Mobilā versija
+2.0°C
Oļģerts, Aļģirds, Aļģis, Orests
Piektdiena, 20. janvāris, 2017
21. oktobris, 2015
Drukāt

Darbā uz Angliju – kas jāzina latvietim? Konsultē Lielbritānijā strādājošs jurists

Foto: shutterstock.comFoto: shutterstock.com
Uzziņa

Oficiālais Latvijas valsts piederīgo skaits 2014. gadā Lielbritānijā bija aptuveni 62,5 tūkstoši, kuri šajā valstī ir reģistrēti ar nacionālās apdrošināšanas numuru (National Insurance Number) un par kuriem tiek maksāti nodokļi. Taču patiesais skaits varētu būt ap 150 tūkstoši (nestrādājoši studenti, nepilngadīgās personas, pensionāri, mājsaimnieces u.c.).

Autors: Mārcis Liors Skadmanis, jurists Lielbritānijā, Latvijas-Lielbritānijas tirdzniecības kameras juridiskās palīdības vadītājs

Nesen saņēmu darba piedāvājumu – strādāt par šoferi Londonā. Kas man jāzina, pirms pārceļos uz Angliju? Kādas tur ir darba tiesības, īre, nodokļi un sadzīve? Kas jāņem vērā, ja esmu nolēmis vismaz pāris gadu apmesties uz dzīvi šajā valstī? ALEKSANDRS AIZKRAUKLĒ

Pirms dodas ceļā

Ja esat saņēmis darba piedāvājumu no Lielbritānijas, tad, lai izvairītos no krāpnieciskiem un nereģistrētiem uzņēmumiem, vispirms vajadzētu pārbaudīt, vai šāds uzņēmums vispār šajā valstī eksistē.

Lai iegūtu informāciju bez maksas, derētu sazināties ar Lielbritānijas Uzņēmumu reģistru (Companies House), kas ir oficiāla valsts iestāde un kuras pārziņā atrodas uzņēmumu reģistrs (www.companieshouse.gov.uk), vai ar Latvijas–Lielbritānijas Tirdzniecības kameru, kas ir Apvienotās Karalistes akreditēta oficiāla organizācija, kas pārstāv Latvijas valsts piederīgo personu un uzņēmumu intereses (www.latvianchamber.co.uk/lv).

Papildus jānoskaidro, vai darba devējs piedāvā jums strādāt kā darbiniekam vai pašnodarbinātai personai. Turklāt Lielbritānijā pastāv arī tā dēvētais nerakstītais darba līgums jeb darba noteikumu lapa, ko paraksta darba devējs. To var izmantot darba līguma vietā, ja strādāsiet kā darbinieks. Ja būsiet pašnodarbināta persona, parasti tiek noslēgts līgums par pakalpojumu, darba izpildītāja vai cita veida līgums, kurā būs paredzēts konkrēts darba apjoms un samaksa.

Pievienot komentāru

Mājsaimniecības neizmanto iespējas samazināt elektrības rēķinus un maksā vairāk (16)Elektrību tērējam vairāk, mājsaimniecības aizvien neizmanto iespējas samazināt rēķinus
Pasaulē
Latvijā decembrī bijusi trešā lielākā gada inflācija ES Latvijā pagājušā gada decembrī, salīdzinot ar 2015.gada pēdējo mēnesi, bija trešais augstākais inflācijas rādītājs Eiropas Savienības (ES) dalībvalstu, liecina trešdien publiskotie ES statistikas biroja "Eurostat" dati.
Draugiem Facebook Twitter Google+