Mobilā versija
-2.1°C
Tenis, Dravis
Otrdiena, 17. janvāris, 2017
21. aprīlis, 2014
Drukāt

Darbiekārtošanas firmas ārvalstīs iekārtojušas darbā 2298 Latvijas iedzīvotājus

Foto-LETA/AFPFoto-LETA/AFP

Ar Nodarbinātības valsts aģentūras (NVA) licencēto darbiekārtošanas firmu palīdzību pērn darbā ārvalstīs iekārtojušies 2298 Latvijas iedzīvotāji, liecina NVA apkopotā statistika.

Visbiežāk cilvēki ir devušies strādāt uz Lielbritāniju, Nīderlandi, Vāciju, Zviedriju, Norvēģiju un Grieķiju. Savukārt darbu lielākoties uzsākuši izmitināšanas un ēdināšanas pakalpojumu, lauksaimniecības, mežsaimniecības, zivsaimniecības, apstrādes rūpniecības, kā arī transporta un uzglabāšanas nozarēs.

Darbiekārtošanas pakalpojumus Latvijā ir tiesīgs sniegt tikai tāds komersants, kurš saņēmis NVA izsniegtu licenci šim mērķim, atgādina NVA. Latvijā šobrīd reģistrēti 106 šādi komersanti. Tie piedāvā iekārtot darbā gan tepat Latvijā, gan Eiropas Savienības valstīs un vairākās citās pasaules valstīs, tostarp Krievijā, ASV, Kanādā, Ēģiptē, Taizemē un Meksikā.

NVA atgādina, ka arī, izmantojot šo komersantu pakalpojumus, darbiniekam ir jāpārliecinās par topošās darba vietas piemērotību. Piemēram, jābūt pārliecinātam, ka attiecīgās valsts valodas zināšanu līmenis ir pietiekams darba veikšanai, jāsazinās ar darba devēju un jānoskaidro, vai darba devējs ir informēts par darbinieka ierašanos, kā arī jānoskaidro citas detaļas.

Ja radušās aizdomas, ka darbiekārtošanas pakalpojumu sniedzējs pārkāpis darbinieka tiesības, par to jāziņo NVA. Šogad NVA anulējusi jau trīs darbiekārtošanas pakalpojumu sniedzēju licences, no kurām viena saistīta ar pārkāpumiem un neatbilstībām licences saņēmēja prasībām. Pērn licences anulētas 26 šo pakalpojumu sniedzējiem.

Pilnu darbiekārtošanas pakalpojumu sniedzēju sarakstu var atrast NVA mājaslapā “www.nva.gov.lv”.

Pievienot komentāru

Eksperti: Kūdras ieguves biznesam noteikts ļoti strikts darbības rāmisLai Latvijā sāktu kūdras licencētu ieguvi, uzņēmējiem jārēķinās ar stingru normatīvo aktu regulējumu, kas paredz izvērtēt visus iespējamos riskus un ietekmes.
Saimniecībā notika par EK mācības: PVD neizpratnē par nelaimi Krimuldā (6)Pagaidām nav zināms, kāpēc Āfrikas cūku mēris (ĀCM) skāris cūku novietni “Rukas” Krimuldas novada Krimuldas pagastā, kurā bija 5023 dzīvnieki, šorīt intervijā
Mājsaimniecības neizmanto iespējas samazināt elektrības rēķinus un maksā vairāk (15)Elektrību tērējam vairāk, mājsaimniecības aizvien neizmanto iespējas samazināt rēķinus
Pasaulē
Draugiem Facebook Twitter Google+