Mobilā versija
-2.2°C
Ārija, Rigonda, Adrija, Adrians, Adriāna
Otrdiena, 21. februāris, 2017
21. aprīlis, 2014
Drukāt

Darbiekārtošanas firmas ārvalstīs iekārtojušas darbā 2298 Latvijas iedzīvotājus

Foto-LETA/AFPFoto-LETA/AFP

Ar Nodarbinātības valsts aģentūras (NVA) licencēto darbiekārtošanas firmu palīdzību pērn darbā ārvalstīs iekārtojušies 2298 Latvijas iedzīvotāji, liecina NVA apkopotā statistika.

Visbiežāk cilvēki ir devušies strādāt uz Lielbritāniju, Nīderlandi, Vāciju, Zviedriju, Norvēģiju un Grieķiju. Savukārt darbu lielākoties uzsākuši izmitināšanas un ēdināšanas pakalpojumu, lauksaimniecības, mežsaimniecības, zivsaimniecības, apstrādes rūpniecības, kā arī transporta un uzglabāšanas nozarēs.

Darbiekārtošanas pakalpojumus Latvijā ir tiesīgs sniegt tikai tāds komersants, kurš saņēmis NVA izsniegtu licenci šim mērķim, atgādina NVA. Latvijā šobrīd reģistrēti 106 šādi komersanti. Tie piedāvā iekārtot darbā gan tepat Latvijā, gan Eiropas Savienības valstīs un vairākās citās pasaules valstīs, tostarp Krievijā, ASV, Kanādā, Ēģiptē, Taizemē un Meksikā.

NVA atgādina, ka arī, izmantojot šo komersantu pakalpojumus, darbiniekam ir jāpārliecinās par topošās darba vietas piemērotību. Piemēram, jābūt pārliecinātam, ka attiecīgās valsts valodas zināšanu līmenis ir pietiekams darba veikšanai, jāsazinās ar darba devēju un jānoskaidro, vai darba devējs ir informēts par darbinieka ierašanos, kā arī jānoskaidro citas detaļas.

Ja radušās aizdomas, ka darbiekārtošanas pakalpojumu sniedzējs pārkāpis darbinieka tiesības, par to jāziņo NVA. Šogad NVA anulējusi jau trīs darbiekārtošanas pakalpojumu sniedzēju licences, no kurām viena saistīta ar pārkāpumiem un neatbilstībām licences saņēmēja prasībām. Pērn licences anulētas 26 šo pakalpojumu sniedzējiem.

Pilnu darbiekārtošanas pakalpojumu sniedzēju sarakstu var atrast NVA mājaslapā “www.nva.gov.lv”.

Pievienot komentāru

Putnu gripas dēļ Vītiņu pagastā saimnieki bažījas par cāļiemVisām vistām un zosīm jāiztur trīs mēnešu ieslodzījums
Cenas noteic turīgākie: Zemgalē un Latgalē zeme dārgāka (1)Lauksaimniecībā izmantojamai zemei cenas noteic turīgākie zemnieki
Pasaulē
Latvija ekonomiskās brīvības reitingā pakāpusies uz 20.vietu (2) Latvija pasaules ekonomiskās brīvības reitingā šogad ir pakāpusies uz 20.vietu no 36.vietas pērn, bet joprojām atpaliek no Igaunijas un Lietuvas.
Draugiem Facebook Twitter Google+