Mobilā versija
+8.4°C
Gunārs, Vladimirs, Gunis
Ceturtdiena, 8. decembris, 2016
16. jūnijs, 2014
Drukāt

Darba devēju izglītības iestāžu reitinga līderi ir RTU, LU un “Turība” (2)

Foto: LETAFoto: LETA

Darba devēju izveidotajā izglītības iestāžu topā pirmo vietu ieņem Rīgas Rīgas Tehniskā universitāte (RTU), kurai seko Latvijas Universitāte (LU ) un biznesa augstskola “Turība” (BAT), kas šogad piedzīvojusi kāpumu par vienu vietu, informēja “prakse.lv” pārstāve Annemarī Šperliņa.

Latvijas Lauksaimniecības universitāte (LLU) ir ceturtā, bet “Top 5” noslēdz Banku augstskola (BA).

“Top” rezultātus pirmdien paziņoja Latvijas Darba devēju konfederācija (LDDK) sadarbībā ar karjeras un izglītības portālu “prakse.lv”. Savu viedokli izteikuši 1381 darba devēji, tādējādi sniedzot ieteikumus jauniešiem, kur apgūt darba tirgū pieprasītākās profesijas.

Latvijas Darba devēju konfederācijas ģenerāldirektore Līga Menģelsone uzskata, ka šis tops ir ļoti labs karjeras rīks, kur jaunieši var iegūt informāciju par izglītības, prakses un nākotnes darba iespējām.

Topa rezultāti liecina, ka šogad darba devēju biežāk minēto profesiju lokā ir informācijas un komunikācijas tehnoloģiju nozares specialitātes, par līderi izvirzot programmētāja profesiju. Tai seko tādas profesijas kā grāmatvedis, mārketinga speciālists, projektu vadītājs, sabiedrisko attiecību speciālists un citas. Lielu kāpumu piedzīvojusi būvinžiniera profesija (+47 vietas), viesmīļa (+14) un farmaceita profesija (+13).

Studiju programmu desmitniekā augstu vērtēta ir RTU piedāvātā datorzinātņu studiju programma un vairākas LU apgūstamās studiju programmas, kā datorzinātņu, grāmatvedības, komunikācijas un vadības zinātņu programmas, tāpat arī BA uzņēmējdarbības vadības un finanšu, BAT tūrisma un viesmīlības, kā arī Rīgas Ekonomikas augstskolas bakalaura programma ekonomikā un uzņēmējdarbības vadībā.

Ieteiktāko izglītības iestāžu reitings tiek veidots jau trešo gadu.

Pievienot komentāru

Komentāri (2)

  1. Desmitajā vietā Rīgas Valsts tehnikums – aiz deviņām augstskolām un pirms 12 augstākām mācību iestādēm ! Jauniešu vērtējumā 5. vietā!

  2. Interesanti zināt,kā darba devēji novērtē RSU?Famaceiti pieprasīti…

Tomātaudzētāji "Mežvidi" pārstrādās ogas un kaņepes (4)SIA "Latgales dārzeņu loģistika" plāno paplašināt siltumnīcas un attīstīt ogu un pat kaņepju pārstrādi
Gatis Strads. Mežā neatkarīgāks nekā teātrīSkatoties uz kokiem, redz ainavu, nevis eiro
Pasaulē
INFOGRAFIKA: Budžeta prioritātes - aizsardzība, drošība, veselība2017. gada valsts budžeta prioritārās nozares ir aizsardzība, sabiedriskā drošība un kārtība, veselība, sociālā aizsardzība un izglītība.
Draugiem Facebook Twitter Google+