×
Mobilā versija
Brīdinājums +19.5°C
Alberts, Madis
Pirmdiena, 18. jūnijs, 2018
14. maijs, 2012
Drukāt

Darbs ar jauniešiem ļauj nenovecot

sigulda_kaspars_garda_15

“Tieši pateicoties darbam ar jauniešiem nekad nejūtos veca,” saka Eiropas gada labas gribas vēstniece un tautas deju ansambļa “Zelta sietiņš” mākslinieciskā vadītāja Baiba Šteina. 10. martā kopā ar citiem sabiedrībā zināmiem senioriem, labklājības ministri Ilzi Viņķeli un Siguldas novada domes priekšsēdētāju Uģi Mitrevicu viņa viesojās Siguldas pilsētas vidusskolā.

 

Mērķis – vairot dažādu paaudžu savstarpējo sapratni.

 

Šoreiz B. Šteina kopā ar Siguldas deju kolektīva “Vizbulīte” vadītāju Dainu Štālu jauniešiem mācīja to, kā pareizi uzģērbt un valkāt tautastērpu. Siguldas jaunieši kopā ar ministri piedalījās viņu vadītajās pastalu siešanas sacensībās un iepazina latviešu etnogrāfisko instrumentu trejdeksni. Atraktīvajām pasniedzējām saprasties ar bērniem un jauniešiem nebija ne mazāko grūtību un tieši tāpat esot ikdienā, kad viņas vada deju kolektīvus. “Kamēr spēj pārvarēt nogurumu un nekļūt konservatīvs, ar bērniem sadarboties ir viegli. Ja kombinējam tradicionālās un senatnīgās dejas ar modernajām, viņi tās apgūst ar lielu interesi un prieku,” saka B. Šteina

Viņa atzīst, ka vienīgās grūtības sagādā sadarbība ar bērnu vecākiem. Tie mēdzot būt gan pārlieku aizņemti ar rūpēm par ģimenes labklājību, gan pārāk gādīgi un cenšoties pasargāt savas atvases no katrām grūtībām.

Joprojām viegli ar bērniem saprotas arī matemātikas skolotāja Erna Liekniņa. Nostrādājusi skolā 51 gadu, viņa nu jau astoto pavasari ārpusklases nodarbībās palīdz skolēniem izprast matemātikas likumības. Sirmgalve zina teikt, ka šodienas skolēniem galva kļuvusi nevis grūtāka, bet gan tikai gudrāka. Un tiešām – pie viņas galda sanākušie bērni vienkāršos, taču āķīgos atjautības uzdevumus risina nekļūdīgi, par to saņemdami pa sirsnīgai uzslavai.

 

Skolotāja apgalvo, ka šodienas audzēkņi esot tikpat zinātkāri, bet daudz brīvāki un zinošāki nekā meitenes gados bijusi viņa pati. Savukārt viņas audzēkņi lepojas, ka beidzot var pamācīt savu skolotāju, ierādot moderno tehnoloģiju pareizu lietošanu.

 

Sportisku priekšnesumu skaļas repa mūzikas pavadījumā rādīja pazīstamā jauniešu ielu vingrotāju grupa “Sigulda Street Nation”. Tās līderis Toms Vilciņš skaidro, ka arī tik moderniem, spēcīgiem un jauniem ļaudīm, kādi ir grupas dalībnieki, no vecākās paaudzes ir ko mācīties. “Viņi varbūt nevar mums iemācīt, kā jātaisa triki, taču noteikti spēj ieaudzināt pareizo attieksmi, lai mēs uz kaut ko tiektos,” atzīst atlētiskais vidusskolnieks.

Arī puiša dzīvē liela loma ir vismaz vienam senioram – viņa vectēvam, kurš, pats būdams vīrs ar zelta rokām, nekad neatsakot padomu. Turklāt ne tikai ģimenē, bet daudz kur sabiedrībā Tomam gadījies sastapt atsaucīgus cienījama gadagājuma cilvēkus, no kuriem ir vērts ņemt piemēru un vienmēr var sagaidīt atbalstu.

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+