×
Mobilā versija
Brīdinājums +16.8°C
Anšlavs, Junora
Ceturtdiena, 24. maijs, 2018
3. augusts, 2015
Drukāt

Darbību atsāk Atēnu akciju birža

Foto - AFPFoto - AFP

Grieķijas akciju birža pirmdien atsāk darbību, kas bijusi apturēta piecas nedēļas saistībā ar valsts parādsaistību krīzi, kuras dēļ tika slēgtas arī bankas un noteikti kapitāla plūsmas kontroles pasākumi.

Analītiķi prognozē, ka akciju vērtība Atēnu fondu biržā pirmdien nokritīsies pat par 20% un visbūtiskāk tiks ietekmētas banku akcijas, ņemot vērā, ka pēdējos sešos mēnešos no tām aizplūduši noguldījumi vairāku miljardu eiro apmērā.

Akciju birža darbību atsāks pēc tam, kad starptautiskie kreditori un Grieķijas ministri rīkojuši pirmās sanāksmes par valsts jaunās glābšanas programmas noformēšanu.

Pēdējā tirdzniecības sesija Atēnu fondu tirgū bija 26.jūlijā – dažas stundas pirms premjerministrs Aleksis Ciprs paziņoja par referenduma rīkošanu par kreditoru pieprasītajām reformām.

Reaģējot uz šo paziņojumu, grieķi steidzās no bankomātiem izņemt savu naudu, liekot valdībai no 29.jūnija noteikt kapitāla plūsmas kontroles pasākumus un paziņot par valsts banku un akciju biržas darbības apturēšanu.

Bankas darbību atsāka 20.jūlijā, taču naudas izņemšana un pārskaitījumi uz ārzemēm joprojām ir ierobežoti. Grieķi šobrīd no bankomātiem un bankām var izņemt vien līdz 420 eiro nedēļā.

No pirmdienas Atēnu akciju birža darbosies kā ierasts ārvalstu investoriem, taču vietējie mākleri joprojām saskarsies ar darījumu ierobežojumiem, ņemot vērā valdības noteiktos kapitāla plūsmas kontroles pasākumus.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+