×
Mobilā versija
Brīdinājums +19.7°C
Ritma, Ramona
Piektdiena, 20. jūlijs, 2018
17. novembris, 2017
Drukāt

Darbs ir, bet nav kas strādā (67)

Foto - ShutterstockFoto - Shutterstock

Sarakstā, kas paredzēts ārzemniekiem, kuri pieprasa tiesības uz nodarbinātību Latvijā, un viņu darba devējiem, iekļautas 303 profesijas. Visvairāk pieprasīti ir būvinženieri, būvdarbu vadītāji, profesionāli strādnieki.

“Ar nožēlu jāteic, ka ar visu veidu darbaspēku būvniecībā ir nopietnas problēmas. Atsevišķās būvniecības specialitātēs šogad hroniski trūkst gan tehnisko vadītāju, gan profesionālu strādnieku,” signalizē Latvijas Būvinženieru savienības (LBS) valdes priekšsēdētājs Mārtiņš Straume. Nodarbinātības valsts aģentūras (NVA) dati liecina, ka šobrīd Latvijā ir 12 636 brīvas darba vietas, kas ir divreiz vairāk nekā pērn. Vislielākais deficīts ir kvalificētu strādnieku un amatnieku nozarēs. Iedzīvotāju skaits darbspējas vecumā nākamajos gados turpinās sarukt, bet bezdarba līmenis līdz 2020. gadam pietuvosies 6%, kas var radīt līdzīgus darba tirgus pārkaršanas riskus, kādi pastāvēja pirmskrīzes periodā.

Ārvalstnieku piesaiste Latvijas darba tirgum izraisa strīdus un pretējas nostājas. No vienas puses, Ekonomikas ministrija (EM) vēlas ieviest atvieglojumus zilās kartes saņemšanai, lai risinātu augsti kvalificēto darbinieku trūkuma pro­blēmu. No otras – Nacionālā apvienība (NA) norāda, ka ir jāvērš lielāka uzmanība emigrējošo tautiešu atgriešanai mājās. Uzsverot, ka jauno noteikumu dēļ tiks izspiesti vietējie iedzīvotāji, kas vainagosies ar ukraiņu, baltkrievu un krievu pieplūdumu.

 

Akūti nepieciešams papildspēks

Izskatot sarakstu ar profesijām, kurās prognozē būtisku darbaspēku trūkumu un kurās darbā Latvijā var tikt uzaicināti augsti kvalificēti ārzemnieki, Ministru kabineta komiteja nolēma pagaidām to neapstiprināt, bet turpināt diskusijas. To laikā būs jānovērš saraksta nepilnības un jāmeklē risinājums arī mazāk kvalificēta darbaspēka piesaistei no ārvalstīm.

Sarakstā, kas paredzēts ārzemniekiem, kuri pieprasa tiesības uz nodarbinātību Latvijā, un viņu darba devējiem, iekļautas 303 profesijas. Ķīmiķi, būvinženieri, programmētāji, specialitāšu ārsti, finanšu analītiķi u. c. Šis esot īstermiņa plāns, kas paredzēts, lai mazinātu darbaspēka trūkumu, kas būtiski ierobežo Latvijas ekonomikas izaugsmi. Īpaši tādās nozarēs kā apstrādes rūpniecība un informācijas, komunikācijas tehnoloģijas. EM šiem viesstrādniekiem vēlas atvieglot prasības nodarbinātības tiesību iegūšanai jeb, runājot vienkāršāk, – atvieglot zilās kartes (termiņuzturēšanās atļaujas) iegūšanas procesu. EM veica analīzi un komersantu aptaujas, kas iezīmēja darbinieku deficītu visdažādākajās sfērās.

“Lai stabilizētu situāciju, Latvijas Būvinženieru savienība (LBS) ir uzsākusi darbu ar visiem Rīgas Tehniskās universitātes, Latvijas Lauksaimniecības universitātes un Rīgas Celtniecības koledžas studentiem, kas skolu absolvējuši pēdējos piecos gados. Šā gada 1. decembrī pulcināsim visu Latvijas ar būvniecību saistīto iestāžu vadītājus uz kopīgu diskusiju ar situācijas aktualizēšanai paredzēta dokumenta pieņemšanu. Ņemot vērā iepriekš minēto, ārzemju darbaspēka ienākšana Latvijā būvniecības specialitātēs, kurās tiešām pašlaik to nepietiek, ir ļoti aktuāla,” kritisko situāciju iezīmē Mārtiņš Straume.

 

Nevēlas, lai strādā mazkvalificēti ārzemnieki

Saskaņā ar EM prognozēm, bezdarba līmenis līdz 2020. gadam pietuvosies 6%, kas var radīt līdzīgus darba tirgus pārkaršanas riskus, kādi pastāvēja pirmskrīzes periodā.

Ministru kabineta komitejas sēdē, kurā tika izskatīts šis jautājums, visas ministrijas bez būtiskiem iebildumiem pauda atbalstu EM priekšlikuma tālākai virzībai, izņemot Nacionālās apvienības politiķu vadītās ministrijas – Tieslietu ministriju (TM) un Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministriju (VARAM). To pārstāvji norādīja, ka EM noteikumu projekta anotācijā jāietver statistiski dati par katru no sarakstā ietvertajām profesijām, kas apliecina, ka darbinieku attiecīgajā nozarē patiešām trūkst un ka ārzemnieku piesaiste Latvijas ekonomikai patiesi ir stratēģiski nozīmīga. Tas tika izdarīts, tomēr vienprātība netika rasta.

“TM un VARAM iebildumi ir tikuši ņemti vērā un iestrādāti EM piedāvātajā profesiju sarakstā un projekta anotācijā. Šobrīd problēma ir cita – vairākas lobistu organizācijas vēlas sarakstā iekļaut atsevišķas mazkvalificētas profesijas, kuras neatbilst EM izvirzītajiem kritērijiem. Pirmkārt, darbaspēka deficīts attiecīgajā profesijā, otrkārt, alga augstāka nekā vidēji valstī. Un, treškārt, profesija prasa augstāko izglītību. Ar EM mums par to domstarpību šobrīd nav,” savu skatījumu pauž TM parlamentārais sekretārs, Nacionālās apvienības valdes loceklis Jānis Iesalnieks. Uz jautājumu, vai profesiju saraksts netika apstiprināts tieši tādēļ, ka nav viennozīmīga viedokļa attiecībā pret mazāk kvalificētajām profesijām, J. Iesalnieks atbild: “Tieši tā. NA neiebilst augstas klases speciālistu piesaistei vietās, kur to akūti trūkst, taču attiecībā uz mazkvalificētiem viesstrādniekiem darīsim visu iespējamo, lai to nepieļautu. Tas NA ir ļoti principiāls jautājums.”

 

Nedrīkst apdalīt latviešus

VARAM uzskata, ka Latvijas lielākā problēma ir salīdzinoši zemā vidējā darba samaksa un latviešu masveida aizbraukšana, kas EK būtu jārisina visupirms. “Formulējums, ka VARAM un TM iebildumu dēļ tika nobremzēta regulējuma apstiprināšana, nav īsti korekts. EM izteicām savu viedokli un iebildumus, tādēļ sākotnējā dokumenta versija tika pārstrādāta. Tomēr joprojām pastāv kvalitātes risks. Ar ierosinājumiem cenšamies šo sarakstu padarīt labāku. Lai tas būtu ar pievienoto vērtību, kas kalpotu Latvijas un tās iedzīvotāju interesēm, ne politiskiem mērķiem. EK ir jāatrisina divi svarīgi jautājumi, kas saistīti ar zemo darba atalgojumu un emigrējušajiem tautiešiem. Uzdevām jautājumu, kas tiek darīts, lai latvieši no Īrijas, Anglijas un citām valstīm atgrieztos mājās? Skaidra atbilde no EK puses nesekoja. Tāpat arī ir skaidrs, ka pie mums nebrauks strādāt ārzemnieki, piemēram, no Vācijas un citām šāda veida valstīm. Tie būs speciālisti no trešajām valstīm – Ukrainas, Krievijas, Baltkrievijas. Šis arī ir diskutabls jautājums. Savukārt runājot par mazkvalificētajiem darbiniekiem, ja tiks piesaistīts lētais darbaspēks, algas Latvijā neaugs tik strauji. Mūsu nostāja ir tāda, ka nav pamata Latvijas pilsonim maksāt mazāk kā ārzemniekiem un tas pavisam noteikti nemotivēs atgriezties uz ārvalstīm devušos latviešus,” pārliecinoši norādīja VARAM parlamentārais sekretārs Jānis Eglīts. Tieslietu ministrs Dzintars Ras­načs sēdes laikā esot paudis viedokli, ka ir valstis, no kurām nevajadzētu piesaistīt darbaspēku. Bet par to vēl būs jālemj koalīcijā.

Nav tā, ka šie augsti kvalificētie ārzemnieki rautin rautos uz Latviju strādāt. Trešo valstu pilsoņu nodarbinātības jautājumi ir Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldes (PMLP) kompetencē. Dati liecina, ka zilās kartes ir izsniegtas samērā mazā skaitā. Pagājušajā gadā visvairāk zilo karšu PMLP izsniedza IT nozares speciālistiem – 190. Un otri visvairāk pārstāvētie speciālisti ar izsniegtām 30 zilajām kartēm bija zinātnes un inženierzinātņu jomā. Pērn PMLP izsniedza 677 darba atļaujas ārzemniekiem, kuri plānoja strādāt Latvijā kādā no profesiju sarakstā minētajām specialitātēm.

 

Ekonomikas ministrijas (EM) izveidotais saraksts ar profesijām, kurās vēlas nodarbināt ārzemniekus ar atvieglotiem nosacījumiem

Ražošanas un specializēto pakalpojumu jomas vadītāji:

apstrādes rūpniecības jomas vadītājs,

informācijas un komunikācijas tehnoloģiju jomas vadītāji.

Veselības aprūpes jomas vecākie speciālisti:

specialitāšu ārsti.

Komercdarbības un pārvaldes (administrācijas) vecākie speciālisti:

finanšu analītiķi.

Informācijas un komunikācijas tehnoloģiju jomas vecākie speciālisti:

sistēmanalītiķi,

programmētāji,

tīmekļa lapu un multimediju veidotāji,

lietojumprogrammu izstrādātāji,

citur neklasificēti programmētāji un lietojumprogrammu veidotāji un analītiķi,

datu bāzu veidotāji un administratori,

sistēmu administratori,

datortīklu vecākie speciālisti,

citur neklasificēti datu bāzu un tīklu vecākie speciālisti.

Zinātnes un inženierzinātņu jomas vecākie speciālisti:

zinātnieki, fiziķi un astronomi,

matemātiķi, aktuāri un statistiķi,

rūpniecības un ražošanas inženieri,

būvinženieri,

mehānikas inženieri,

citur neklasificēti inženieri,

elektroinženieri,

elektronikas inženieri.

Zinātnes un inženierzinātņu speciālisti:

elektrotehnikas speciālisti,

inženiermehānikas speciālisti,

kuģu vadītāji un loči,

gaisa kuģu piloti un tiem radniecīgu profesiju speciālisti,

gaisa satiksmes vadības dispečeri,

gaisa satiksmes drošības elektronikas speciālisti.

Veselības aprūpes jomas speciālisti:

vizuālās diagnostikas un terapijas iekārtu speciālisti.

Informācijas tehnoloģiju speciālisti:

datortīklu un datorsistēmu speciālisti.

Pievienot komentāru

Komentāri (67)

 1. Sveiki.
  Es esmu Rahel kungs privātā aizdevuma aizdevējs, kurš dod iespēju saņemt aizdevumu ar dzīvības iespējām personām, komercuzņēmumiem, apdrošināšanu utt. Vai jums ir kādas finansiālas grūtības vai jums ir nepieciešams aizdevums, lai ieguldītu vai jums ir nepieciešams aizdevums, lai samaksātu rēķinus, meklējiet ne vairāk kā mēs esam šeit, lai padarītu visas jūsu finansiālās problēmas par pagātnes lietu. Mēs piedāvājam visu veidu aizdevumus jebkurā valūtā ar 2% likmi bez avansa maksas. Es gribu izmantot šo lielisko datu nesēju, lai informētu, ka mēs esam gatavi palīdzēt jums ar jebkāda veida aizdevumu, lai atrisinātu jūsu finansiālo problēmu. Ja jā, tad atgriezieties tagad pa e-pastu (rahelcohranloan@gmail.com), lai iegūtu sīkāku informāciju, jūs esat ļoti priecīgs.

 2. Tad jau labi vien ir Atbildēt

  Ja jau tas paātrina,kā lasām avīzēs un klausāmies ziņās,Latvijas ekonomikas attīstību,tad ko gan vairāk mēs varam vēlēties?

 3. Esmu ar celtniecības projekta vadītāja pieredzi, kā vadošais līdz 3miljoniem, bet strādājis komandā līdz 70mil. Esmu ar 10 gadu pieredzi un diplomēts projekta vadītājs AK. Ir interese atgriezties Latvijas darba tirgū.

 4. Esmu ar pieredzi celtniecības objektos līdz 30mil vērtībā un diplomēts projekta vadītājs AK. Ir interese atgriezties Latvijas darba tirgū.

 5. Tagad samazinās ierēdņu skaitu valsts pārvaldē un ministrijās- un ,lūk,būs jums darbaspēks labu labais,nebūs jāieved ārzemnieki.Vajag izmantot pašu cilvēkus,pārkvalificēt viņus,vairāk iesaistīt jaunus cilvēkus.

 6. Praktiski visās nosauktajās specialitātēs ir viena tendence, ražošanu vadīs ārzemju speciālisti ar atvieglotiem noteikumiem. Pagaidām nav ne viena piemēra, kas būtu vērsts uz ražošanas attīstības tempu pieaugumu. Faktiski ir tikai novērojams to virzienu attīstība, kas vērsta ārzemju noieta tirgus strauju pieaugumu un Latvijas teritorijā gūtās peļņas eksportu. Tās ir ārzemnieku veikalu ķēdes un bankas, kas nodrošina Latvijas iedzīvotājiem visdārgākos kredītus. Bet visiem ir skaidrs, ka ekonomikas attīstība šodien nav iedomājama bez sava valstiska pārdodamo preču zīmola radīšanas kas kļūst pazīstams arī citās valstīs. Šai jomā, klausot ārzemnieku diktātam, praktiski gandrīz 30 gados nav darīts it ne kas. Korupcijas un kontrobandas radušos miljonāru fenomenālais skaita pieaugums, diemžēl, ekonomiku un dzīves līmeni valstī nenodrošina, bet stabili nodrošina valsts atpalicību.

 7. Darbi mums ir, tikai alga nav un algas nodokļi ir nesamērīgi lieli. Problēmai ir divas daļas; Uzņēmēji, kas nemaksā normālas algas un drīzāk ciešas un nespēj noticēt, ka darbinieki aizbrauc un šī nemaksāšana faktiski kaitē viņiem pašiem un valsts, kas iekasē no mazajām algām gandrīz pusi no algās tērējamā, pie tam valsts nenes nekādu atbildību, vai no šīs algas var izdzīvot vai nē. Minimālā alga ir burtiski Latviju iznīcinoša un darbiniekus prom dzenoša. Tā nu mūsu sabiedrība dzīvo ar aizbraukšanas plāniem. To, ka šīs zemās algas un lielie algu nodokļi faktiski iznīcina valsti mūsu valži laikam nesaprot.

 8. Darbaspēka trūkums būtiski ierobežo Latvijas ekonomisko izaugsmi??? Bet kā tad mēs panācām,ka Latvijā ir augstākā ekonomiskā izaugsme Eiropas Savienībā un starp Baltijas valstīm???

 9. Tādas glaunas profesijas ārzemniekiem piedāvā . Kāpēc nepiedāvā tādas kā sētnieks ,pārdevējs ,trauku mazgātājs ,traktorists ,kurinātājs ,fasētājs un t.t. Laikam jau šīs profesijas pataupītas vietējiem muļķīšiem , jo visi gudrie jau aizbraukuši strādāt ārzemēs .

 10. Vai nav jāsāk maksāt adekvātas algas?

 11. Darbs vienmēr ir tikaI NAV ,KAS PAR TO MAKSĀ.

  • Darbs ir, nav tikai kas to normāli paveiktu! Latvijā darba ražīgums ir 2x mazāks kā Vācijā vai Zviedrijā, tātad ir normāli, ka algas ir vismaz 4x mazākas (ja rēķina ka algu izmaksas ir 1/2 no produkta cenas) kā tajās valstīs!
   Tie kas te gaudo, tiem vajag iemācīties stradāt un tad arī saņemsi normālu algu!

   • Kaimiņ ,ko nu tur pļăpă apsolūtas muļķības.
    Ir vietas kur darba pāri galvai un pavisam neadekvāta alga 415.€ pirms nodokļu nomaksas.Nu ciktad tur nu ko saņemt???

   • “tātad ir normāli, ka algas ir vismaz 4x mazākas (ja rēķina ka algu izmaksas ir 1/2 no produkta cenas)”
    Kāpēc strādniekam jācieš, par tava uzņēmuma tehnoloģisko atpalicību?
    Maksā 2x mazāk, ja tiešām mazāk strādāju, lūdzu, jeb tikpat kā Vācijā, ja tikpat ar strādāju!
    Nejauc padarīto (vienam ir tvaikāmurs, otram, Tev, varbūt nav) ar strādnieka patērēto darbu!

 12. Nav tik traki ar tām algām. Protams ja gribas pīpēt, dzert, laimētavā atstāt kādu sotaku un lasi ēst tad jā, bet kopumā dzīve ir laba.

  • Pilnīgi piekrītu, jau krīt uz nerviem tie “ņaudētāji”!
   Un tāds līmenis kā Rietumeiropā mums nebūs nekad. Ja būsim sasnieguši viņu tagadējo līmeni, tad viņi pa to laiku arī būs auguši. Tā pamatīgi mums iegrieza 50 gadu okupācija.

 13. Maksāt vajag cilvēka cienīgu algu un tad arī darbinieki būs , Latvijā darba devēji ir vienu vārdu sakot (ahujevšije) par sētnieka algu grib nolīgt darba vaditāju !!!

 14. saražoti bioatkritumi

 15. Kāda jēga reāli strādāt ražošanā, ja ministrijās daudzi ierēdņi un pašvaldību darboņi “rullē gurķi” un algā saņem 2000 eiro mēnesī+regulāri ceļojumi uz ārzemēm+prēmijas+medicīnas apdrošināšana?
  Latvijā zinātnieki, skolotāji (it īpaši mazajās lauku skolās, kur nesanāk pilna slodze), augstskolu docētāji, ugunsdzēsēji, policisti, medicīnas darbinieki un daudzu citu profesiju pārstāvji ir nabagi, kuri saņem 500-700 eiro mēnesī.
  Arī vairumam privātās sfēras inženieru alga ir ap 700-1000, bet atbildība un riski milzīgi (atcerieties inženieru kļūdas un Zolitūdes traģēdiju??), un arī darbs nav viegls (nevar salīdzināt ar kafijas dzērāju darbu).
  Kas atliek, ja netiec par ierēdni vai neiekārtojies kādā labi maksājošā pašvaldības vai valsts iestādē??

 16. nav kas maksā.Kāpēc tiek pausta tikai puspatiesība?
  Ja maksātu godīgi un laicīgi, cilveki taču nebrauktu prom.
  Pie mums ir būvniecības oligarhi – bandīti, kuri ceru uz vergu darbu.
  Valsts vara jau ir bandītu, ne tautas kalpībā.

 17. Lulū pica arī sūdzējās, ka nav kas strādā. Bet izrādās, ka darbinieki par dienas darbu saņem tieši tik, cik maksā viena 45cm pica – 19.99€. Te pat smieties negribas.

  • skolotāja ar 300 eiro algu par pusslodzi Atbildēt

   Un prasības darbiniekiem – jauni, skaisti, ar augstāko izglītību, runā 5 svešvalodās, spējīgi strādāt arī naktīs un svētku dienās.

 18. Varat taču arī neko nebūvēt,ja nevarat samaksāt.Man nesen mājā firma mainīja logus,abi vīri kā sāka astoņos no rīta tā visu dienu gandrīz bez apstājas,es prasīju cik tad viņi saņems par šodienas darbu,teica ka 70 eiro uz rokas,pie tāda darba tas ir daudz par maz.Santehniķis pa dienas darbu prasa 200 eiro,strādā izcili profesionāli,diezgan dārgi,bet nav variantu,nākas vien maksāt.Manuprāt profesionālam celtniekam dienas samaksai jābūt ne mazāk kā 100 eiro,tad arī būs motivācija strādāt.

 19. Uzmanību, uzmanību Latvjā sāk pietrūkt augsti kvalificēti vergi! Ko nu darīsim???

 20. Būvfirmas īpašnieks - miljonārs Atbildēt

  Es arī meklēju būvdarbu vadītājus ar sertifikātu un pieredzi. Arī tāmētājus un stiegrotājus. Nelieši, par minimālo algu negrib strādāt! Gaidu krievu un ukraiņu gastarbaiterus.
  Saprotiet, man arī izdevumi – liels birojs, n-tās tehnikas vienības 17 miljonu apmērā. Varbūt pārdot biznesu – saņemšu savus 17 miljonus un dzīvošu cepuri kuldams, bet tikai kas Latvijai maksās nodokļus?
  Un tos 17 miljonus esmu es pats nopelnījis ar grūtu darbu! Ne jau mani strādnieki, kuri ir tikai izpildītāji un nav biznesa smadzenes.

 21. Aktīvāk jāstrādā ar tautiešu atgriešanos. Tas nozīmē sakārtot Rīgu , palielināt medicīnas pieejamību lauku rajonos, savest kārtībā ceļus, palielināt lauku skolu skaitu, sakārtot nodokļu jautājumus u.c.

  • Tikai kur tautieši dzīvos – tajos dažos īres namos ar īstu komercīri ( 300 un vairāk + komunālie) fantāzija…pie algas kaut 800?

 22. Ko var melot-ir kas gatavi straadaat!!!!!! Bet ne pa zupas shkiivi!!!!!!

 23. Situācijā kā 20.gs. sākumā – peļņa baņķieriem milzīga, bet nav, kas” strādā”:
  “Tu visu mūžu dien kas dien / Bez atpūtas, aizelsdams skrien: / Nest ūdeni ar retu sietu,
  Lai caurā mucā viņu lietu. -/ Kā muca tev lai pilna kļūst, / Uz kaimiņu viss ūdens plūst;
  No viņa aizņemta muca un siets. / Tu savās mājās viņa iebūvēts.” Rainis (CAURA MUCA)

  • Žēl, ka te nevar pielikt + -siņus!
   Tieši to pašu teica jau K. Markss, tikai gari un teorētiski – Rainim sanācis īsi un skaidri.

 24. Nu protams, vieglāk ir importēt strādniekus no ārzemēm, nekā maksāt savējiem adekvātas algas !

 25. Melu zeme ar korupciju.

 26. Kā jau tas ir pieredzēts,ārzemniekiem maksās vismaz dubulti!

 27. Latvija ir vergu valsts, kurā nav varas, kurā nav taisnības, kurā var kalpināt un nemaksāt algu, kurā vat nemaksāt arī nodokļus, tā ir valsts, kurā visi tevi var apzagt 17 reizes un taisnību nedabūsi.

 28. Ja ar likuma spēku noņem veselam baram sertifikātus darbu vadīšanā dēļ izglītības, tad jau nevar cerēt, ka pietiks inženieru, kas strādā.
  Ja iznīcināta amatnieku apmācība pie meistara, ka tas bija agrāk, tad nevar cerēt, ka būs kas spēj izdarīt darbu kvalitatīvi un noteiktajā termiņā.

 29. Būvniecībā algu un darbaspēka jautājumu var sakārtot momentā. Konkursos uzvar tikai tas, kuram attiecīgajā jomā ir vismaz 90% nepieciešamo profesiju darbaspēka. Apakšuzņēmējs pieļaujams tikai ļoti specifiskiem darbiem, kā piemēram aku urbējs vai kamīnu mūrētājs. Visiem pietiktu, pat otkatiem, bet tagad nepietiek.
  PS. žēl, ka te ne visus komentārus publicē, atlasa tikai dažus.

 30. Ārzemniekiem maksās labas algas un viskautko, toties tiem latviešiem, kuri emigrējuši, piedāvā tikai visminimālākās iespējamās. Un vismaz būvniecībā pieprasa obligāti krievu un angļu valodu.
  Aicina pēdējo kursu studentus, bet prasība vismaz 3 gadi vadītāja stāžs. Un pa kuru laiku viņi mācīsies, ja objektā jābūt 10 stundas dienā + sestdienas.
  Cilvēki, kuri ap 50 vairs dd neinteresē, ja nu vienīgi viņu sertifikāti. Darbus faktiski vada studentiņi, jo sertifikāts nav dzīva būtne, tikai alga no vairākiem objektiem.
  Ja kāds reali kontrolētu, kas ar tiem sertifikātiem darās, atklātos Dieva zīmes.

 31. Tie valžu priekšsēdētāji, pakaļsēdētāji un citi locekļi kvalificētus darbiniekus gaidīs līdz pastardienai, ja šiem maksās minimālo algu un “par lojalitāti” vēl bišku aploksnē … Varbūt pa otram lāgam jāmēģina ievest vjetnamiešus? Bet arī tie par rīsu bļodiņu ar pliku paldies aizdarā nez vai gribēs vairot LOCEKĻU labklājību …

 32. Aitām vilna nocirpta! Jāved iekšā jaunas aitas!!!
  Lai dzīvo cirpēji!!!

 33. Sakiet maksat.Nevis menesi nostrada un nesamaksa.Un tadu gadijumu netrukst.Taka lai nenaud.Pasi grab savas kabatas,paliek bagati,bet vienkarsie cilveki viniem neintrese.Taka pedejais laiks aizdomaties,kamer visi vel nav aizmukusi.

 34. Darbs jau ir tikai naudas nav! Vai arī makāt par darbu negribās! Ārpus Latvijas ir tūkstoši tautiešu ,kuri atgrieztos,ja maksātu 1500 jevriku uz rokas! Bet,kas tev deva! Piesola te minimālo un tad grib atrast vergus! Laiki mainās un laiks mainīties arī naudas maisiem!

 35. Hm > Vēl neaizbraukušais Atbildēt

  Saprast to visi saprot, ieskaitot raksta autoru – bet ļoti grūti sākt publiski runāt par to, kas 27 gadus bija tabu. Kad sāc runāt par normālu darba samaksu – uz tevi skatās stipri pārmetoši – ko tu uzdrošinies! Latvijā ilgus gadus samaksa par darbu bija kaut kas ārkārtējs, par ko nedrīkstēja pat ieminēties!
  Nožēlojami!

 36. Būtu jāievieš ar likumu, ka darba sludinājumos ir jānorāda darba alga, savādāk darbinieku vajag, bet maksāt cilvēka pienācīgu algu negrib. Personīgi es būtu gatavs strādāt algotu darbu sākot ar 1500 Eur uz rokas, tas ir bankas kontā un tikai oficiāli nekādas aploksnes.

 37. Vēl neaizbraukušais Atbildēt

  Sākat normālas algas maksāt un būs LATVIJAS pilsoņi , kas te strādās, un nebūs jādomā kā tautu atgriezt dzimtenē, vai tiešām tas ir tik grūti saprast ….un bērni sāks dzimt LATVIJĀ , nevis pa visu pasauli!!!!

 38. Par ko tad lai maksā? Visi taču ir mazproduktīvi. Bet vajag lētus un kvalitatīvus, tādus, par kādiem mūs izbazūnēja 1990. gados. Un skandināvu draugi sacēla gaterīšus un joprojām piedāvā dzīvokļus pirkt uz kredīta.

 39. Ļauju trīs reiz minēt… kāpēc visi labie speciālisti izbrauc no Lv?

 40. darbadevēji ir,kas negrib maksāt, vai arī paši īsti nezina ko grib!Ņemsim par piemēru mazās būvniecības firmas kuras pārpērk par zemām cenām objektus (apakšuzņēmumi), kas netikai kropļo tirgu bet arī cilvēkiem algas!Un stulbākais ir tas ka pēctam brīnās : kādēļ nav kas strādā! Un tādus piemērus var desmitiem minēt!Un tad top šādi raksti!

  • Tagad jau varbūt, ka tas ārprāts ir mazliet mazinājies, bet 2000 – šo gadu sākumā būvniecības objektam vispār bija kādas 5 dažādas izmaksu tāmes:
   1. Pasūtītāja kontroltāme – normāla, vajadzīga lieta.
   2. Uzņēmēja – uzvarētāja tāme.
   3. Tāme būvdarbu vadītājiem – jau pamatīgi apgriezta – tāpēc tika likti iekšā daudz lētāki un prastāki materiāli.
   4. Tāme, ko rādīt strādniekiem – jau uz pusi apcirpta no sākotnējā varianta – algas “mizernajas”.
   5. Par 50 % uzpūsta sākotnējā tāme, lai būtu naudiņa, ko paņemt dažiem pelēkiem bosiem.
   Katru tāmi uzrādīja, atkarībā no nepieciešamības un tāmes pieprasītāja.

 41. Darbs ir, bet kad jāmaksā alga, gaidiet mēnesi, divus trīs un tā lidz bezgalībai………. Vai nu objektsnav nodots vai mannā no debesīm nav nokritis……..

 42. Normālu, cilvēka cienīgu algu esat mēģinājuši maksāt?

 43. Visi strādāt un pelnīt gribošie ir prom . UN PAR nabaga grašiem te neviens normāls NESTRĀDĀS !!! Strādnieki vajadzīgi , bet maksāt neviens negrib. Vai viens vīrietis Rīgā var uzturēt sievu ar diviem maziem bērniem par 1000 eiro mēnesī ? ! VAI VAR ? Nodokļi un dzīves dārdzība pieaug ar katru dienu ! Dzīve te paliek ar vien neiespējamāka !

  • Jums vēl ir palaimējies . Es strādāju nopietnā ,lielā mēbeļu ražotnē ar filiālēm pa visu Latviju . Mums ,strādniekiem , alga nepārsniedz 500€ uz papīra . Saimnieki miljonāri ,filiāļu vadības arī tuvu tam ,bet vergotāji par saviem sviedriem variet ubagot. Viena filiāle mēğināja streikot ,prasīt lielākas algas , bet otrā dienā visi tika atlaisti un ražotne likvidēta .

 44. Tikai maksāt negrib. Vajg to 50 % peļņu…

 45. Darb$ ir,bet nav ka$ mak$a

 46. kādas algas ,par vēdera tiesu strādāja vergi.

 47. Domāju,nacionāļi Latvijai nodarījuši lielāku postu nekā visa krievu okupācija. Diemžēl.

 48. it kaa tie darba deveeji nebuutu gudri – algas vajag normaalas maksaat!

 49. Lai būtu skaidrāk, rakstiet: darbs ir par x EUR NETTO/BRUTTO stundā!
  A, tā…, kurš visp. par šo aidomāsies?

 50. Darbs ir, bet nav, kas maksā!

  • Visvairak stradniekus cakare celt\ieciba.Sasola ”zelta kalnus”,stradina padsmit stundas diennakti,divus menesus no vietas un darba alga absoluta nulle..Ar to nodarbojas kristigas organizacijas Jauna paaudze kristietis Eggars Rusaks.Bez manim vins vel divus stradniekus ir apzadzis.

Draugiem Facebook Twitter Google+