×
Mobilā versija
Brīdinājums +19.1°C
Emīls, Egita, Monvīds
Trešdiena, 20. jūnijs, 2018
26. aprīlis, 2012
Drukāt

Darbību sāks “Nepieradinātā folka orķestris”

nepieradinata_4

2. maijā kino “Splendid Palace” pie Latvijas mūzikas apvāršņa parādīsies jauns pasaules mūzikas projekts “Nepieradinātā folka orķestris”, kas radies, apvienojoties jauniešu grupai “Pingvīnu cirx”, grupu “Melo–M” un “Autobuss debesīs” mūziķiem.

 

“Satiekoties dažāda vecuma un pārliecības cilvēkiem – domubiedriem izveidotais orķestris “Pingvīnu cirx” rada brīvu un nepieradinātu nākotnes mūziku. Mūziku, kas nepieder nekam un nevienam, mūziku, kas nevar paglaudīt pa spalvai un ielikt plauktā, mūziku, kas ir pašu mūziķu visdziļāko ilgu īstenojums tagadnē,” par sevi teic paši “Pingvīnu cirka” dalībnieki.

“Nepieradinātā folka orķestra” jaunie mūziķi par augstāko kultūras vērtību uzskata nevis tradīciju, stilistiku vai konkrētās mūzikas specifiku, bet – patiesumu. Dažādās tautās un laikos tiek atrasts nevis atšķirīgais, bet kopīgais – tas, kas rada kulturālo vienotību, globālu visas kultūras unikalitāti.

Par “Nepieradinātā folka orķestra” ideju jāpateicas mūziķim, producentam un kino filmu komponistam Kārlim Auzānam, kurš folka orķestra pamatsastāvu, grupu “Pingvīnu cirx”, kas, ģitārista Andreja Grimma iedvesmota, pulcē muzicēt gribošus jauniešus jau piekto gadu, atklāja aizvadītā gada mūzikas un mākslas festivāla “Bildes” jauno grupu un veterānu koncertā.

Orķestra debija līdz ar “Melo–M” mūziķiem notika “Lielā Kristapa” pasniegšanas ceremonijā.

 

“Patiesībā tas notika pavisam nejauši. Spēlējām kādā ballītē kino ļaudīm un viņiem tā iepatikāmies, ka nokļuvām “Lielajā Kristapā,” atklāj K. Auzāns. Nesen Valmieras teātrī pirmizrādi piedzīvoja jauna “Šveika” versija, kurā komponista Emīla Zilberta melodijas ieskaņojuši “Nepieradinātā folka orķestra” mūziķi.

 

“Nepieradināts folks ir tāda postfolka mūzika, dažādu tautu mūzikas kokteilis, esam pārņēmuši daudz, sākot ar afrikāņiem un beidzot ar latviešiem, īriem un ebrejiem,” skaidro Kārlis. Mūzikas radīšanā tiek iesaistīti dažādi perkusiju instrumenti, bungas, flautas, saksofons, akordeons, vijole, klasiskā ģitāra, basģitāra, sintezators, ukulele, kā arī atbilstoši efektu instrumenti, piemēram, sanza un lietuskoks.

“Nepieradināts tādēļ, ka nav konkrētu noteikumu, pēc kuriem izvēlamies skaņdarbus. Mēs attālināmies no vēsturiskā skanējuma, brīvi interpretējam. Esmu sajutis, ka vēlos palīdzēt šim kolektīvam parādīties Latvijas koncertdzīvē. Man pašam ir liels prieks spēlēt kopā ar šiem radošajiem jauniešiem, kuri deg par to, ko dara,” stāsta Kārlis. Koncertā “Splendid Palace” tiks izpildītas arī vairākas viņa kompozīcijas.

 

Uzziņa

Koncerta sākums – 19.00

Biļetes: “Biļešu servisa” tirdzniecības vietās un www.bilesuserviss.lv

Cena: Ls 5 – 10

 

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+