×
Mobilā versija
+6.0°C
Alīna, Sandris, Rūsiņš
Ceturtdiena, 26. aprīlis, 2018
20. oktobris, 2015
Drukāt

Darbā roku zaudējis puisis vēršas pie sabiedrības, lai savāktu 70 000 eiro protēzei (1)

Foto - no privātā arhīvaFoto - no privātā arhīva

“Es negribu sēdēt mājās un skatīties televizoru. Tā nav dzīve,” stāsta 23 gadus vecais Ēriks Žurila. Jaunieša dzīve traģiski sagruva šī gada 25. jūlijā, kad viņš pilnībā zaudēja savu labo roku. Tikai sapnis par nākotni un līdzcilvēku atbalsts viņam neļauj padoties. Ērikam ir nepieciešama rokas protēze, kas maksā 70 000 eiro. Viņa karstākā vēlēšanās ir iegūt rokas protēzi un atgūt pilnvērtīgu dzīvi, strādāt un veidot ģimeni.

Ēriks tūlīt pēc skolas beigšanas uzsāka darba gaitas. Viņš bija laimīgs, sapņoja par vienkāršu, bet skaistu dzīvi savā dzimtajā pusē – Daugavpils novadā. Vienā dienā viss pēkšņi mainījās. Traģiskā negadījumā jaunietim norāva labo roku. Ēriks joprojām ir šokā pēc notikušā. Neizpratni un šoku piedzīvo arī viņa draugi, kolēģi un ģimene. Kā tas varēja notikt ar Ēriku – čaklo, izpalīdzīgo un labsirdīgo puisi? Kāpēc?

Lai arī pašlaik Ēriks nevar atrast darbu un ir spiests dzīvot uz vecāku rēķina, viņš negrasās padoties. “Tā dzīvot nedrīkst,” uzsver jaunietis. Viņš ļoti vēlas atsākt darba gaitas un patstāvīgu dzīvi: “Es negribu un nevaru dzīvot “citiem uz kakla”. Viena lieta ir dzīvot kopā ar vecākiem vai viņu tuvumā. Tas ir jauki. Tomēr, ja vecākiem ir mani jāuztur… Man ir kauns, un es tā negribu.”

Jaunietim ļoti palīdz draugu un tuvinieku atbalsts. Cilvēki viņam apkārt Ēriku uzmundrina un palīdz meklēt risinājumus. Jaunietis jau ir iemācījies vadīt auto, izmantojot tikai vienu roku, tāpat viņš regulāri trenē kreiso roku. “Tagad tai ir jādara divu roku darbs,” piebilst Ēriks. Tomēr laukos cilvēkam ar vienu roku atrast darbu ir ļoti grūti – vismaz ne tādu, kas ļautu dzīvot pilnībā patstāvīgi, veidot un uzturēt ģimeni.


Lai palīdzētu Ērikam piepildīt viņa sapņus un atsākt pilnvērtīgu dzīvi, jaunieša māsa Tatjana ir vērsusies pēc palīdzības pie līdzcilvēkiem. Viņa uzsver, ka laiku zaudēt nedrīkst. Ir ļoti svarīgi pēc iespējas ātrāk veikt rokas protezēšanu un atdot Ērikam viņa dzīvi. Jaunieša spēks un enerģija pašreizējos apstākļos ir apbrīnojami, bet bez iespējas dzīvot pilnvērtīgi tie var sarukt.

“Mēs nedrīkstam pieļaut, ka čakls un strādīgs puisis ir spiests palikt mājās, jo viņam nav iespējas pašam īsā laikā nopelnīt 70 000 rokas protēzei. Ja Ēriks varētu, viņš dotos strādāt un šo naudu nopelnītu, bet viņam nav tādas iespējas,” puiša vārdā aicina fondā “Labdaris”

Veikt ziedojumu un sekot līdzi līdzekļu vākšanai un izlietojumam jūs varat šeit: http://goo.gl/9y9CpJ

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. Un ko darba devējs, nevar palīdzēt?

Draugiem Facebook Twitter Google+