×
Mobilā versija
Brīdinājums +25.8°C
Hermīne, Estere
Pirmdiena, 16. jūlijs, 2018
15. marts, 2017
Drukāt

Egils Līcītis: Pasēdēja Saeimā un aizgāja mājās (11)

Foto - Evija Trifanova/LETAFoto - Evija Trifanova/LETA

Saeimas runasvīri pratuši sabiedrībai iegalvot, ka visu raženo darbu ar likumu samudžinājumu šķeterēšanu un sasāpējušo jautājumu cilāšanu sešpaku tilpumā veic nostāk no vēlētāju acīm – aizbultējušies komisiju telpās. Tur cīņā par vienkāršo cilvēku dzīves apstākļu uzlabošanu tērē masīvus partijiskos energoresursus un kurina karstas diskusijas. Tur iet kā pa elles ķēķi un apspriežu sīvumā asimetriskā viedokļu mazākumā palikušos populistus noved līdz neprāta pazīmēm, kad jūtelīgākie skrien ārā no Augstā nama, uz ielas sāk kost garāmgājējiem, kas uz savas ādas dabū pārliecināties, ka opozīcija neguļ, darbaļaužu aizstāvjiem zociķiem asi zobi.

Ceturtdienās komisijās sadarītais noslēdzas kāpinātā svinīgumā, kad – kā “Ave sol” koris vai Silmaču saimes ļaudis (Rūdis, Kārlēns, Pindaks, Joske, Bebene) – plašākai publikai uz skatuves parādās visi 100 Saeimas ķeizariņi, mūsu demokrātijas stiprais balsts. Pēc Ināras veserīša dotās zīmes un vēsturiskiem “atklājam debates” vārdiem runātavā jāatskan pirmatskaņojumiem, ziņojumiem, koreferātiem un iztirzājumiem. Plenārsēdei vajadzētu murdēt čaboņā, kad sākas pirmatnējais haoss, ko deputāti dēvē par likumu radīšanu. Darbadienai iestiepjoties līdz virsstundām, gudro galvu kolektīvam derētu kalt likumus kā naglas, atrast izejas no pāris piņķerīgiem sašaurinājumiem, dot norādījumus no pedagoģiskās padomes puses valdības nejēgām un finalizējoties gara lidojumā pacelties līdz augstāk sasniedzamiem mērķiem.

Bet kas realitātē notiek pogu spiedēju varas orgānā? Pēc neilgas sasveicināšanās ceremonijas, frakciju pārziņu sacītiem vairākiem izciliem, vēsturisko romānu rakstnieku spalvas cienīgiem teikumiem un īsas Kaimiņa kunga replikas saeimieši slēdz pasākumu “strādāšana tautas labā”! Hronometrs rāda – tas vilcies 45 minūtes! Nesatrakojusies opozīcija paliek sēdvietās kā nesprādzis lādiņš, un neko neuzzinām par apokalipsi, kas piemeklēs valsti. Pozīcija nevicina apgaismotus dokumentus, kam Latvija simtgadē jāved sauļup – politiķiem izžuvusi ideju plūsma, beidzies benzīns. Deputāti aizcērt ciet rūtiņu klades, grābj mugursomas ar bruņrupuču nindzju simboliku un, ko kājas nes, dipina lejā uz Saeimas ēdnīcu.

Tas tiesa, jebkurš dakteris apstiprinās: simts cilvēku sablīvējumā, elektrizētā atmosfērā no skāvieniem līdz asumiem grūti uzturēties ilgāk par pusstundu. Tas ir kaitīgi, no bezgaisa čupošanās antisanitāros apstākļos var saslimt! Tomēr pēc atelpas, diendusas un pīppauzes tauta gaida atpakaļ priekšstāvjus, lai vismaz bezbailīgākie izmantotu laika ietaupījumu sensitīvu lietu un negāciju apzināšanai, par ko cilvēkiem tiešām ir interese. Citādi šķiet, ka deputāti tikai aiz ziņkāres nonākuši šai vietā un saslēgums ar vienkāršiem vēlētājiem neizdodas. Raugi, Augusts paceltu balsi – biedri, pakavēsimies minūtīti, ZZS ir apsvērumi, kā salāpīt novadu grantsceļu bēdīgo stāvokli. Bondara kungs būtu saskaitījis, cik no valsts kases nesaimnieciski aizplūdusi nauda, pērkot “Ceplim” līdzīgas ķieģeļnīcas. Nacionāli noskaņotie deputāti, lai maksā ko maksādams, gribētu apgāzt pacifistu argumentus pret obligāto iesaukumu un dot pa pāksti pretvalstiskiem elementiem. “Vienotības” juristi, būdami uzdevumu augstumos, izvirzītu ārkārtas jautājumu, vai tāds Bičkovičs vairs var pildīt AT priekšsēdētāja pienākumu. Pamodināti vecāka gadagājuma tautas kalpi virpinātu pavairāk atmiņā iespiedušos bērnības notikumu krelles, bet no Viņķeles kundzes daiļrades klātesošie noklausītos priekšlasījumu par dzimumjautājumiem, kas rūp vēlētājiem. Un, kad striķos uz kanceli aizvests Joņs Urbanovičs, nožēlodams, ko latviešu tautai darījis, pasludinātu “Saskaņas” pašlikvidēšanos – lūk, tad plenārsēdi varētu slēgt ar padarīta darba sajūtu! Jedritvaikociņ, darba devējam nav jāpacieš regulāra Saeimas strādnieku dīkstāve un parazitēšana uz nodokļu maksātāju rēķina. Par žāvāšanos algu nemaksā!

Pievienot komentāru

Komentāri (11)

 1. Boxall Brown and Jones Lettings, T0900005245, Lielbritānija, Derby, Irongate 34U.c. ienākumi-īres maksa8757.72GBP’LATVIJAS REPUBLIKAS SAEIMA’, 90000028300, Latvija, Rīga, Jēkaba 11Alga43733.04EURAS “SEB banka”, 40003151743, Latvija, Ķekavas pag., Valdlauči, Meistaru 1Procenti130.85EURBrigmaņa zemnieku saimniecība “PRIEDULE”, 49201001027, Latvija, Pūres pag., Pūre, “Priedule”U.c. ienākumi75000.00EUR’VSAA (BUDŽETA MAKSĀJUMI)’, 90001024113, Latvija, Rīga, Lāčplēša 70aPensija8253.27EUR

  ‘LATVIJAS REPUBLIKAS SAEIMA’, 90000028300, Latvija, Rīga, Jēkaba 11Alga39132.00EURLIEPĀJAS UNIVERSITĀTE, 90000036859, Latvija, Liepāja, Lielā 14Alga602.16EURLIEPĀJAS UNIVERSITĀTE, 90000036859, Latvija, Liepāja, Lielā 14Alga828.12EUR’VSAA (BUDŽETA MAKSĀJUMI)’, 90001024113, Latvija, Rīga, Lāčplēša 70aPensija6875.21EUR

  Uzminiet, kas tik labi par sēdēšanu saņem!

 2. Kā tos sēdētājus vajadzētu iztrenkāt!

 3. PPR-Посидели, попиздели, разошлись!

  • Tādus PPR izbalsot, tikai žēl, ka tauta nav tiesīga atsaukt gulētājus par nelietderīgu nodokļu naudas izniekošanu. Galvenais – neievēlēt!!!

 4. Iz "Ontūna Mazpusāna© arChīva" Atbildēt


  “Jo vairāk (lumpen)sabiedrība attālinās no patiesības, jo vairāk (un lopiski trulāk) tā neieredz tos (normālos cilvēkus), kuri to vēsta.”
  / apt.cit.aut. – Džordžs Orvels /

  =====

  Ir sacīts: “Katra tauta (t.sk. arī latvāņu lumpeņu “titulnācijas” zombiji) ir pelnījusi tādu “valsti” un tādus “vadošos locekļus” (t.i pie valsts / pašvaldoņu SILES trekni rijošus “vienlīdzīgĀKos cūklopus”), kādus tā dabū uz sava kakla un kādiem ļauj sevi iz(tolerēt) visās atverēs, uz riņķi griežot.”

  Un, arī: “Politikai un šajā “LUMPENbiznesā” iesaistītajiem “politiķiem” (kā arī šo SILES “vienlīdzīgĀKo” cūklopu “īpašo vajadzību” apkalpotājiem u.c. taml. “pie SILES pietuvinātajiem” sīklopiņiem) nekas NAV un NEVAR BŪT “traumējošāks” un arī reāli bīstamāks par “godam” nopelnītu izsmieklu”. 😉

  =======

  Mediju ziņa (2014. gads): “Ir “ievēlēta” (kārtējā) šīs valsts saeima. No jauna “ievēlētie” un “pārvēlētie” tā dēvētie “tautas priekšstāvji” ir stāvā sajūsmā par kārtējo “vēlēšanu” rezultātiem. Mums, “vēlētājiem”, arī vajadzēja būt šādai sajūsmai, jo tikai ar mūsu aktīvo vai citos gadījumos tieši pasīvo piedalīšanos šīs valsts saeimas kārtējā “sasaukumā” tikuši ir tieši tie “tautas kalpi”, kurus vēlējās vairākums no “vēlētājiem”. Gribējām vai ne, bet dabūjām tos, ko paši vien gribējām.” … ( apt.cit.vied.aut. – Arturs Priedītis, publikācija “Kā katrs no Saeimas deputātiem “atstrādās” samaksāto labo algu?” )
  ——-
  .
  “Gribas TĀ, ka ‘ačās cērtas’!…”
  ( aktuālais prātuļojums – iz “O.M.© arChīva” )
  .
  MUĻĶU Zemē – VISS pa vecam:
  Kaut vai “pliki nātrēs lecam”,
  Tiklīdz ‘desot’ ļauj “pie urnām” ~
  “Atdot balsis” SILES ‘purnam’:
  ‘Štempele’ uz pases lapas,
  Aizstāj cerības (kaut – knapas),
  “Vēlētājiem” dzīvot “BRĪVI”,
  Ne – pēc ZOMBĒJUMA stīvi…

  Savukārt – iekš “polit-blicēm”,
  Lērums ‘sugas biedru zicē’ ~
  Ka tik’ “listēs” ‘trāpīt’ iekšā!!!
  (Kaut vai – “stūmējos”, ne priekšā…)
  Tiem, kam… (draza) ‘smadzeņpodā’,
  Tikt pie “tautas kalpa” “goda”,
  Gribas TĀ, ka ‘ačās cērtas’ ~
  “Maizes kartes” šķiet tā vērtas:
  .
  Ja ‘krīt’ “mandāts” frakas ķešā,
  ‘Nespīd’ kviekt (pie SILES) bešā,
  Vismaz četrus gadus ‘biedriem’ ~
  ‘Rīties’ var, līdz trekniem sviedriem.
  Jo – par VISU ‘bleķo’ “vaukšķi”:
  “Darba” mēnešalgā – ‘taukšķi’,
  (Kaut – uz ‘šanci’ reti jānāk)
  “Kompensācijās” – ne ‘plānāk’,
  “Goda” lāvas – polsterētas,
  “Balsu” pogas – nopulētas,
  (Lai nav “darba traumu” riski,
  “tautas kalpiem” ‘specifiski’)
  “Laktā” – n’tie mikrofoni,
  Klačām – “podu” telefoni,
  “Notbuki” – ar ‘fīčām’ daudzām,
  (“Advancēti” ‘braukt pa auzām’)
  “Konsultantus” – katram savu,
  “Čļenovozus” – ‘na haļavu’,
  “Caurlaides” – pa VISU “valsti”,
  Kur vien ‘rullēs’ SILES balsti,
  Muldamlaiki – ‘raidfrekvencēs’,
  “Ķēķa tiesās” – “indulgences”,
  “Imūnums” – pret katru grēku,
  “Shēmas” – “likumīgu” spēku,
  “Rebes” – ‘piesegtas’ ar “pantiem”
  “Otkati” – pēc “preiskurantiem” ~
  Var JEBKO, kas ‘gruzī fišku’
  (Ja – ar ‘biedriem dalās, bišku’…)

  Muļķu Zemē – VISS kā bijis:
  Kurš caur “urnām” IZMĀNIJIS,
  LUMPEŅIEM un MUĻĶIEM “balsis” ~
  Trekns briest, kā speķarausis.
  .
  Jo – VIENALGA, kurā ‘blicē’,
  “Mandātus” SEV ‘biedri zicē’ ~
  SISTĒMA šai “valstī” ‘rullē’!!!
  (JA – nav “urnu FARSS” ‘pa nullēm’…)

  =======

  ‘ANNO’ ~ 08./09. 2011. / 05.2013 / 10.2014. (kārtējā “vēlēšanu” FARSA kontekstā)
  .
  oriģinālversijas = “O.M.© blogā”:
  [cenzēts]
  u.c.

  MUĻĶU, totāli nozombētu LUMPEŅU, bezcerīgi aprobežotu “lojālpatrEJotu”, patoloģiski defektīvu “SILEI pietuvinātu lielāko kretīnu”, klaji PRETLIKUMĪGAS “revolucionārās pārliecības” lopiski trulu zombijfanu, derdzīgi glumu “(p)(ie)līdēju”, nožēlojami gļēvu “kluso mīzēju” un taml. necilu “biogaļas izstrādājumu” zeme SILES “valsts” parodija “eurolatv(ĀN)ija”, XXI gadsimts.

  P.S. Visi “O.M.© arChīvā” fiksētie notikumi ir ienākušies vienīgi Lielp!sānu Pilsoniski Suverēnajā Republikā (LPSR), Ontūna Mazpusāna jurisdikcijā. Visas tēmas, pieminētie personāži, apstākļi u.t.t. ir visīstākie izdomājumi. Interesentiem (t.sk. – privāti) & lietišķai saziņai: ontuns.mazpusans@inbox. lv .

 5. NOPIETNI iesaku-samazin’at liek’e’zu skaitu l’idz 50!Vajag referendumu?-B”US!

  • Proporcionāli aizbraukušo /izdzīto/ skaitam par 1/3 – uz 30 gab.

  • Tev ,latgali tēlojošais ,nav apnicis vēl sevi stādīt visiem priekšā . Zinām taču ,ka esi truls ,nozombēts lumpens ,muļķis ,cūklops u.t.t.. Nevajag atkārtot sev veltītus epitetus katrā komentā. Apnicis vienu un to pašu par tevi lasīt. Iedzer taču zāles un mēģini pagulēt.Pēc tam starp zāļu devām mēģini uzrakstīt kaut ko arī par sevi ,bet savādākiem vārdiem.

 6. Pretiigi liekeezhi

 7. Suņi rej bet, karavāna iet tālāk!

Lasītāju aptauja
Gata Šļūkas zīmējums
Gatis Šļūka. Zilaļģu festivāls

Ūdens temperatūra vairumā Latvijas upju un ezeru sasniegusi +18.. +22 grādi. Sagaidāms, ka siltā laika ietekmē tuvākajās nedēļās turpināsies zilaļģu vairošanās.

Veselības inspekcija skaidro, ka zilaļģes ir dabiski iekšzemes un jūras ūdens organismi, bet problēmas var radīt to masveida savairošanās – tā saucamā ūdens ziedēšana, jo daļa zilaļģu sugu ir potenciāli toksiskas un, atmirstot ūdenī, var izdalīt toksīnus. Peldētājiem šie toksīni var radīt alerģiskas ādas reakcijas, acu un gļotādas kairinājumu, bet mājlopi, kas tiek dzirdināti ar šādu ūdeni, var akūti saindēties un pat aiziet bojā. Saistībā ar strauju zilaļģu savairošanos Rīgas pašvaldība aicina iedzīvotājus pagaidām atturēties no peldēšanās ne vien Vecāķu, bet arī Daugavgrīvas un Vakarbuļļu peldvietās.

Kā vislabāk pārdzīvot karstuma vilni?
Draugiem Facebook Twitter Google+