×
Mobilā versija
Brīdinājums +18.4°C
Vilis, Vilhelms
Svētdiena, 27. maijs, 2018
11. decembris, 2013
Drukāt

Darbarīku ziemas guļa

Foto - LETAFoto - LETA

Nupat uzsnidzis pirmais sniegs, un dārza instrumentiem jābūt noliktiem ziemas guļā. Ja tas nav izdarīts, ir beidzamais laiks to paveikt.

Lai instrumenti nerūsētu, uzglabāšanas vietai jābūt sausai un pietiekami lielai – lai tiem būtu ērti piekļūt. Ar kritisku aci jāpārskata instrumentu krājumi, nevajadzīgie un bojātie jālikvidē. Derīgajiem instrumentiem netīrumus nomazgā ar ziepjūdeni. “Griezējasmeņus tīra ar eļļā samērcētām smiltīm,” iesaka SIA “Fiskars” pārdošanas daļas vadītājs Kristaps Brizga. Instrumentus uzasina tagad vai arī darbu atliek līdz pavasarim. Asmeņu salaiduma vietas un atsperes ieeļļo. Ar atsperēm aprīkotajiem darbarīkiem asmeņus sakļauj, jo tikai nospriegota atspere grieznes saglabās darba kārtībā. Instrumentu koka kātus nomazgā un pārklāj ar lineļļu, kas tos pasargās no izžūšanas. Mazos dārza piederumus uzglabā kastē, lielos – piekar pie sienas.

“No dārzā izmantojamiem elektriskajiem instrumentiem ar akumulatora padevi pirms ziemas guļas jāizņem akumulatori un pa ziemu tie jātur sausā telpā plus grādu temperatūrā,” atgādina SIA “Husqvarna Latvija” vadītājs Juris Marhilevičs. “Jāatceras, ka tie ik pa 30 – 45 dienām no jauna jāuzlādē – tātad sezonā divas reizes. Elektroinstrumenta korpusu un mehānisma vissīkākās spraudziņas nepieciešams iztīrīt, vislabāk ar spēcīga kompresora gaisa strūklu. Ja mājās nav kompresora, to var izdarīt “Statoil” uzpildes stacijās.”

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+