×
Mobilā versija
+15°C
Mirta, Ziedīte
Piektdiena, 20. aprīlis, 2018
7. februāris, 2013
Drukāt

Darba devēji pieprasa slimiem darbiniekiem strādāt

Foto - Stock.xchngFoto - Stock.xchng

Valsts darba inspekcijā (VDI) pieaudzis saņemto telefona zvanu un iesniegumu skaits no nodarbinātajiem, kuru darba devēji pieprasa viņiem strādāt, lai gan ārsts ir noteicis ārstēšanās režīmu mājās, izsniedzot par to darba nespējas lapu, aģentūru LETA informēja VDI eksperts ārējo sakaru jautājumos Aivis Vincevs.

“Šāda darba devēja prasība ir prettiesiska – pacientam, lai pilnvērtīgi atveseļotos, ir jāievēro ārstējošā ārsta norādījumi,” uzsver VDI. Inspekcija aicina darbiniekus, kuriem ir izdota darba nespējas lapa, bet darba devējs liek viņam pildīt darba pienākumus, par to ziņot VDI. Šādos gadījumos tiks veikts uzņēmuma apsekojums, darbinieks tiks nosūtīts mājās ārstēties, bet darba devējam var tikt piemērotas administratīvās sankcijas.

“Neveseli darbinieki ir mazāk produktīvi, veic darbu nekvalitatīvi, kā arī pieļauj kļūdas, kas var izraisīt nelaimes gadījumus darbā,” darba devējiem atgādina VDI.

Vienlaikus VDI uzsver, ka darba devējiem ir aizliegts sodīt vai citādi tieši radīt darbiniekam nelabvēlīgas sekas tāpēc, ka darbinieks izmantojis savas tiesības slimot un nav devies pildīt darba pienākumus. Tāpat darbinieku nav tiesības sodīt par to, ka viņš ir informējis kompetentās institūcijas par administratīva pārkāpuma izdarīšanu darba vietā.

VDI aicina darba devējus organizēt darbu tā, lai saslimušie darbinieki varētu ievērot ārstējošā ārsta noteikto ārstēšanās režīmu. Savukārt, lai samazinātu saslimšanas riskus, iespēju robežās izmantot attālinātā darba metodes, kā arī darba vietās izvietot papildu roku dezinfekcijas līdzekļus, bet sadzīves un atpūtas telpās – dabiskos vitamīnus, piemēram, dzērvenes un medu.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+