×
Mobilā versija
+13.8°C
Jurģis, Juris, Georgs
Pirmdiena, 23. aprīlis, 2018
6. novembris, 2013
Drukāt

Darba tirgus vissvarīgākais (1)

Foto - LETAFoto - LETA

Vairāk nekā 70 procentu Latvijas iedzīvotāju uzskata, ka studiju budžeta vietu sadalei jāatbilst darba tirgus pieprasījumam.

To apliecina SKDS veiktās aptaujas rezultāti. 72,5 procenti Latvijas iedzīvotāju uzskata, ka studiju virzieniem, kuriem tiek piešķirti valsts budžeta līdzekļi, jābūt saistītiem ar darba tirgus pieprasījumu. Tikai 13,5 procenti aptaujāto pauda pretēju viedokli, savukārt 14 procentiem iedzīvotāju bija grūtības atbildēt uz šo jautājumu. Starp tiem, kuri atbalsta budžeta līdzekļu piešķiršanu tiem studiju virzieniem, kas ir pieprasīti darba tirgū, salīdzinoši vairāk ir respondentu ar vidējiem un augstiem ienākumiem, attiecīgi 82 un 80 procenti.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. Budžeta vietas augstskolās jāsamazina Atbildēt

    Uzskatu, ka budžeta vietu skaits augstskolās ir būtiski jāsamazina, jo ļoti daudzi budžeta vietās mācījušies jaunieši pēc augstskolu beigšanas pārceļas strādāt un dzīvot ārpus Latvijas robežām. Neredzu iemeslu apmaksāt to jauniešu budžeta studijas, kas nekad nemaksās nodokļus Latvijā. Uzskatu, ka augstskolas izglītībai pamatā ar nelielu skaitu budžeta vietām jābūt maksas – jauniešiem, iespējams, būtu cita attieksme pret studijām un lielāka atbildības sajūta tās izvēloties, kā arī, ja tie izvēlas pēc studijām doties svešumā, lūdzu.

Draugiem Facebook Twitter Google+