Latvijā
Kriminālziņas

Darbojās pēc īpašas shēmas: grupējumu tiesās par apģērbu zādzību lielos apmēros0


Ilustratīvs attēls
Ilustratīvs attēls
Foto: Pixabay.com

Šī gada aprīļa beigās Rīgas tiesas apgabala prokuratūras prokurore tiesai nosūtījusi krimināllietu, kurā pie kriminālatbildības sauktas četras personas par apģērbu zādzību vairāk kā 150 000 eiro vērtībā un trīs personas par naudas līdzekļu legalizāciju lielā apmērā, portālu LA.lv informēja prokurataūra.

Saskaņā ar apsūdzību četras personas vienojās grupā izdarīt zādzību lielā apmērā no kādas automašīnas, kas pārvadāja zināma uzņēmuma apģērbus no noliktavas uz uzņēmuma veikaliem dažādos tirdzniecības centros Rīgā.

Apsūdzētie savstarpēji vienojās par pienākumu sadali, proti, viens no apsūdzētajiem, būdams automašīnas šoferis, nodrošināja piekļuvi pārējiem automašīnā esošajai precei.

Zādzība tika veikta no kastēm uz kurām bija drošības lentas, kas zādzības brīdī tika pārgrieztas. Lai slēptu zādzības izdarīšanu, drošības lentas tika aizlīmētas un atlikusī kastē esošā prece tika nogādāta uz uzņēmuma veikaliem. Kopā tika nozagta uzņēmuma prece 150 817 eiro apmērā.

Turklāt, saskaņā ar apsūdzību divi no apsūdzētajiem vienojās ar vēl vienu apsūdzēto nozagto preci realizēt speciāli šim nolūkam atvērtajā veikalā, sapludinot to ar citām precēm, tādejādi slēpjot to patieso izcelsmi. Kopumā tika realizēta noziedzīgi iegūtā manta vairāk kā 115 000 eiro apmērā.

Četras personas tika sauktas pie kriminālatbildības pēc Krimināllikuma 175.panta ceturtās daļas, no kurām divas tika sauktas pie kriminālatbildības arī pēc Krimināllikuma 195.panta trešās daļas un viena personas tika saukta pie kriminālatbildības pēc Krimināllikuma 195.panta trešās daļas.

Ņemot vērā to, ka veikals tika atvērts, lai realizētu noziedzīgā kārtā iegūtu preci tika pieņemts lēmums uzsākt procesu par piespiedu ietekmēšanas līdzekļa piemērošanu juridiskajai personai.

Saistītie raksti

Krimināllieta attiecībā uz iepriekš norādītajām fiziskajām personām un process par piespiedu ietekmēšanas līdzekļu piemērošanu juridiskai personai nodots izskatīšanai Rīgas pilsētas Latgales priekšpilsētas tiesai.

Prokuratūra norāda, ka neviena persona netiek uzskatīta par vainīgu, kamēr vaina noziedzīga nodarījuma izdarīšanā netiek konstatēta Kriminālprocesa likumā noteiktajā kārtībā.

LA.lv