×
Mobilā versija
+11.0°C
Līksma, Bārbala
Trešdiena, 25. aprīlis, 2018
27. jūlijs, 2015
Drukāt

Franks Gordons: Ievestā darbaspēka dzīvesveidu nedrīkst ignorēt (20)

Foto-LETA/AFPFoto-LETA/AFP

Mazāk apmaksātu darba veicēju trūkuma dēļ tiek ievesti viesstrādnieki, sacīja Lauksaimnieku organizāciju sadarbības padomes pārstāvis Edgars Treibergs. Viņš precizēja, ka jau tagad tiek ievesti strādnieki no Ukrainas, kas tiek nodarbināti ogu un augļu novākšanā. Man, ulmaņlaika bērnam, tūdaļ atausa atmiņā pēdējie pirmskara gadi, kad Latvijā ieveda laukstrādniekus no Polijas.

Darbaspēka problēma, var teikt, nodarbina prātus visās attīstītajās valstīs, un bieži vien daļējs riska faktors ir ievedamo viesstrādnieku dzīvesveids. Ievestā darbaspēka dzīvesveidu nedrīkst ignorēt, kad jālemj, kādi bēgļi resp. patvēruma lūdzēji uzņemami Latvijā.

Telavivā un apkārtējās satelītpilsētās debesskrāpji aug kā sēnes, un būvdarbus pēdējos gados galvenokārt veic ķīnieši, kas strādā, noslēguši gadskārtēju kontraktu, un daļu nopelnītā sūta savām ģimenēm Ķīnā. Viņi ir čakli, nedzer un nevienam nekrīt uz nerviem. Fermeri, īpaši dārzāju, vīnogu un augļu novākšanas sezonā, nodarbina viesstrādniekus no Taizemes, kas tāpat ir čakli strādnieki, turklāt pieraduši pie tveices. Bet te ir, var teikt, kulinārais aspekts: viņu gardākais ēdiens ir suņa gaļa. Viņi ķer ciemata suņus, nokauj tos un cep. Ne vienmēr palīdz brīdinājumi un naudas sodi.

Izraēlā, tāpat kā Vakareiropā un Ziemeļamerikā, iecienīti un patiešām uzticami ir filipīnieši, kas nodarbināti galvenokārt nespējnieku un invalīdu aprūpē. Būdami katoļi, šie malaju cilmes ļaudis rietumzemēs iekļaujas.

Latvijas apstākļos, kad rodas jautājums: vai ir iespējams izraudzīties 250 uzņemamos cilvēkus bēgļus pēc kādām kategorijām? – priekšroka, manuprāt, būtu dodama bēgļiem no nelaimīgās Sīrijas, kas pēc konfesijas ir kristieši, – aisori, maronīti, haldeji u. tml., kuru uzskati par ģimeni un sievietes lomu būtiski neatšķiras no Latvijā pieņemtajiem.

Var teikt, ka Melnajā Āfrikā, piemēram Nigērijas dienvidaustrumu novados, arī mīt kristieši, kurus vajā tās pašas etniskās izcelsmes musulmaņi. Taču, ja neskaita izglītoto virsslāni, viņi sociālā ziņā ir primitīvi, un tas apgrūtina viņu integrāciju.

Izraēlai ir savdabīga pieredze ar (nosacīti) afrikāņiem. Pirms kādiem 30 gadiem Izraēla kā “pazudušos brāļus” uzņēma tūkstošiem tumšādainu Etiopijas jūdu – t. s. falaša, kuri uzskata sevi par ķēniņa Zālamana un Sābas ķēniņienes garīgajiem pēctečiem. Patlaban šī jūdaisma paveida pārstāvju skaits Izraēlā ir 160 000. Tie, kas uzauguši Izraēlā, kopumā integrējas, ir apguvuši ivritu līdzās dzimtajai amharu valodai, pilda karadienestu, viņiem ir savi deputāti parlamentā un pašvaldībās. Diemžēl ģimenēs joprojām izpaužas tēva tirānija, un baltie policisti bieži vien pret viņiem izturas brutāli, kas nesen izraisīja protesta mītiņus.

Daudz lielākas klapatas Izraēlai ir ar apmēram 40 tūkstošiem nelegālo bēgļu no Eritrejas (kur valda despotisks režīms) un Sudānas (kur nebeidzas asiņaini kari starp ciltīm). Viņi caur Ēģipti, šķērsojot Sīnājas tuksnesi un piekukuļojot turienes beduīnus, kādu laiku masveidā spraucās iekšā Izraēlā, kas viņu acīs ir moderna un pārtikusi valsts. Viņi apmetušies galvenokārt Telavivas dienvidos, autoostas apkārtnē, un šī kvartāla izraēlieši vakaros baidās iziet uz ielas. Izraēlas valdība pat sākusi apmaksāt viņiem lidojumu uz kādu no Āfrikas valstīm, kas gatava viņus uzņem. Bet tie, kas šo piedāvājumu pieņēmuši, stāsta, ka “tur arī nav nekādas dzīvošanas”. Pērngad Izraēla uzslējusi garumgaru žogu paralēli robežai ar Ēģipti, un nu nelegālo bēgļu straume apsīkusi.

Žogi tiek slieti arī citur, kur drūzmējas tie, kas alkst laimi un sociālos pabalstus. Slogs ir smags, un grūtību bez gala.

(Raksts publicēts avīzē Laiks”/”Brīvā Latvija”)

Pievienot komentāru

Komentāri (20)

 1. melnie, kas ORGANIZĒTI(!!!) tiek nogādāti Eiropā, reti kurš ir kristietis.
  Bet pat vislielākajam idiotam vajadzētu būt skaidrs, ka šādi tiek iznīcināta BALTO rase …Tas KĀDAM ir tikai un vienīgi BIZNESS…
  Un beigsim vienreiz gaudot par “kara šausmām” un citu sviestu …

 2. Piekrītot Gordona brīdinājumam Atbildēt

  LLB vārdā un arī citu sabiedrisko org. un aktīvistu vārdā – A.Balts
  21.07.2015 22:51
  Nevienu bēgli Latvijas tauta VAIRS nevar UZŅEMT un NEUZŅEMS! Ja ar tautas viedokli tās kalpi nerēķinās, tad kalpi tiks patriekti un ar negodu!
  Brīdinājums valdībai – līdz 04.08.18.00 vēl var labot kļūdu, vēlāk būs par vēlu- tauta un tās pārstāvji no pilsētām un laukiem izies Rīgas ielās!

 3. Jānis Rožkalns (1958) Atbildēt

  Ja skatāmies nākotnē, tad sabrūkot putina Krievijai, iespējams, var nākties uzņemt simtiem tūkstošu krievvalodīgo bēgļu no sapostītās Krievijas, kas netraucēti velsies pāri robežai un tad jau šeit būs faktiski Krievija.

 4. nu tad visus melnos uz Izraēlu!

 5. @ ………….> :- … …ja esmu kerts, tad kas noticies ar parejiem iesaistitiem saja diskusija … !

  … Vai tad Gordons nezin, ka 100 000 ( 40 000 nelegalo + 60 000 neintegrejuso ‘bralu’) vieta, mums ir ap 300 000 naidigi aktivo un neintegrejuso, un kas ir – 5 x mazaka latvisu pamattautas vide, kas sava pilsetas koncentreta masa pat noteic savas valodas primaritati zinamas instances politiski, publiski ta ekonomiski – sk. komentarus krievu valodas pieprasijumiem darba vietam krievu valodas nerunajosiem latviesiem … !

 6. noteikti nedrīkst Atbildēt

  Laikus jāsaprot, vai tie ir bēgļi no kara šausmām, vai papildporcijas meklētēji. Grūti saprast, ja viena tautas daļa tik stipri lielāka par citu

 7. ….

  5. … ar sadiem panemieniem npolitika …

  6. FRANK GORDON, ZOGS KA IZRAELAI GAR ROBEZU NEPALIDZES SOBRID, JO MIGRACIJA TIEK NEDEMOKRATISKI UN VARBUT PAT NELIKUMIGI LEGALIZETA NO NEZINAMAS DALAS PASREIZEJA VARAS STRUKTURA, UN PRET KURAS PARAGRAS UN SLEPENAS DARBIBAS – PRETESTIBA TIKAI SOBRID SAK ORGANIZETIES, IZTEIKTIES UN IZVEIDOTIES NOTEIKTA POLITISKA VEIDA AR SIS VALDIBAS VAI TAS KOALICIJA ESPEJAMU REORGANIZACIJU VAI KRISANU … !

 8. … ‘ Ievests darbaspeka dzivesveidu nedrikst ignoret, kad jalemj, kadi begli resp. patveruma ludzejai uznemami Latvija …’

  … Velreiz atgadinu Gordonam: nejauc sunus ar kakiem … pabeidz savas domas gajienu … ka ari atklati pasaki, kas ir kas, un par ko Tu stavi, un kas tevisprat butu lietderigs seit, Bezabrene … saja situacija !

  1. Cik civilkara rastos miljoniem beglus Izraela sodien uznem no Sirijas, Lebanonas, Dzordanas, Irakas un Egiptes … un tad varam runat par to, kas butu jamacas Latvijai no Izraelas pilsoniem … ???

  2. Briva Latvija polu stradnieki atri iemacijas latviesu valodu, daudzi ieprecejas un palika … ka ari vinu dzives veids nekada veida iznemot ekonomisko stavokli nebija savadaks …!

  3. Ievesto kontraktstradnieku dzivesveidam ir japiemerojas valsts iedzivotaju, ne otradi … tas luk ir passaprotami … iznemot tiem kuriem ir citas intereses zemteksta … ka izliekas, ari Jums, ka parasti … ?

  4. Seit nav lemts, bet ir areji un ‘ politiski uzspiests ‘patveruma mekletaju kvota , kas ir slepeni pienemta no v, bez diskusijas valaldibas vaditajiem un valsti, kura vel nav atrisinata DDD, izglitibas reforma, kas sakristu ar ES praksi, kad valsts skolas maca valsts valoda, un musu ienaidnieki nesanem pretlikumigi UN ideologiski sagatavotu pretvalstisku skolu macibas vielas … tatad: – pilnigi ‘beglu/ uzturesanas vai patveruma mekletajiem’ sagatavota situacija …

  5. Skatoties no TUA un lidzsinejas pilsonibas politikas, kadi valsts vaditaji un pamattautas tiesibu uzmeteji ka ari SATVERSMES, TAUTAS GRIBAS uzmeteji turpina spiest sadejadi – valsti kura tas autohtona pamattautai jau draud genocids un kulturala pasnaviba —- TO SAVA NAIVUMA, VAI BEZDARBIBA, VAI TISAM PAATRINAT AR SADIEM PAGENIENIEM … !

  6. FRANK GORDON, ZOGS … KA I

 9. tas iesākās ar Dombrovska TUĀm Atbildēt

  Viss cits Latvija ir jau bijis iztirgots, tagad atliek zeme pati. — EUR, EUR, EUR…

 10. Jautājums – vai ievestie bēgļi grib un spēj pieņemt tās zemes dzīves principus un veidu, kurā viņi pieteikušies dzīvot. j\Ja tas tā nav, tad nav ko nākt uz valstīm, kuru dzīves veidu nespēj atzīt. Diktatori nevienā mītnes zemē nav vajadzīgi.

 11. Apbrīnojami —- vai tiešām mūsu valdība ir tik trula jautājumā par bēgļiem ??? Vai tiešām nav redzams fakts ,ka 80 –90 % no bēgļiem ir jauni ,spēcīgi vīrieši ? Un tas nozīmē , ka Eiropā tiek iesūtīts islamistu karotāji ! Ja tagad viņi ir mierīgi un klusi,tad pēc pirmā svilpiena no ideoloģiskajiem vadītājiem viņi sāks griezt galvas visiem neticīgajiem .Un tad būs par vēlu ko darīt ! Šeit var skaidri redzēt kā sapuvusī un smirdīgā Eiropas liberālisma politika IZNĪCINA Eiropu !

 12. Un dzīvesveids mums esot vienādas? ???
  Vinji zog beernus un aizved no mātēm prom uz savu nolādēt Sīriju, ja ģimenē rodas problēmas. Tur esot kaudzes ar sievieshu, no dažādāam Eiropas valstīm, iesniegumiem, atgriezt beernus. Ja ir daudz naudas un labs advokāts, tad tas retai var izdoties, bet dziives taapat nebuus.

 13. Idiotu bars , vai vispaar saprotat, ko runājiet? Sīrijas musulmaņi???? Kristieši? ??
  Taadi paši, kaa viens, kas nošāva Baibu Saulīti Īrijā! !!! Tas arii bija ticīgais no Sīrijas un veel vesels bars vinja draugi, kas pirms tam laupīja mashiinas un pārdeva taas detaļās Āfrikas “nabagiem”, kas taisīja feikaas avārijas pa visu Eiropu, lai iedziivotos uz apdrošināšanas reekjina, “nabaga” Siirieshi, kam pieder prieka nami Lebanon un tur vinji arii atpūšas no “gruutaas” dziives.
  Gaidiet, ka LV sāksies narkotiku tirdzniecības uzplaukums. Un meitenēm, kas shos apprecees, dziive beigsies kāzu dienā.

 14. ” priekšroka, manuprāt, būtu dodama bēgļiem no nelaimīgās Sīrijas, kas pēc konfesijas ir kristieši, – aisori, maronīti, haldeji u. tml., kuru uzskati par ģimeni un sievietes lomu būtiski neatšķiras no Latvijā pieņemtajiem.”
  Tas Latvijas Saeimai un ministru prezidentam par pamatdomu bēgļu uzņemšanā. Neradīs problēmas ar savu integrēšanos balto kristiešu sabiedrībā. Arī bumbošana nav novērota.
  Vienīgais vai būs politiskā griba šo izvēli veikt, vai tai ministru tantei atkal nemiglosies prāts?

 15. varam ja šķībi raudzīties uz mellajiem, jūdiem, krieviem, poļiem, latviešiem, bet varmācība nav labākais risinājums.
  Kāpēc nevarētu būt tik naivi un norunāt nebāzties citam cita teritorijās un dzīvot mierā ?

  • Problēma tāda, ka norunāšana stipri atšķirīgi tiek saprasta te un tur. Kur skaita minūtes ( kas ļoti tracina), kur skaita,vai vispār kas darīts, bet pie skaitīšanas tomēr minūtes neaizmirst.

 16. varam ja šķībi raudzīties uz mellajiem, jūdiem, krieviem, poļiem, latviešiem, bet varmāc

Lasītāju aptauja
Ērika Oša zīmējums
Ēriks Ošs. Tie paši vēži un tā pati vecā kulīte!

Līdzšinējā varas partija ” Vienotība”, kura pēc pēdējām Saeimas vēlēšanām ir piedzīvojusi strauju reitingu kritumu, tagad izmēģinās laimi ar jaunu nosaukumu – “Jaunā Vienotība”. Partiju apvienībā “Jaunā Vienotība” darbojas “Vienotība”, “Kuldīgas novadam”, “Valmierai un Vidzemei” un “Tukuma pilsētai un novadam”. LTV ziņoja, ka “Jaunās Vienotības” identitāte arī turpmāk būšot zaļa, bet ar jaunu logo.

Vai ir pareizi Likteņdārza zemi nodot valsts īpašumā?
Draugiem Facebook Twitter Google+