×
Mobilā versija
Brīdinājums +26.0°C
Emīls, Egita, Monvīds
Ceturtdiena, 21. jūnijs, 2018
19. augusts, 2012
Drukāt

Darbaspēka trūkums saistīts ar aizbraucējiem un ekonomisko atlabšanu

Foto-LETAFoto-LETA

Darbinieku trūkums Latvijā saistīts ar aizbraucējiem un pakāpenisko ekonomisko atlabšanu, liecina biznesa portāla “Nozare.lv” veiktā tirgotāju aptauja.

Kā norādīja “Elvi” franšīzes turētāja “Pārtikas tirdzniecības apvienība” komercdirektore Laila Vārtukapteine, aizbraucēju skaits pretēji daudzu prognozēm nav samazinājies.

“Maxima Latvija” personāla vadības departamenta direktore Līga Sleņģe akcentēja, ka uzņēmumi jau var izstrādāt darbiniekiem pievilcīgas, tehniski nodrošinātas un drošas darba vides, kā arī apmaksas un motivācijas sistēmas, apmācību plānus, karjeras ceļvežus un bonusu paketes. “Taču, ja valstī nav cilvēku darbspējīgā vecumā, kas ir gatavi nākt strādāt dažādās jomās – arī tirdzniecībā -, tad visam, ko dara uzņēmumi, var nebūt pietiekamas atdeves,” uzsvēra Sleņģe.

Pēc Sleņģes domām, valstij vajadzētu nodrošināt platformu, kur Latvijas uzņēmumi varētu izvietot informāciju arī ārzemēs dzīvojošiem latviešiem par darba iespējām Latvijā.

Vārtukapteine piebilda, ka pieprasījums pēc jauniem darbiniekiem var būt skaidrojams arī ar jaunu uzņēmumu veidošanos vai esošo uzņēmumu darbības paplašināšanos, kas saistīts ar pakāpeniski atlabstošo ekonomiku.

“Maxima” pārstāve Sleņģe, apstiprinot šādu saistību, norādīja, ka brīvo vakanču skaitu “Maxima” tīklā ietekmē uzņēmuma attīstība, piemēram, jaunu veikalu atvēršana.

Savukārt “Iki” veikalu operatora “Palink” pārstāvis Raimonds Janševskis sacīja, ka jārēķinās arī ar tiem cilvēkiem, kas labprāt izvēlas nestrādāt un tā vietā labāk saņem pašvaldību pabalstus, nevis sāk darba gaitas.

Sleņģe uzskata, ka patlaban valstiskā līmenī būtiski ir pārskatīt pabalstu politiku, kā arī izglītības un apmācību sistēmu, tostarp pirmspensijas vecuma cilvēkiem.

Jau ziņots, ka 14.augustā LVT1 raidījumā “Labrīt, Latvija!” “DNB bankas” ekonomikas eksperts Pēteris Strautiņš, komentējot reģistrētā bezdarba līmeni – 11,6% – jūlija beigās, teica, ka ar laiku darbiniekiem būs jāmaksā lielākas algas.

Savukārt, kā liecina biznesa portāla “Nozare.lv” veiktā tirgotāju aptauja, atalgojuma celšana nav vienīgais risinājums bezdarba situācijai darba tirgū.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+