Viedokļi
Aptaujas

Kā uzņēmēji vērtē brīvdienu pāvesta Franciska vizītes laikā 24. septembrī?3

Foto – AFP/LETA

Aigars Nitišs, daudznozaru kompānijas “Ošukalns” valdes priekšsēdētājs:

“Mūsu uzņēmums ir viens no lielākajiem Jēkabpilī, protams, Saeimas lēmums ar likumu par brīvdienu noteikt 24. septembri, kad Latviju apmeklēs pāvests, ražotnei radīs finansiālu slogu. Mums trūkst profesionālu cilvēku, bet tehnoloģiskais process prasa profesionālu darbu, turklāt par darbu brīvdienā jāmaksā dubulti. Bet mēs tur neko nevaram ietekmēt, situāciju izprotam, risinājumu radīsim.”

Elvīra Utināne, AS “Lazdonas piensaimnieks” valdes priekšsēdētāja:

“Ražošanas procesu nekad neesam pārtraukuši, strādājam visas 365 gada dienas, svaiga produkcija veikalu ķēdēm jāpiegādā katru dienu, tā būs arī 24. septembrī, kas noteikta par brīvdienu. Taču ļoti labi saprotam, ko cilvēkiem nozīmē pāvesta vizīte Latvijā, tāpēc pēc iespējas centīsimies saviem darbiniekiem iedot brīvdienu, lai viņi var aizbraukt tikties ar gaidīto viesi.”

Maira Tauriņa, maiznīcas “Dona” valdes locekle:

“Valsts iet pretī cilvēkiem, tas ir labi, taču uzņēmējiem tas sagādā problēmas. Mūsu uzņēmuma darba specifika reiz nu ir tāda, ka maizes cehā un konditorejas cehā 24. septembrī būs jāstrādā 70 cilvēkiem. Protams, jāmaksā dubulti, izdevumi lieli. Katrā ziņā konkurences spēju vēl viena papildu brīvdiena neveicinās. Taču maiznīcas gods pāri visam, gan maizei, gan konditorejas izstrādājumiem realizācijas laiks ir īss, nakts cepums no rīta tiek vests uz veikaliem.”

Mārtiņš Krūmiņš, SIA “MV Tara” valdes loceklis:

“Pāvests katru dienu pie mums nebrauc, tas ir tikai apsveicami, ka noteikta brīvdiena. Taču skaidrs arī: tas, ka cilvēkiem būs labi, uzņēmējiem radīs problēmas. Mūsu ražotnē strādā vairāk nekā 60 cilvēku, daļai brīvdiena neiznāks. Iepriekš visu nāksies ļoti rūpīgi saplānot. Taču tik un tā daļa produkcijas netiks saražota.”

LA.lv