×
Mobilā versija
Brīdinājums +27.7°C
Hermīne, Estere
Pirmdiena, 16. jūlijs, 2018
1. jūlijs, 2018
Drukāt

Kā uzņēmēji vērtē brīvdienu pāvesta Franciska vizītes laikā 24. septembrī? (3)

Foto - AFP/LETAFoto - AFP/LETA

Aigars Nitišs, daudznozaru kompānijas “Ošukalns” valdes priekšsēdētājs:

“Mūsu uzņēmums ir viens no lielākajiem Jēkabpilī, protams, Saeimas lēmums ar likumu par brīvdienu noteikt 24. septembri, kad Latviju apmeklēs pāvests, ražotnei radīs finansiālu slogu. Mums trūkst profesionālu cilvēku, bet tehnoloģiskais process prasa profesionālu darbu, turklāt par darbu brīvdienā jāmaksā dubulti. Bet mēs tur neko nevaram ietekmēt, situāciju izprotam, risinājumu radīsim.”

Elvīra Utināne, AS “Lazdonas piensaimnieks” valdes priekšsēdētāja:

“Ražošanas procesu nekad neesam pārtraukuši, strādājam visas 365 gada dienas, svaiga produkcija veikalu ķēdēm jāpiegādā katru dienu, tā būs arī 24. septembrī, kas noteikta par brīvdienu. Taču ļoti labi saprotam, ko cilvēkiem nozīmē pāvesta vizīte Latvijā, tāpēc pēc iespējas centīsimies saviem darbiniekiem iedot brīvdienu, lai viņi var aizbraukt tikties ar gaidīto viesi.”

Maira Tauriņa, maiznīcas “Dona” valdes locekle:

“Valsts iet pretī cilvēkiem, tas ir labi, taču uzņēmējiem tas sagādā problēmas. Mūsu uzņēmuma darba specifika reiz nu ir tāda, ka maizes cehā un konditorejas cehā 24. septembrī būs jāstrādā 70 cilvēkiem. Protams, jāmaksā dubulti, izdevumi lieli. Katrā ziņā konkurences spēju vēl viena papildu brīvdiena neveicinās. Taču maiznīcas gods pāri visam, gan maizei, gan konditorejas izstrādājumiem realizācijas laiks ir īss, nakts cepums no rīta tiek vests uz veikaliem.”

Mārtiņš Krūmiņš, SIA “MV Tara” valdes loceklis:

“Pāvests katru dienu pie mums nebrauc, tas ir tikai apsveicami, ka noteikta brīvdiena. Taču skaidrs arī: tas, ka cilvēkiem būs labi, uzņēmējiem radīs problēmas. Mūsu ražotnē strādā vairāk nekā 60 cilvēku, daļai brīvdiena neiznāks. Iepriekš visu nāksies ļoti rūpīgi saplānot. Taču tik un tā daļa produkcijas netiks saražota.”

Pievienot komentāru

Komentāri (3)

  1. Labi ka brīvdiena- varēs iedzert uz paviāna veselību.

  2. Es gan priecājos, jo varēs pabūt kopā ar ģimeni. Brīvdienas nekad nav par lieku!

  3. Nekādas brīvdienas valsts mērogā nebija, kad pirms 25 gadiem divas dienas Latvijā viesojās pāvests Jānis Pāvils II. Pat daļa katoļu nesaskata pamatojumu politiķu lēmumam valstī noteikt par brīvdienu 2018.gada 24.septembri saistībā ar pāvesta Franciska vizīti.

Lasītāju aptauja
Gata Šļūkas zīmējums
Gatis Šļūka. Zilaļģu festivāls

Ūdens temperatūra vairumā Latvijas upju un ezeru sasniegusi +18.. +22 grādi. Sagaidāms, ka siltā laika ietekmē tuvākajās nedēļās turpināsies zilaļģu vairošanās.

Veselības inspekcija skaidro, ka zilaļģes ir dabiski iekšzemes un jūras ūdens organismi, bet problēmas var radīt to masveida savairošanās – tā saucamā ūdens ziedēšana, jo daļa zilaļģu sugu ir potenciāli toksiskas un, atmirstot ūdenī, var izdalīt toksīnus. Peldētājiem šie toksīni var radīt alerģiskas ādas reakcijas, acu un gļotādas kairinājumu, bet mājlopi, kas tiek dzirdināti ar šādu ūdeni, var akūti saindēties un pat aiziet bojā. Saistībā ar strauju zilaļģu savairošanos Rīgas pašvaldība aicina iedzīvotājus pagaidām atturēties no peldēšanās ne vien Vecāķu, bet arī Daugavgrīvas un Vakarbuļļu peldvietās.

Kā vislabāk pārdzīvot karstuma vilni?
Draugiem Facebook Twitter Google+