×
Mobilā versija
Brīdinājums +22°C
Aleksis, Alekss, Aleksejs
Otrdiena, 17. jūlijs, 2018
10. aprīlis, 2018
Drukāt

Darba devēju atbilde NA priekšlikumam: Prasība pēc krievu valodas darba tirgū ir pamatota (90)

Foto - Dainis BušmanisFoto - Dainis Bušmanis

Edvīns Šnore

“Prasība pēc krievu valodas zināšanām, piemēram, klientu apkalpošanas jomā ir objektīva un pamatota, jo Latvijas Republikā, ņemot vērā tās etnisko sastāvu, krievu valoda tiek plaši lietota, turklāt, Saeimas pieņemtie grozījumi Imigrācijas likumā joprojām paredz uzturēšanās atļaujas piešķiršanu trešo valstu pilsoņiem, nenosakot valsts valodas prasmes līmeni. Tāpat valstī joprojām ir liels nepilsoņu skaits, kuriem ir jānodrošina Satversmē noteiktās pamattiesības, tajā skaitā uz veselības aprūpi. Tātad, piemēram, medicīnas jomā darba devējam ir pamats prasīt krievu valodas zināšanas. Lai nodrošinātu pakalpojumu sniegšanu šādām personu grupām, darba devējam ir nepieciešami darbinieki ar krievu valodas zināšanām,” ar šādiem argumentiem Latvijas darba devēju konfederācija (LDDK) iebilst pret Nacionālās apvienības (NA) deputātu sagatavotajiem grozījumiem Darba likumā, kas paredz ierobežot nepamatotu svešvalodu zināšanu prasīšanu darba tirgū.

LDDK arī atgādina, ka Saeima pēc NA iniciatīvas pēdējos gados jau vairākkārt ierobežojusi svešvalodu prasības sludinājumos un darba līgumos, kas neesot veicinājušas uzņēmēju konkurētspēju tirgū un darbinieku piesaisti.

Likumprojekta autoru pārstāvis Edvīns Šnore (NA) par darba devēju argumentāciju bija nepatīkami pārsteigs. “Es rēķinājos, ka uzņēmējiem varētu būt iebildumi pret šādiem ierobežojumiem. Tomēr no šādas pūšanas Kremļa stabulē man pilnīgi mati ceļas stāvus! Būtībā darba devēji apgalvo, ka, nerunājot krieviski, mēs pārkāpjam šeit dzīvojošo nepilsoņu pamattiesības,” teica Šnore. Viņaprāt, Latvijas darba vidē nedarbojas Satversmes norma, ka Latvijā ir tikai viena valsts valoda – latviešu. Realitātē turpinot pastāvēt divvalodība, un svešvalodu zināšanas tiek pieprasītas arī tādām profesijām, kur nav sakara ar ārzemniekiem. “Tas negatīvi ietekmē tos Latvijas iedzīvotājus, kas nerunā krieviski, sevišķi jauniešus. Tādēļ viņi bieži vien spiesti braukt meklēt darbu ārzemēs,” skaidroja deputāts Edvīns Šnore (NA) uzsverot, ka grozījumu mērķis esot novērst lingvistisko diskrimināciju.

Šobrīd likumprojekts atrodas Saeimas Sociālo un darba lietu komisijā, kurai jālemj par tā virzīšanu skatīšanai Saeimā pirmajā lasījumā. Tomēr komisijas deputāti, lielākoties, sliecās piekrist darba devējiem.

“Šie grozījumi ir politiskā demagoģija, kas parādās pirms katrām vēlēšanām. Cilvēki aizbrauc tādēļ, ka viņus neapmierina negodīga nodokļu sistēma, nepietiekama ienākumi, neticība tieslietu sistēmai, ko NA, gadiem ilgi vadot Tieslietu ministriju, tā arī nav sakārtojusi. Mums šeit Sociālajā komisijā vajadzētu satraukties par to, kā nodrošināt pienācīgus dzīves apstākļus pacientiem sociālās aprūpes centros, maznodrošinātajiem un tamlīdzīgi, nevis nodarboties ar politisko demagoģiju,” piktojās deputāts Andrejs Klementjevs (“Saskaņa”).

Savukārt ārpusfrakciju deputāte Silvija Šimfa aicināja likumprojekta autorus pievērsties ne tikai nepamatotai krievu valodas, bet arī angļu valodas prasīšanai. “Arī angļu valoda tiek prasīta nepamatoti, un tas darba tirgū rada problēmas gados vecākiem cilvēkiem. Līdzīgi kā jauniešiem ir problēmas krievu valodas nezināšanas dēļ,” norādīja Šimfa.
Sociālo lietu komisijas priekšsēdētāja Aija Barča (ZZS) un vairāki citi deputāti apšaubīja iespēju dzīvē nodrošināt normas par “saziņas valodu”. “Vai pārdevējam būs jājautā pase, lai pārliecinātos, kādā valodā ar konkrēto cilvēku runāt?” jautāja Barča. Šnore gan skaidroja, ka šī esot preventīva norma, kuras nolūks ir aizsargāt latviski runājušo darbinieku iespējama konflikta gadījumā.

Nosacīti pozitīvu viedokli NA likumprojektam paudis vienīgi Tiesībsarga birojs, kas pēc būtības atbalsta šādus grozījumus, vēršot uzmanību uz nepieciešamību veikt dažus redakcionālus precizējumus. Savukārt komisijā to aizstāvēja tikai NA pārstāvji.

Ņemot vērā atšķirīgos viedokļus, Sociālā komisija nolēma nesteigties ar likuma virzīšanu izskatīšanai Saeimā 1. lasījumā, bet vispirms pieprasīt Labklājības ministrijas, Finanšu ministrijas un Nacionālās trīspusējās sadarbības padomes atzinumus. Maz ticams, ka šie atzinumi deputātu domas mainīs uz labo pusi, tādēļ visticamāk, ka deputātu balsojums būs negatīvs. Šnore pēc komisijas sēdes norādīja, ka pat negatīva komisijas vērtējuma gadījumā “nacionāļi” uzstās uz šī likumprojekta skatīšanu Saeimā.

NA Saeimas deputātu sagatavotie Darba likuma grozījumi paredz, ka turpmāk, veicot darba intervijas, dibinot darba tiesiskās attiecības, kā arī darba tiesisko attiecību pastāvēšanas laikā darba devējiem ir aizliegts noteikt darbiniekiem nesamērīgas prasības konkrētu svešvalodu prasmei. Šādas prasības drīkstēs noteikt tikai gadījumos, ja darba pienākumus nav iespējams veikt bez attiecīgās svešvalodas prasmes. Lai paplašinātu latviešu valodas lietošanas telpu, likums tiek papildināts arī ar jaunu pantu “Saziņas valoda”, kurā nostiprinātas darbinieka tiesības, veicot darba pienākumus, saziņā ar Latvijas Republikas pilsoņiem, Latvijas nepilsoņiem vai personām, kuras Latvijā ieguvušas uzturēšanās atļaujas, izmantot tikai valsts valodu. Likumprojekta autori neslēpj, ka ar nepamatoti prasīto svešvalodu, lielākoties, domāta tieši krievu valoda.

Pievienot komentāru

Komentāri (90)

 1. Valodu zināšana – tā ir prasme strādāt veiksmīgāk par tiem, kas nezina valodas ! Tātad tiem, kas PĀRVALDA SVEŠVALODAS,uzņēmējiem jāmaksā vairāk !

 2. Prasība pēc krievu valodas ir pamatota Pu†lerlandes darba tirgū!

 3. Likumus sacer Saeima , nevis kaut kadi anonīmi “darba devēji” ..

  • Вот именно, что сочиняет! А эти люди реально зарабатывают деньги, на которые это государство содержится! Atbildēt

   Eti ljudi na zelme rabotajut.

  • Krievijai šeit ir tādas pašas ārzemes kā Somija, Igaunija, Vācija, Polija utt.
   Darba devēji ievēro Latvijas likumus, basta.

   • Баста будет тебе самому! Попробуй быть работодателем, плати людям деньги за работу! Atbildēt

    Poprobuj biznes!

 4. Latvijā taču nav divvalodibas – neviens likums to neparedz . Sviestā sagājuši tie “darba devēji” – lai ieskatās taču Satversmē…

 5. Kaut kāds vājprāts!!! Izrādās Latvijā pastāv divvalodība, LDDK vada bijušie čekisti, citu variantu neredzu. Mēs atgriežamies “padomijas laikos”, kad krievvalodīgie bija privilēģētāka kasta pār aborigēniem(Latviešiem). Un mums Latviršiem savā valstī, Latvijā, ir jārunā krieviski. Savukārt krieviem nav obligāti runāt Latviski, jo, ja mēs Latvieši nerunāsim ar krieviem krieviski – būs pārkāptas krievvalodīgo pamattiesības kuras garantē Satversme. Vēl lielāku apsurdu dzirdējis neesmu!

  • Ай, какой шаусмас! А ты и не знал, что вокруг тебя и другие люди живут?! И говорят они на своём языке. Откровение?! Atbildēt

   !!

 6. “Kopš senseniem laikiem valsts iestādēs, pārādoties vienam noplukušam krievelim, visi murmulē krieviski”.
  Derētu precizēt: nevis kopš senseniem laikiem, bet kopš okupācijas, īpaši , sākot ar 60. gadiem.

  Ja kopumā par šo problēmu, tad atkal tiek jaukta valodu zināšana ar to lietošanu. Nevienam nekaitē, ja viņš papildus EN, FR vai DE zina RU, bet ir pilnīgi nepieņemami RU noteikt par obligātu prasību. Lielākā daļa no tiem, kuri izliekas, ka nesaprot pārdevēja nosaukto cenu, te dzīvo jau nez cik gadus vai kā okupanti, masveida rusifikācijas rezultātā iebraukušie vai viņu pēcteči. Kuriem, ja vien viņi nav absolūti stulbi, būtu jāsaprot, kas ikdienā tiek teikts latviešu valodā.
  Sāksim katrs ar sevi un nepāriesim uz RU, kad kāds minētās kategorijas indivīds izliekas, ka neprot latviešu valodu. ļoti labi var iztikt ar angļu valodu vai arī katrs turpina runāt savā valodā.

  • Ну, если мы оккупанты, как ты сука утверждаешь, то тогда закрой хлебальник и отвечай по русски! А не то расстреляем! Atbildēt

   Sjela, padla?!

 7. Isti kremļa dirsā līdēji…

 8. Tātad, JĀLIKVIDĒ VISS MINĒTAIS!”“Prasība pēc krievu valodas zināšanām, piemēram, klientu apkalpošanas jomā ir objektīva un pamatota, jo Latvijas Republikā, ņemot vērā tās etnisko sastāvu, krievu valoda tiek plaši lietota, turklāt, Saeimas pieņemtie grozījumi Imigrācijas likumā joprojām paredz uzturēšanās atļaujas piešķiršanu trešo valstu pilsoņiem, nenosakot valsts valodas prasmes līmeni. Tāpat valstī joprojām ir liels nepilsoņu skaits, kuriem ir jānodrošina Satversmē noteiktās pamattiesības, tajā skaitā uz veselības aprūpi. Tātad, piemēram, medicīnas jomā darba devējam ir pamats prasīt krievu valodas zināšanas. Lai nodrošinātu pakalpojumu sniegšanu šādām personu grupām, darba devējam ir nepieciešami darbinieki ar krievu valodas zināšanām,” BET KAS MAINĪJIES? Kopš senseniem laikiem valsts iestādēs, pārādoties vienam noplukušam krievelim, visi murmulē krieviski. Katru gadu no valsts aizbrauc 20 000 krievu okupācijas nomāktu cilvēku…Tagad jau dibinot Latvijai “lojālu” Krievijas pilsoņu biedrību. Valdība no priekiem apčurājās un gatava visus “lojālos”uzņemt un glābt Krieviju…

 9. Nožēlojami…darba devēji, kā viņus dēvē, peļņas dēļ pat savu māti pārdotu… Vai tad viņi nav tie, kas pieprasa arī ievest darbaspēku, ja paši algas negrib maksāt? Letiņi paši sevi nolemj iznīcībai, nezinu nevienu citu tik gļēvu, pakļāvīgu tautu bez nacionālā pašlepnuma….

  • par daļai Tev jāpiekrīt. Okupācijas gadi ir tautu daļēji degradējuši un iebiedējuši. Okupantu virskundzība un skaļā brēkšana vēl turpinās.

 10. I express a resolute and categorical protest to the moderators of this website for conducting an open political censorship!!! Gentlemen moderators, you cynically violate the constitution of your own country! In accordance with the Constitution, in Latvia – freedom of speech and censorship is prohibited (art. 100)!!!

 11. Visvairāk priecē deputāta Klemetjeva sašutums par briesmīgo saskanas darbu Rīgā…ārprāc!

  • Здохни тварь! Чем скорее, тем лучше! С днём фашиста тебя, урод! Прекрати воровать чужие ники, сука! Atbildēt

   !

 12. es kļūdijos , NA jau sen ir proponējusi pāriešanu uz valsts valodas izglītību visās valsts uzturētās skolās. Viņu priekšlikums tika vienmēr noraidīts līdz tam punktam kad Vienotībai draudēja izputēšana. Patriotiskie Vienotības biedri kā Abu Hosams Mēri saprata kas ir jādara un iestājās par valsts valodu visās skolās.

 13. Напоминаю. Против этого шнурка возбуждено уголовное дело! Именно за его высказывания о русских! Atbildēt

  Na territoriji Rossiji – on budet arestovan!

 14. Paldies Edvīnam Šnorem par labo rakstu! Atbalstu Latvijas deokupācijas centienus. Piekrītu kāda patriota domai: “E.Snores kungu par Latvijas Valsts Prezidentu ! Nekavejoties !”.

 15. Interesanti,kāpēc te atkal piemēslots ar bulgāru vai mokšu valodas komentiem?

  • Prekrati vorovatj chuzije niki, suka! Ne ustanu povtorjatj! You’re a thief! Stop stealing other people’s nicknames, bitch! I will not let you descend! Everyone will get what they deserve!
   Skazi svoim pokroviteljam – cenzoram, chto oni kozli!!! Kak i ti sam!

 16. darba devēju konfederācijas uzskati 1:1 sakrīt ar Kremļa uzskatiem, ka Latvija jāsoda par krievvalodīgo skolu likvidāciju, tā kā to var uzskatīt par Krievijas mērķtiecīgo sankciju sastāvdaļu un hibrīdkara lietu. Tomēr, otrs ir tas, ka NA apvienības zēni ir pieraduši pie vieglas dzīves, jo raugi – skolas latviski panāca Vienotība, bet viņiem atliek tikai iet lāpu gājienā, un viss notiek- Saeimā iekšā! Nē, zēni – jūs esat politiski impotenti, un ja jūs nespējat panākt likumisku (Saeimas) vai tiesisku (tiesas procesa rezultātā) latviešu jaunatnes aizsardzību, tad jums politikā nav ko darīt, sliņķi nav vajadzīgi nekur. Vai nu panāciet savu, vai ejiet prom, un mēs balsosim par Jauniem konserviem:))

  • Konservi jau krieviski Atbildēt

   Par “Jaunajiem konserviem” balsosiet?
   Viņi tak jau tagad atklāti publiski runā krieviski Latvijā, Bordāns, piemēram.
   Tā kā konserviem un darba devējiem, un Kremlim, par krievu valodu viedokļi sakrīt.

  • Latvijā darba devēji lielākoties ir mentāli krieviski, un Latvijas valsts jēdziens daudziem nav saprotams. Viņi uzskata, ka naudas taisīšanai valodai nav nozīmes.

 17. Ko saka Saulesmāte Atbildēt

  Vai dot priekšroku mūsu dainām vai Puškina mēlei?

 18. Šādai prasībai vajag būt pretlikumīgai. Padomisko darba devēju konfederāciju ir jāsaved pie kārtības.

 19. Edvīns Šnore, kā vienmēr, pasaka īsi, skaidri un pamatoti. Būtu labi, ja arī citās parijās domātu ne tikai par saviem sponsoriem, sāktu beidzot redzēt, kādēļ Latvija atpaliek no Lietuvas un Igaunijas visās jomās, domāt par valsts nākotni. Uzņēmējdarbība, kas liek bēgt no Latvijas latviešiem, nestrādā attīstībai. Okupācijas laika obligātā krievu valodas prasība ne tikai neveicina okupācijas seku pārvarēšanu, bet veicina valsts nozagšanu.

  • Visu ko varēja nozagt, jau ir nozaguši ar tās pašas NA piedalīšanos. Lai mati neceltos stāvus , atliek uzlikt galvā peldcepuri.

 20. Mūžīga latviešu tautas pateicība exprezidentei VVF par doto vaļu krievu valodai darba vietās Latvijā. To spēja tikai ārlatvijas pārstāve kremļa diriģentu vadībā.

 21. nav viss pamatota prasība, bet gan latviešus diskriminējoša viņu pašu valstī!

 22. okupanti un viņu līdzskrējēji var droši no latvijas vākties prom ar nepacietību gaidu šo vēsturisko brīdi.

 23. okupanti un viņu līdzskrējēji var droši no latvijas vākties prom tāpēc vien dzīvoju lai sagaidītu šo vēsturisko mirkli.

 24. domaju ka ir pienacis laiks revidet bijusas prezidentes VVF uzspiesto Valsts valodas likumu Tur ar steigu jaizdara nopietnas korekcijas sa likuma 2. panta, kur atdotas visas tiesibas ipasniekiem izveleties valodu savas firmas, uznemumos un veikalos. Panemiet so likumu un izlasiet, tad bus skaidrs, no kurienes nicinajums pret latviesu valodu ir sacies. Ar jauno Satversmes redakciju vien nepietiek.

  • Vińas likums? Vińas likums? Atbildēt

   Nē, mūsu pašu irvēlēto Saiemas likums, kuru var grozīt ja vien ir griba un ja Lembergs, Brigmanis un Ušakovs, nemaz nepieminot Ždanoka tam piekritīs!

 25. Nacionāļi paši iešāvuši sev kājā. Izveidoja stulbu izglītības sistēmu – krievu bērniem māca latv.val., bet latviešu bērniem nemāca krievu. Rezultātā krievu jaunieši pēc skolas darba devējiem daudz interesantāki. Latvieši varēs mazgāt traukus un tīrīt ielas vai emigrēt uz Īriju (un tīrīt ielas tur). Un pie vainas tieši tādi naciķi kā Šnore. Skumji, bet fakts.

  • Darba devējiem daudz interesantāki ir jaunieši no Krievijas un Baltkrievijas kuriem var maksāt grašus.

  • Tev, Valdiņ, pienācis pēdējais laiks doties uz to apsolīto zemi, citādi ķīnieši piespiedīs tevi aizmirst tik dārgo krievu valodiņu.

  • Vovka, jūsu feņa vispār drīz pazudīs no aprites, Putins jūsu slimai, tumsonīgai, agresīvai un sātana apsēstai pasaulītei jau izracis Krimā lielu un dziļu kapu.

 26. LDDK prezidents ir Vitālijs Gavrilovs.

 27. Rusifikācija turpinās!

 28. Pieraduši saņemt amerikāņu sponsoru dāvanas, šnoristi ne savas firmas dibināja, ne mācīties valodas gribēja. Beigušās liberastu dzīres, tagad nāksies jostas pievilkt – mācīties konkurēt!

 29. tie ir tie paši “darba devēji”, kuriem trūkst darbaspēka? Tad nu jājautā – kas tad viņiem trūkst – darbaspēks vispār, jeb krieviski runājošs darbaspēks? Laikam tie ir tie pasi, kuri rauda par to, ka no Krievijas, Baltkrievijas un vēl, jāieved “krieviski runājoši strādnieki”?
  Te nu ir skaidrs, ka Latvijas darba devēju “krievu pasaule” sagrūs līdz ar lielo Austrumu pasauli, pie kuras Tramps jau, kā liekas, piestrādā.:))

 30. LDDK ”argumenti” tiešām ir aizdomīgi tuvi Maskavas ieteikumiem.LDDK vadībai tomēr vajadzētu saprast ka te ir Latvijas valsts. Bet Satversmi vajag izlasīt visu, sākot ar preambulu. Tas tā īsumā.

  • Ar kādu preambulu, vai tā žīda Levita mākslīgo satversmes izmaiņu bez Tautas piekrišanas. Pienāks laiks un Levits tiks noķerts un sodīts par šo noziegumu pret Latviju un Latvijas tautu, ja viņš nebūs aimucis uz savu ASV žīdpasauli.

   • Tieši Satversmes preambula tapa ar MILZĪGU valstsnācijas – latviešu – piekrišanu. Pienāks laiks un tādas erudīcijas cilvēki kā Levits pārstāvēs mūsu valsti nevis ‘tādi “zinošie” pāķi, kas mucā auguši un pa spundi baroti

 31. Šnori ir jāsasien mezglā un jāizmet miskastē.

 32. E.Snores kungu par Latvijas Valsts Prezidentu ! Nekavejoties !

 33. Vai LDDK ir kremla cekistu politiskas apvienibas Vienota Launuma Imperija & GKR & Bela Russ filiale ? Vai jekuram ES un NATO Valsti Latvija dzivojosam,ieskaitot vel pasreiz Latvija esosos okupantus nav japarvada Valsts valoda ?

 34. Latvijā svešvalodas jāprot. Punkts!

  • Tieši tā,svešvalodas prast ir labi, bet bez valstsvalodas Latvijā mierīgi var izķeipt ! No svešvalodām man Latvijā melleņu laikā noder manas minimālās čigānu valodas zināšanas..

   • Prekrati vorovatj chuzije niki, suka! Ne ustanu povtorjatj! You’re a thief! Stop stealing other people’s nicknames, bitch! I will not let you descend! Everyone will get what they deserve!

  • Šī svešvaloda varētu būt ANGĻU valoda,kas ir internacionāla un der visur.Kādēļ tie parašas negrib NEKO mācīties un uzspiež savu vatņicu?

   • Мне на ваши обиды плевать, вы получаете то, что заслуживаете. Atbildēt

    Zorro, idi na hui vmeste so svoimi druzjami moderatorami!

    What, I do not like? I do not have to write politely, you get what you do yourself! Foul language and rude, constantly scold us with different bad words, you all are considered the norm. But when you yourself answer in the same style, you immediately get into a pose of terribly offended and insulted!

 35. Darba tirgus Latvijā ir specifisks, svešvalodas tajā IR jāprot, arī krievu. Strādā savā uzņēmumā, nekontaktējies ar klientiem un neproti valodas – droši.

  • Ja uzņēmuma vadītājs nespēj ar saviem darbiniekiem komunicēt valsts valodā, viņa īpašums pakļaujams konfiskācijai, bet vadītājs un īpašnieks ar visām ģimenēm, repatriējami. Basta.

 36. Ja 90 gadu sākumā daudzi krievi domāja par repatriēšanos, tad LC pretlatviskās politikas, kad nelegāļi tika apdāvināti ar dzīvokļiem, pieņemts Pilsonības likuma “0” variants, Latvijā atstātas Krievijas militārpersonas ar visām ģimenēm, atteikšanās no pārejas uz mācībām valsts valodā utt, dēļ, viņi saprata, ka šeit ir to laimes zeme. Diemžēl tādu pat politiku turpina LC idejiskie un tikumiskie pēcteči, Vienotība un ja, nedod Dievs, tiks ievēlēti, turpinās arī JKP.

 37. Vismaz šajā tūkstošgadē bez krievu valodas neiztikt!

  • Pirms 250 gadiem speciāli vergu lietošanai radītais sazināšanās līdzeklis, krievu t.s. valoda, ir visātrāk izzūdošā pasaulē un nav izslēgts, ka jau tuvākās desmitgades laikā to lietos vairs tikai pazemes rūpnīcās, šahtās un plantācijās, kur krievi izpirks savu vainu par WWII un citiem pret cilvēci pastrādātiem drausmīgiem noziegumiem..

   • No kādas paranoiķu un sazvērestībnieku šahtas pats esi izmucis?

    • Vovka, jūsu suga vispār neko nezin par savu izcelšanos. Kurš ir īstāks krievs: Ai Jobeness, Vaļerka Kravcovs, Aļfred Rubik, vai Gņils Išakovs? Visi īsti, viens par otru stulbāks un zvēriskāks.

 38. Visi Latvijas grafisti ir vienisprātis ar cienījamo Šņores kungu!

  • Ты за всех не пизди, козёл и вор! Прекрати воровать чужие ники, сука! Atbildēt

   !!!Povtorno!!!

  • Ещё раз по буквам. Прекрати воровать чужие ники, сука! Atbildēt

   idi na hui vmeste so svoimi druzjami moderatorami!

 39. Principā šāda darba devēja nostāja ir sodāma.

 40. Nu nav Maximas kasierei jāprot krievu valoda, tāpat daudzās citās apkalpojošās jomās. Ir bijis pietiekami ilgs laiks visiem Latvijas krieviem iemācīties valsts valodu.

  • Tieši tā- Latvijā 28 gadus valsts valoda ir latviešu,un ja kāds tik ilgā laikā to nav apguvis dēļ nekaunības,tad viņam uz veikalu vai veselības iestādi ir jāiet ar tulku,vai jārunā angliski,kas ir ES un pasaules saziņas valoda.Latvieti gan nedrīkst pašā zemē diskriminēt,kā viņš nezin un, ceru, arī nevēlas zināt okupantu valodu, kā arī paši krievvalodīgie šeit ir sabraukuši nelikumīgi, okupācijas rezultātā, noziedzīgi pārkāpjot Ženēvas konvenciju,pret latviešu gribu.Nav ko 30 gadus pēc neatkarības nostiprināt okupācijas sekas!

 41. Dievs, okupācijas sekas turpinās Atbildēt

  Diemžēl Latvijā turpinās okupācijas sekas un ar lielu sparu. Krievu skolas – SEGREGĀCIJA, Latvias valsts šķelšana, faktiski krimināls noziegums un te kliedz – diskriminācija, kad krievu bērniem valsts nosaka vienādas tiesības intergrēties DARBA TIRGŪ, bet re, krievu valodu mums uztiepj kā aobligātu.

  Tātad tiek stiprinātas okupācijas laika tradīcijas un privilēģijas kas nemudina apgūt latviešu valodu. Ja vajag apkalpot cittautiešus, ir starptautiskā valoda – angļu. Pietiek.

  Maukt galvā mums okupācijas laika privilēģijas – noziegums pret valsti!

  Okupācijas seku likvidēšanas pasākumi tiek sludināti kā diskriminācija, ar ko mums un starptautiskai sabiedrībai jauc prātus – varbūt ka tas tā arī ir. Ne, nav, Vienotam darba tirgums jābūt vienotai skolai, vienotai izglītībai visiem bērniem bez SEGREGĀCIJAS, bez škelšanas.

  Ir viens bet – to dara krievu skolu skolotāji, kuri nopirkuši valsts valodas apliecības , bet va’ji prot valsts valodu.

  Uzsakiet pārbaudīt krievu skolu skolotāju valodas kavlifikāciju, valodas zināšanas un viņiem liks saprast, ka celt traci – tas draud ar pāratestāciju.

  Protams, traci ceļ politiskie ekstrēmisti, kuri grib tikt deputātos, kā Zdanok un Mamikin.
  Pilnīgi esmu pārliecināts – krievu skolu bērni un viņu vecāki saprot – okupācijas privilēģijām jāpazūd, Latvijā visiem bērniem jāmācās kopīgās skolās, latviešu valodu lai nevis tikai lasītu, bet varētu runāt un ne tikai, arī dzirdēt dikciju.

  Ždanoka un Mamikins, iespējams, par valsts kārtības grušanu jāsauc pie kriminālatbildības.

 42. Lai nu NA izdodas! 30 gadus Latvijā dzīvojošim krieviem bija iespēja valsts valodu apgūt, bet te jau ir principa jautājums “na sobačem” nerunās. Maz ar to, ka nerunā, bet arī nesaprot latviski, bola acis kad tādam kaut ko latviski jautā. Kādēļ man ar viņu jāprot runāt krieviski un viņam latviski nē? Kas tā par latviešu diskrimināciju?

 43. Nekad vēl pēdējos 25 gados neesmu sastapies ar situāciju,kad man Latvijā vajadzētu krievu valodu.Angļu un vācu gan būtu labi,tās tiešām ir nepieciešamas.Arī mani bērni nemāk krievu valodu,bet strādā visā Baltijā,Daugavpilī aizbraucot uz firmas filiāli visi krievi lieliski runā angļu valodā,pretējā gadījumā viņu bizness apstāsies.Somijā neviens daudzos krievu tūristus neapkalpo krievu valodā,tas pats ir Igaunijā,pamēģiniet Tartu runāt krievu valodā,neviens nesaprot un arī nevēlas saprast.Ja pakalpojuma sniedzējs nesaprot latviešu valodu,tad es atsakos no tāda pakalpojuma.Gribat biznesu Latvijā,runājat ar klientu Valsts valodā.

  • PILNĪGI PIEKRĪTU “Pircēja” teiktajam — Mācīsimies no IGAUŅIEM , kas NEAPALPO pircējus
   kas neprot VALSTS VALODU IGAUNIJĀ !!!!
   Latvijas krieviem ir bijuši turpat DIVDESMIT- ASTOŅI (1990- 2018) gadi iemācīties LATVIEŠU
   valodu !!!!

 44. Absolūti nekorekta darba devēju atbilde! Latviešu valodu mācīties visiem bija iespējams daudzu gadu garumā, mācīties skolās ar apmācības valodu latviešu utt.

 45. Nē, prasība pēc krievu valodas Atbildēt

  Nav pamatota un to nekad kā tādu nav jāuzskata. Pret šādas prasības ir aktīvi un neatlaidīgi jācīnas jo tā ir Latvijas pārkrievošanas turpinājums. Diemžēl LDDK šajā lietā ir kłuvusi par agresīvas svešas valsts “maigo” ruporu pret kuru spēcīgii jāturas pretī un kuras kolonizatorisko rīcību jāsavalda. Ja varam pāriet uz latviešu valodas lietošanu izglītībā to arī jāturpina darba laukā, vienalga cik pret to kolonisti brēc un sūdzas. Neatlaidību! Izturību!

  • Так ты можешь не работать! Тебя ведь никто не заставляет, сиди дома и не воняй! Atbildēt

   !

   • Nu, lūk, arī DARBA DEVĒJU aiztāvāmie kirilicas klāt! Iesaka latviešiem “ne vonjatj”…

    • Получил совет? Вот и не воняй! А латыш ты или не латыш, это дело десятое. Atbildēt

     To estj, ne rabotatj ti soglasen?!

Draugiem Facebook Twitter Google+