Latvijā
Novados

Darbavietā smagi cietis “Maxima” darbinieks; uzņēmums apstrīd VDI lēmumu3


Ilustratīvs foto.
Ilustratīvs foto.
Foto – Zane Bitere/LETA

“Maxima Latvija” apstrīdējusi Valsts darba inspekcijas (VDI) lēmumu par kāda veikala darbinieka gūto traumu darba vietā, vēstīja TV3 raidījums “Bez Tabu”.

”Labdien. Pērnā gada vasarā veikalā notika nelaimes gadījums, kura rezultātā man tika smagi traumēta kāja. Veica operāciju, šobrīd norit rehabilitācija, ir piešķirta otrās grupas invaliditāte, jo es vēl joprojām nespēju staigāt. VDI oficiāli ir apstiprinājusi, ka tas bija nelaimes gadījums darbā, bet veikala vadība lēmumu ir apstrīdējusi. Vai tiešām viss beigsies ar to, ka es varu palikt bez kompensācijām par visu izciesto?” raidījumam raksta skatītājs, kurš cietis nelaimes gadījumā.

Nelaimes gadījums noticis kādas mazpilsētas “Maxima” veikalā. Darbiniekam uzgāzušies preču pārvadāšanai paredzētie rati. Pārrautas krusteniskās saites, menisks.

Lai arī pagājis pusgads, darbinieks vēl joprojām nespēj normāli staigāt. Kā vēstulē atstāsta cietušais cilvēks, viņaprāt, konteiners, kuros preci piegādā veikalam, bijis pārkrauts.

SIA “Maxima Latvija” pārstāvis Jānis Beseris raidījuma apstiprina, ka šāds negadījums bijis:“Šajā gadījumā konteiners uz veikalu tika atvests uzkrauts, kā to prasa drošības noteikumi. Negadījums notika brīdī, kad to izkrāva. Tas sasvērās un diemžēl uzgāzās garām ejošajai darbiniecei.”

Notikušo ir fiksējusi video novērošana, ir liecinieku liecības. Lai arī uzņēmuma pārstāvis nenoliedz notikušo, “Maxima” ir pārsūdzējusi VDI oficiālo slēdzienu. VDI pārstāve Megija Ekerte apstiprina, ka inspekcija izmeklējusi konkrēto gadījumu, bet, tā kā lēmums ir pārsūdzēts, no plašākiem komentāriem izvairās.

Vairāk pievienotajā sižetā:

LA.lv