×
Mobilā versija
Brīdinājums -12.4°C
Alma, Annemarija
Sestdiena, 24. februāris, 2018
25. septembris, 2017
Drukāt

Darba inspekcija saņēmusi muitnieku streika pieteikumu un uzraudzīs tā norisi

Foto - Gatis Dieziņš/LETAFoto - Gatis Dieziņš/LETA

Dienesta izmeklēšanas materiālos minēts, ka no Krievijas caur Terehovas muitas kontroles punktu ar kravas automašīnu kontrabandas ceļā ievestas cigaretes un degvīns tādā apjomā, kas nenomaksāto nodokļu veidā valstij radījis 1 793 878,47 eiro zaudējumus.

Valsts darba inspekcija (VDI) saņēmusi streika pieteikumu no Neatkarīgās muitnieku arodbiedrības un uzraudzīs tā norises kārtību, aģentūrai LETA pavēstīja VDI darba tiesību nodaļas vadītāja Mārīte Noriņa.
Viņa informēja, ka saskaņā ar Streiku likumu tiesības streikot ir jebkuram uzņēmuma, nozares darbiniekam, kurš vēlas aizstāvēt savas ekonomiskās vai profesionālās intereses, kā arī, ja nav panākta vienošanās un samierināšanās kolektīvajā interešu strīdā.

VDI plašāku komentāru varēs sniegt līdz ar streika sākšanos.

Jau ziņots, ka Valsts ieņēmumu dienesta (VID) muitas amatpersonas no šā gada 27.septembra līdz 30.septembrim Latvijas muitas kontroles punktos rīkos četru stundu brīdinājuma streiku.

VID Muitas pārvaldes “Neatkarīgās muitnieku arodbiedrības” valdes priekšsēdētājs Edgars Mazuls skaidroja, ka streika iemesls ir Latvijas valdības nespēja 10 gadu laikā pieņemt lēmumu par izdienas pensiju piešķiršanas koncepciju ar iekšējo un/vai ārējo drošību saistītām spēka struktūrām.

VID ģenerāldirektore Ilze Cīrule aģentūrai LETA sacīja, ka viņa konceptuāli atbalsta arodbiedrības prasību pēc izdienas pensijām, jo pašreizējā situācija rada nevienlīdzību un ir netaisnīga pret muitas darbiniekiem.

“Ir svarīgi ievērot vienlīdzības principus. Tiem būtu jāattiecas kā uz muitu un robežsardzi, tā arī uz VID policijas struktūrvienībām un Valsts policiju. Muitas darbinieki patlaban pauž neapmierinātību, jo, veicot darbu līdzīgos apstākļos, robežsargi un policisti izdienas pensijas tomēr saņem. Uzskatu, ka muitas darbiniekiem ir tiesības streikot, es kā VID ģenerāldirektore to nedrīkstu liegt. Tomēr pirms katra streika arodbiedrībām sadarbībā ar iestādi ir jāorganizē strīda izlīgšanas komisija. Tas vajadzīgs, lai saprastu, ka patiešām nav citu veidu, kā problēmu risināt. Muitas arodbiedrība šo svarīgo soli ir izlaidusi, līdz ar to juridiski streiks ir vērtējams kā nelikumīgs, un mums ir jālūdz tiesas palīdzību izvērtēt juridiskās nianses, lai nebūtu tā, ka darbinieku dalība streikā būtu bijusi nelikumīga,” skaidroja Cīrule.

VID vadītāja piebilda, ka patlaban dienests aktīvi strādā pie tā, lai streika gadījumā maksimāli mazinātu negatīvo ietekmi uz klientu apkalpošanu un muitas darbu kopumā. “Ja streiks notiks un tajā piedalīsies sākotnēji minētais darbinieku skaits, tad varētu tikt palēnināta plūsma atsevišķos muitas kontroles punktos. Pagaidām nav skaidrs, cik darbinieku streikā patiešām piedalīsies, jo jau šodien daļa no iepriekš pieteiktā skaita ir atcēluši savu gatavību streikot,” sacīja Cīrule.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+