×
Mobilā versija
Brīdinājums +16.6°C
Milija, Maiga
Pirmdiena, 25. jūnijs, 2018
30. janvāris, 2015
Drukāt

Darbību aptur “Lango” un “Iļģuciema maiznīca konditoreja”

Foto: LETAFoto: LETA

Gatavo un ātri pagatavojamo pārtikas produktu ražotāja SIA "Lango" produkcija.

Grupas uzņēmums SIA “FF Foods”, kas kopš 2012.gada jūnija pārstāv zīmolus “Lango” un “Iļģuciema maiznīca konditoreja”, šodien pieņēmis lēmumu apturēt ražotņu darbību, līdz ar to ar 1.februāri “FF Foods” pārtrauc visas uzņēmumu grupā ražotās produkcijas piegādi visiem klientiem, aģentūru LETA informēja uzņēmuma vadītājs Andrejs Fraimanis.

“Ekonomiskās situācijas ietekmē sadarbības partneri Krievijā nav norēķinājušies par produkcijas piegādēm. Otrkārt, situāciju pasliktināja bankas pieņemtais lēmums pārdot uzņēmumu aktīvus citai personai, par to pat neinformējot uzņēmumu, kā rezultātā nodarīti būtiski zaudējumi. Un, treškārt, Valsts ieņēmumu dienesta (VID) pieņemtais lēmums veikt laikā nenomaksāto nodokļu piespiedu piedziņu no uzņēmumu bankas kontiem, atsakoties piekrist risinājumu piedāvājumiem, kas tika izteikti no uzņēmuma puses,” sacīja Fraimanis.

Viņš arī norādīja, ka, neraugoties uz 15.janvārī pieņemto tiesas lēmumu par tiesiskā aizsardzības procesa (TAP) sākšanu, VID turpinājis uzņēmuma naudas līdzekļu ieturēšanu no uzņēmuma kontiem.

“Visu iepriekš minēto iemeslu dēļ uzņēmumu vadība un visa komanda apzinās, ka nespēj nodrošināt tālāku uzņēmuma darbību un attiecīgi pieņem lēmumu to pārtraukt. Uzņēmumu darbības apturēšanas process tiks īstenots likumā paredzētajā kārtībā,” norādīja Fraimanis.
Informācija VID mājaslapā liecina, ka 2015.gada 26.janvārī nodokļu maksātājam SIA “FF Foods” ir VID administrēto nodokļu (nodevu) parāds 145 335,99 eiro apmērā.

Kā ziņots, “FF Foods” 22.janvārī paziņoja par tiesiskās aizsardzības procesa pieteikšanu, jo uzņēmumam radās problēmas Krievijas partneru neapmaksāto līgumu dēļ.

Kā liecina informācija Maksātnespējas reģistrā, Rīgas rajonā 15.janvārī ticis ierosināts uzņēmuma TAP.

SIA “FF Foods” ar 2012.gada 1.jūliju nodrošina pārvaldības sistēmu visiem meitasuzņēmumiem, veicot visas administratīvās funkcijas personāla vadībā, mārketingā, zīmolu vadībā, pārdošanā un loģistikā. Produkciju ar “Lango” un “Iļģuciema maiznīcas konditorejas” zīmoliem turpina ražot grupā esošie ražošanas uzņēmumi. Kopš 2013.gada vienotu iepirkumu sistēmu grupas uzņēmumiem īsteno SIA “FF Iepirkumi”.

Kā ziņots, kopš pagājušā gada aprīļa grupas uzņēmuma SIA “FF Foods” 100% kapitāldaļu 38 417 eiro vērtībā iegādājās Vācijas kompānija “Baltic Natural Power Invest GmbH”.

Kā toreiz informēja Fraimanis, “FF Foods” definējis tās produktu grupas, kurās redz mērķtiecīgu darbību un attīstību vietējā un eksporta tirgos ar zīmoliem “Lango” un “Iļģuciema maiznīca konditoreja”, savukārt produktu grupas, tehnoloģijas un receptūras, kas šajā stratēģijā neiekļaujas, ir pārdotas.

“Tas nozīmē, ka uzņēmums turpina ražot un izplatīt ar “Lango” preču zīmi pircējam pazīstamos gatavos un ātri pagatavojamos produktus un ar preču zīmi “Iļģuciema maiznīca konditoreja” koncentrēties uz profesionālās maizes, konditorejas produktu un “bake off” produktu ražošanu un izplatīšanu,” skaidroja Fraimanis.

Jau 2013.gadā pret “Lango R&D” un “Iļģuciema maiznīcu” Rīgas rajona tiesā tika ierosināts tiesiskās aizsardzības process. Kā biznesa portālam “Nozare.lv” toreiz sacīja uzņēmuma pārstāve Jolanta Gaudieša, maksātnespējas process sākts pēc konsultācijām ar Valsts ieņēmumu dienestu (VID) nolūkā sakārtot iepriekšējā īpašnieka darbības laikā radušos parādus. Abu uzņēmumu maksātnespējas process tika izbeigts 2013.gada septembrī.

Saskaņā ar “Firmas.lv” datiem “FF Foods” apgrozījums 2012.gadā bija 4,077 miljoni eiro, bet zaudējumi – 209 015 eiro. Gadu iepriekš uzņēmums strādāja ar 4,091 miljona eiro apgrozījumu un 43 746 eiro zaudējumiem.
2013.gada un 2014.gada finanšu datus uzņēmums nav publiskojis.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+