no "liepajniekiem.lv"

7.martā Liepājas Latviešu biedrības namā notika Nodarbinātības valsts aģentūras (NVA) un Eiropas valstu nodarbinātības dienestu tīkla (EURES) pasākums “Darbs un karjera 2017”. Tā ir iespēja satikties darba devējiem un darba meklētājiem, lai vienotos par iespējamo darba attiecību uzsākšanu.

Dalībai vakanču gadatirgū Liepājā bija pieteikušies 22 Latvijas darba devēji, bet Daugavpilī – 23 darba devēji, – šis pasākums notitēs 9.martā. Darba meklētājiem abos darba gadatirgos tiks piedāvātas kopumā vairāk nekā 1200 brīvās darba vietas.

Portāls “liepajniekiem.lv” raksta, ka pirmās vakanču gadatirgus stundas laikā to bija paspējuši apmeklēt tūkstošiem cilvēku. Liepājā bez darba ir 11,2% ekonomiski aktīvie iedzīvotāji.

Portāls novēroja, ka vislielākā interese darba meklētājiem bija par dienestu NBS. Uzņēmums “Taxi Kurir Latvia”, kas orientējas uz Zviedrijas klientiem, raksturoja, ka interese no darba ņēmēju puses ir ievērojama. Tas apsver organizēt apmācības. Liela interese bijusi par vakancēm arī “Maxima” un “Rimi”, tāpat kazino un pie ārvalstu darba iespēju stendiem. Kā pastāstīja “Rimi” pārstāvji, piedāvātas tiek ne tikai vakances Liepājā, bet arī Rīgā. Pēc portāls uzsvērtā SIA “iCotton” būs nepieciešams ievērojams skaits darbinieku, un šodien saņemti daudz pieteikumu.

“Kādu laiku pabiju Anglijā, bet man vairs nav tas vecums – gribu strādāt un dzīvot Latvijā, jo 55 gadi vairs nav vecums, kad tik kardināli mainīt vidi,” stāstīja liepājnieks Edgars. Liepājniece Irina nav atradusi neko piemērotu. Viņa ir celtņa operatore, sievietei ir 52 gadi.

21.martā vakanču gadatirgus notiks Kauguru kultūras namā. Lai tikšanās ar darba devējiem un darba pārrunas vakanču gadatirgū būtu produktīvākas, darba meklētājiem ieteicams ņemt līdzi savu CV. Savukārt 25.martā šāds pasākums notiks Jēkabpilī, informē Nodarbinātības valsts aģentūra.

Reģistrētais bezdarba līmenis Latvijā janvārī bija 8,5%.

Pievienot komentāru

Komentāri (3)

  1. Krievu troļļ raujas visur. Šis te laikam ir tāds aprobežots, ka nekas sakāms viņam nav. Tikai atkārtojas kā mērkaķis ar caureju.

  2. Lai maksā pienācīgas algas un ne jau aploksnē,bet ar visu socialo nod.,tad arī būs darba rokas cik uziet.Bet tik cūcīgi kā rīkojas daudzi darba devēji,maksā grašus un tos aploksnē,vai pat pēc trim mēn.patriec itkā pēc pārbaudes ,pavisam bez algas utt.tad nu nav ko cerēt uz darba rokām.
    Darba devēji,paskataties spogulī!

  3. Cilvēkiem kas strādā ārpus Rīgas, teiksim 100+ km, būtu jādod IN atvieglojumi.

Draugiem Facebook Twitter Google+