×
Mobilā versija
Brīdinājums +12.1°C
Marģers, Anastasija
Sestdiena, 21. aprīlis, 2018
19. jūnijs, 2012
Drukāt

Darba devēji nosauc labākās izglītības iestādes

Foto - LETAFoto - LETA

Darba devēju visvairāk ieteiktās izglītības iestādes 2012.gadā ir Rīgas Tehniskā universitāte (RTU), Latvijas Universitāte (LU) un Banku augstskola, aģentūrai BNS pavēstīja Latvijas Darba devēju konfederācijas (LDDK) korporatīvās sociālās atbildības un komunikāciju eksperte Agnese Alksne.

Viņa norādīja, ka ceturtā darba devēju ieteiktā izglītības iestāde ir Latvijas Lauksaimniecības universitāte, kam seko Biznesa augstskola “Turība”, Rīgas Tehniskā koledža, Vidzemes Augstskola, Rīgas Stradiņa universitāte un Alberta koledža.

Karjeras portāla “Prakse.lv” vadītājs Jānis Logins norādīja, ka RTU jau otro gadu saglabā līderpozīciju. “Bet visstraujāko darba devēju uzticības kāpumu gada laikā piedzīvojušas Banku augstskola, Biznesa augstskola “Turība” un Rīgas Tehniskā koledža,” teica Logins.

LDDK ģenerāldirektore Līga Menģelsone minēja, ka caur izveidoto sarakstu ir radīta iespēja, kā uzņēmumi var ieteikt jauniešiem, kuras profesijas apgūt. “Caur topu mēs esam radījuši iespēju uzņēmumiem ieteikt jauniešiem, kuras profesijas apgūt, kā arī ieteikt izglītības iestādes, kuru īstenotās izglītības kvalitātei uzņēmumi uzticas. Iesaistoties topa iniciatīvā, darba devēji dod signālu jauniešiem izvērtēt savu laika un finanšu investīcijas izglītības iegūšanā, lai vēlāk būtu iespējams daudz sekmīgāk atrast vietu darba tirgū,” pastāstīja Menģelsone.

LDDK norādīja, ka saraksts demonstrē indikatīvas tendences par darba tirgū pieprasītiem studiju virzieniem. Šogad pieprasījumu pēc jauniem speciālistiem karjeras portālā “Prakse.lv” darba devēji visizteiktāk apliecināja informācijas un komunikāciju tehnoloģiju (IKT) un elektronikas (biežāk minētā profesija – programmētājs), metālapstrādes un mašīnbūves (automehāniķis), kā arī enerģētikas (elektroinženieris) nozarēs, ne tikai balsojot par profesijām un izglītības iestādēm, bet arī publicējot darba sludinājumus un prakses vietas.

Saraksta veidotāji iesaka jauniešiem, izvēloties studiju jomu un izglītības iestādi, ņemt vērā darba devēju un absolventu vērtējumu, kā arī darba atrašanas iespējas savā izglītības jomā. Savukārt izglītības iestādēm tiek rekomendēts pievērst lielāku uzmanību darba devēju iesaistei studiju programmu izstrādē, studiju kvalitātes vērtēšanā, kā arī apkopot informāciju par  absolventu darba gaitām un karjeras attīstību.

Viedokli par izglītības iestādēm karjeras portālā “Prakse.lv” kopumā izteica 170 Latvijas uzņēmumu, tostarp “Latvenergo”, “Rīgas siltums”, “Nordea”, “Rietumu banka”, “Cēsu alus”, “Severstaļlat”, “Grindeks”, “Maxima”, “Latvijas Valsts meži”, “RE&RE”, iesakot profesijas un izglītības iestādes, kuras tie uzskata par pietiekami atbilstošām speciālistu sagatavošanā, lai tiem piedāvātu darbu uzņēmumā.

LDDK ir lielākā darba devēju intereses pārstāvošā organizācija Latvijā uzņēmējdarbības vides uzlabošanas, izglītības, nodarbinātības, sociālās drošības, veselības aprūpes, darba tiesību un darba aizsardzības jomās.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+