×
Mobilā versija
Brīdinājums +26.1°C
Ritma, Ramona
Piektdiena, 20. jūlijs, 2018
18. jūnijs, 2018
Drukāt

Darbs ir, bet strādāt negrib (61)

Foto-Gundega SkagaleFoto-Gundega Skagale

Ārvalstu investoru padome Latvijā aicina valdību veikt izmaiņas nodokļu normatīvajā regulējumā, paredzot, ka par darbinieku apliekamo ienākumu nav uzskatāmi darba devēja veikti maksājumi par darbinieka uzturēšanos pilsētā un transporta izdevumiem nokļūšanai darbā un mājās reģionā. Latvijā ir problēmas uzsākt uzņēmējdarbību reģionos, kuros ir lielāks bezdarba līmenis un tātad arī lielākas darbaspēka rezerves, tāpēc nepieciešamas atbalsta programmas tiem uzņēmējiem, kuri saimnieko ārpus lielajām pilsētām vai ir izveidojuši sistēmu reģionu darbaspēka nodrošināšanai pilsētās.

Jāatceļ birokrātiskie šķēršļi darbaspēka piesaistei no trešajām valstīm. Lai novērstu akūtu darbinieku trūkumu vairākās industrijās, kurās trūkst zemākas kvalifikācijas darbinieku, ārvalstu investori ierosina samazināt ārvalstniekiem nepieciešamo līdzekļu apmēru šādās nozarēs: viesmīlībā, lauksaimniecībā, autopārvadājumos, būvniecībā, loģistikā un mazumtirdzniecībā.

Tikpat būtiska cik cittautiešu piesaiste ir arī reemigrācijas pasākumu stimulēšana. Lai arī tas nav tūlītējs risinājums akūtam darbaspēka trūkumam valstī, valdībai būtu jāpiešķir papildu finansējums šāda veida pasākumiem. Lai darbinieki vēlētos strādāt, nepieciešama arī atbilstoša vide un infrastruktūra. Piemēram, mūsdienu prasībām atbilstošu biroju telpu un hosteļu būvniecība, kas veicinātu pašas uzņēmējdarbības jomas attīstību. Tāpat esot jāveic tiesību normu sakārtošana un uzlabošana, piemēram, jāsamazina piemaksas par virsstundu darbu.

Norvēģi sola konkurētspējīgu algu

“Mēs pilnībā piekrītam Ārvalstu investoru padomes Latvijā izstrādātajām rekomendācijām un ceram, ka valdība pieņems atbildīgus lēmumus ar tālejošiem risinājumiem,” novērtē “Orkla Confectionery & Snacks Latvija”.

Norvēģu uzņēmums nule kā paziņojis, ka Ādažos būvēs Skandināvijā un Baltijas valstīs lielāko cepumu un vafeļu fabriku, radot jaunas 200 darba vietas. “Kvalificēta darbaspēka trūkums apdraud ne tikai uzņēmēju darbību, bet arī Latvijas konkurētspēju, ražošanas attīstību un ekonomikas izaugsmi. Skaidri zinām, ka tuvāko gadu laikā mums būs nepieciešami vēl vismaz 200 papildu darbinieki, tādēļ nepaļaujamies tikai uz valdību, bet paši meklējam risinājumus un ieguldām resursus darbaspēka jautājumā,”  uzņēmuma vadības viedokli skaidro sabiedrisko attiecību un komunikācijas vadītāja Lineta Mikša.

Pirmkārt, tas nozīmē rūpes par esošajiem darbiniekiem, lai nodrošinātu viņiem teicamus darba ap­stākļus, pilnveides un izaugsmes iespējas. Otrkārt, tiekot nodrošināts konkurētspējīgs atalgojums, kas ir virs vidējā līmeņa nozarē. “Sniedzam arī citus sociālos labumus un garantijas. Paši arī veicam izglītošanas un apmācību procesu. Ļaujam apgūt jaunas prasmes, apmācot darba vietā. Tāpat mēs aktīvi sadarbojamies ar izglītības iestādēm, kas apmāca un sagatavo jauniešus darbam pārtikas uzņēmumos. Katru gadu pieņemam jauniešus arī praksē,” piebilst L. Mikša.

Ārvalstnieku vietā savējie

Saeimas Analītiskā dienesta pētnieks Visvaldis Valtenbergs kopā ar citiem kolēģiem pagājušajā nedēļā Saeimai prezentēja ziņojumu par darbaspēka nodrošinājumu tautsaimniecībai. Pētījums ieinteresēja vien dažus, jo lielākajai daļai deputātu no Saeimas Ilgtspējīgas attīstības komisijas aizraujošāk šķita pētīt jaunumus telefonā vai, nesagaidot ziņojuma beigas, doties pusdienu pārtraukumā.

“Latvijā darbaspēka piedāvājumu negatīvi ietekmē ne tikai demogrāfiskie faktori. Iedzīvotāji noveco, profesijas mainās, darbaspēks nespēj pielāgoties jaunajām tirgus prasībām, tāpat vērojams nepietiekams ekonomiskās aktivitātes līmenis jauniešu un pirmspensijas vecuma iedzīvotāju grupā,” sacīja V. Valtenbergs. “Viens no risinājumiem ir ārvalstnieku piesaiste. Nevēlos teikt, ka pilnīgi visiem cittautiešiem tagad jāatver vārti, taču, veidojot ilgtspējīgas nodarbinātības politiku, atvieglojot ārvalstu darbinieku piesaisti, ir iespējams risināt darbaspēka trūkumu.”

Tāpat pētnieki aicināja padomāt par rezervju izmantošanu – nepieciešams sniegt atbalstu reģioniem, uzlabot reemigrācijas politiku, sakārtot darba tiesisko regulējumu, attīstīt infrastruktūru un dot lielāku iespēju pārkvalificēties. Jānis Dombrava (NA): “Tas ir mīts, ka Latvijā nav darbaspēka. Darbarokas būtu, ja šie cilvēki būtu ekonomiski aktīvi un vēlētos strādāt. Mums jāmotivē savējie – mājsaimnieces, invalīdi, bezdarbnieki, nevis jākoncentrējas uz ārvalstnieku piesaisti.”

Pievienot komentāru

Komentāri (61)

 1. Vispatriotiskākie darbaholiķi Latvijā meklējami uzņēmumu padomēs un valdēs,kur tie,kā jau kapitālistiskā darba trieciennieki,neatkarīgi no laika apstākļiem,par pieticīgām algām,melnās miesās,vaiga sviedros raujas vienlaicīgi pat trijās darbavietās vienlaicīgi!

 2. Kas šeit domāts ar vārdu Darbs? Pašmērķis, laika kavēklis vai iztikas avots?

 3. Ja uzņēmēji nemelotu par algām, strādniekj būtu vairāk. Te vienu dienu LNT rīta intervijā viens frukts teica, ka pie zivīm un lauksaimniecībās ap 1000 esot alga. Kā tad! Ja strādā visu mēnesi bez brīvdienām un krietni pārsniedzot virsstundu skaitu, turklāt ir virkne nosacījumu par ko nemaksā. Ir jau rets saimnieks ar labu algu un saprātīgu attieksmi, bet tādu ir maz.

 4. Darbs ir – labi !
  Strādāt negrib – pieņemsim.
  Atalgojums – ?
  Darba apstākļi par atalgojumu – ?
  Attieksme par atalgojumu – ?
  Ja var iztikt, bez pabalstiem, kāpēc vergot – ?

 5. Darbs ir – labi !
  Strādāt negrib – pieņemsim.
  Atalgojums – ?
  Darba apstākļi par atalgojumu – ?
  Attieksme par atalgojumu – ?
  Ja var iztikt, bez papbaltiem, kāpēc vergot – ?

 6. Motivācija meklējama naudas makā…. Visa matemātika…

 7. Neejiet stradat pie kristigajiem uznemejiem no Jaunas Paaudzes,tie Jus piekraps.Gudrais macas no citu kludam/

 8. Iz "Ontūna Mazpusāna© arChīva" Atbildēt

  ;))))))

  “Kas arī bija jāpierāda”, kā ir sacīts. Tātad – šajā pašreizējā MUĻĶU zemes SILES “de(R)mokrātiskās valsts” parodijā “eurolatv(ĀN)ijā” un tās pa lēto angažētajos “lojālpatrEJotiskajos” masmēdekļos klaji PRETLIKUMĪGA un nožēlojami prasta C_E_N_Z_Ū_R_A rullē, vēl joprojām?!? ;)))

  “Jo vairāk (lumpen)sabiedrība attālinās no patiesības, jo vairāk (un lopiski trulāk) tā neieredz tos (normālos cilvēkus), kuri to vēsta.”
  / apt.cit.aut. – Džordžs Orvels /

  =======

  Ir sacīts: “Pretinieks (galvenokārt – tikai šķietamais jeb tendenciozi iedomātais “pretinieks”), kurš atklāj mūsu kļūdas, ir pat nesalīdzināmi vērtīgāks nekā šķietamais “draugs”, kurš vēlas tās noslēpt.”

  Un, arī: “Gudrs ir NEVIS tas, kas pa glupo “kaujas uz dzīvību un nāvi” ar stipr(āk)u pretinieku (vai pat iedomātu “ienaidnieku”), BET GAN – tas, kuram pietiek jēgas, vēlmes un varēšanas šādu iedomātu “pretinieku / ienaidnieku” padarīt par savu sabiedroto.”

  =======

  Mediju ziņa (2014. gads): “Kā zināms, pēcpadomju Latvijā sabiedrības uzticēšanās žurnālistiem ir drūma problēma. Laiku pa laikam medijos parādās publikācijas par mūsu atsevišķu žurnālistu negodīgo rīcību gan informācijas iegūšanas laikā, gan informācijas tendenciozajā izmantošanā. Mūsu žurnālistikai nav laba morālā slava. Slikti ir tas, ka mūsu žurnālistikā nav konstatējams profesionālais korporatīvisms, aizsargājot savas profesionāli korporatīvās intereses un tajā skaitā savā kontingentā veicot paškritisku vietējās žurnālistikas analīzi, kā arī vajadzības gadījumā nosodot profesionālo normu pārkāpējus. Bet tagad (…) no tā būtiski cieš ne tikai mūsu žurnālistikas ja tā gaužām necilais profesionālais “mundieris”, bet arī visas valsts reputācija.” … ( cit.vied.aut. – zinātnieks un publicists Arturs Priedītis, publikācija “Vai nelietis var būt parlamenta priekšsēdētājs?” )
  ——-
  .
  “Muļķu Zemē – TĀ vi’š i’!…”
  ( …[p]ar MZ SILES “valsts” angažētajiem ‘masmēdekļiem’ )
  ( ‘tekošā momenta aktualizējums’ – iz “O.M.© arChīva” )
  .
  “Caur to ar’ esam slaveni, ka…”
  Šīs “valsts” ‘masu mēdekļi’,
  Pirms “glupo pūli” NOZOMBĒ ~
  Šos pašCENZŪRA izkastrē:
  .
  Ja Saimnieks pauž, ka “melns ir balts” ~
  Top “žurnālistiem” ‘feiss’ tik “salds”,
  Ka pašiem “dūša apšķiebjas” ~
  Dēļ ANGAŽĒTAS …(mel)šanas:
  .
  “Šai Muļķu Zemes “valstī” VISS,
  Ir tā, kā Saimnieks CENZĒJIS ~
  Ja “melns ir balts”, tad – tā vi’š i’,
  Mums ‘nespīd’ citi “viedokļi”!
  .
  Ja Saimnieks pavēl “nospārdīt” ~
  Pa “masmēdekļiem” iz..(gānīt),
  Jebko, kas “nelojāls” vai “svešs”,
  Tad – tā vi’š i’ (kaut – paknaps “kešs”)!
  .
  Ja Saimnieks rukšķ (pēc Orvela),
  Ka “četras kājas” = “vērtība”,
  Bet “divas kājas” = “nerullē”,
  Tad – tā vi’š i’ (kaut – kretinē)!
  .
  Ja Saimnieks kviec, ka “Krievi nāk!!!”
  Un gvelž, ka “MZ “valstij” VĀKS,
  Bez rietum-OKUPANTIEM ‘briest’!!!”
  Tad – tā vi’š i’ (kaut – totāls “sviests”)!
  .
  Ja Sainieks ķērc: “Wooow – “hibrīdkarš”,
  JAU grauj šo “valsti”, gadiem garš!!!”
  Kā maitas putns, ap …(‘jūdzies’),
  Tad – tā vi’š i’ (kaut – “bauri” smies)!
  .
  Ja Saimnieks grib, lai “stukačiem”,
  No “skapja” gļēvi smirdošiem,
  Tiek “cieņa” ZOMBĒTA un “gods”,
  Tad – tā vi’š i’ (kaut – pelnīts sods)!
  .
  Ja Saimnieks “prezentē”, ka šis,
  Ir “balts un pūkains” kustonis,
  Ne trekni rijošs SILES lops,
  Tad – tā vi’š i’ (kaut – “profīts” skops)!
  .
  Ja Saimnieks uzdod samelot,
  Un “masmēdekļos” publiskot,
  Par SILES ‘rebēm’ “leģendas”,
  Tad – tā vi’š i’ (kaut – BLEFS ir tas)!
  .
  Ja Saimnieks glaimus pieprasa,
  Iekš ANGAŽĒTA “mēdekļa” ~
  ‘Pūš’ “žurnālists”, lai “pūlis” dzird:
  “Yesss – tā vi’š i’!…” (kaut – šķērmi smird)…”

  Ja ZOMBĒTĀJS šķiet “goda vīrs”,
  Kam medijs der kā “mušpapīrs”,
  Pie kura ‘salīp’ VIENTIEŠI,
  Tad – MUĻĶU Zemē tā ‘vi’š i’!
  .
  Bet – tie, kas “nelien” (…) Saimniekiem,
  Tiek “CENZĒTI” no “mēdekļiem”:
  “Kam riebjas VERGOT “lojāli” ~
  Lai lasās… (dillēs), TĀ vi’š i’!…”

  =====

  Oriģinālversijas = “O.M.© blogā”:
  [ CENZĒTS ]
  u.c.

  MUĻĶU, totāli nozombētu LUMPEŅU, bezcerīgi aprobežotu “lojālpatrEJotu”, patoloģiski defektīvu “SILEI pietuvinātu lielāko kretīnu”, “proāmurikāniski orientētu gejropedālisku deRmoliberastu” rasistiski militārhistēriskās propagandas skarbi traumētu “biogaļas izstrādājumu”, demonstratīvi kriminālrecidīva “ķēķa tiesiskuma” SISTĒMĀ parazitējošu “(ekskre)mentu”, “prok(tologu)”, “(bez)godību” u.c. taml. šinderu, klaji PRETLIKUMĪGAS “revolucionārās pārliecības” lopiski trulu zombijfanu, derdzīgi glumu “(p)(ie)līdēju” un nožēlojami gļēvu “kluso mīzēju” zeme SILES “valsts” parodija “eurolatv(ĀN)ija”, XXI gadsimts.

  P.S. Visi “O.M.© arChīvā” fiksētie notikumi ir ienākušies vienīgi Lielp!sānu Pilsoniski Suverēnajā Republikā (LPSR), Ontūna Mazpusāna jurisdikcijā. Visas tēmas, pieminētie personāži, apstākļi u.t.t. ir visīstākie izdomājumi. Interesentiem (t.sk. – privāti) & lietišķai saziņai: ontuns.mazpusans(et)inbox. lv .

 9. Maksajiet ka pienakas un visi no Irijas brauks maja!!!

 10. Radiniece laukos teica, ka šodien ravēja savu dārzu ar bitenieka masku, citādi dunduri kož, un parādījušās sīkas mušiņas, ar plānāku blūzi nemaz nevar strādāt, labi, ka esot džinsu krekls. Tie uzņēmēji, kam PATIEŠĀM vajadzīgi darbinieki, organizē, gan transportu, gan ēdināšanu, gan maksā algu. UK, ja vajag darbiniekus, pielika algu. Pāris gadus atpakaļ dzirdēju sarunu, kur vecāki ieteica atvasēm braukt projām, tieši dēļ darba devēja attieksmes, viņi paši vēl nebraukšot, jo aprūpējami vecāki, žēl atstāt mājas.

 11. Lai jau kaunina uz nebēdu!
  Kad tos laukus stādīja ,vajadzēja domāt.Piekrišana ir saldajām ogām.
  Es arī vairs neietu lasīt, saulē cepties. Lauks liels. Un ja lietus? Jau gana nostaigāts un salts.
  Ir brīži kad apnemies un dari. Bet kad jau zini kad tas neatmaksājas….

 12. Strādnieki saņem minimālo,īpasnieku ģimene braukā ar luxus automašīnām, būvē mājas un ceļo pa kurortiem! Tāda bieži ir situācija! Un uzņēmēji bļauj ka trūkst darbinieku.

 13. Esmu lasījusi un arī lasītu ogas, bet tomēr gribas arī normālāku atalgojumu. Labi, ar ogām daudz nenopelnīsi, bet citus darbus gan vajadzētu apmaksāt pieklājīgi.

 14. Vidzemes Augstskolas docents un Latvijas Universitātes Sociālo un politisko pētījumu institūta pētnieks Visvaldis Valtenbergs kopā ar citiem kolēģiem pagājušajā nedēļā Saeima…
  Latvija pilna ar kalniem-Bergiem.
  Kad Jelgavā atceros Šlosbergu (Kalna galu)…. ir pārdomas..

 15. Nav jābrēc,ka nav, kas strādā. Ir jābrēc, ka nevar atļauties maksāt pienācīgu algu un nodrošināt pienācīgus apstākļus. Jābrēc par nodokļu politiku, par organizatoriskām un birokrātiskām lietām, nevis par tā sekām. Darbinieks arī negrib un nevar atļauties palikt “malējais”, viņam ir tieši tās pašas vajadzības un vēlmes kas uzņēmuma īpašniekam. Ja būs laba alga, iespēja tikt uz/no darba vai dzīvesvieta – sabrauks gribētāji, vēl konkursus varēs rīkot un izvēlēties labākos.

 16. tak esmu drošs, ka šā raksta galviņu uzzīmēja studente, kurai vietējais redaktors uzdirsa: vai nu tu šādi, vai es tev praksi neieskaitīšu!…. Lopi, kretīni, žurfaka pusbeidzēji

 17. kakāt gribās, bet vietas nav… Pamēģini Norvēģijā paiet nost no laukaq, lai padīsātu… 😉

 18. Trūkst IT speciālistu un tikai. Pārējie, kas trūkst ir ar zemu algu. Es arī meklēju darbu, jo par pašreizējo algu 1500 ir grūti izdzīvot visai ģimenei, bet nav to darbu, maz, konkurence uz labi apmaksātām darba vietām milzīga, tāpēc tie teksti par darbaspēka trūkumu vienkārši kaitina.

 19. jā, ir cilvēki, kuri ir speciālisti, kuri nav Streipa fak -ultātes radījumi. Ir Daukšte, ir Veidemane, ir Armands, ir IR…… Bet, blakus ir, kas grib strādāt…

 20. Dropēt grib, tēvu klausīt negrib——- Nolāpītie saldenieki!!! Ja puikam dotu iespēju strādāt, nevis tikai pa Tukumu drātētu.. Tad čalis smuki pieņemtu vīna būšanu…. Vai – varbūt atbraukt Jezdovskiem un aprunāties?

 21. Jā,ir cilvēki kuri negrib strādāt principā,labāka dzīve ir liekēžiem un cita veida parazītiem.Ir grupa kura”principā mazāk par štuku”nestrādās un var jau saprast ja visi skandina ka tāda ir vidējā alga Latvijā.Un protams ir cilvēki kuri strādā vismaz 2 darbos lai nopelnītu ko līdzīgu algai ar kuru varētu izvilkt līdz nākošajai.

 22. darbs, darbs, bet galvenais, KĀDA ALGA, taču par ALGU šajā rakstā ne vārda 🙂

  • Ja pieņemsim, ka alga ir 25% no tā, ko tu ar savu darbu “ienes” darba devējam, tad elementāri var sarēķināt, jo pārējais ir soc&IInodokļi, PVN, izdevumi par darbarīkiem, materiāliem utt. Un ir gana daudz gadījumu, kad darba devējs saņem pat mazāk kā viņa darbinieks, tik atšķirība ir brīvībā pašam visu noteikt. Un ir gana daudz gadījumu, kad cilvēks grib daudz saņemt, tikai reāli darīt ne spēj, ne grib. Un vēl gana daudz, kad cilvēks saņem daudz, bet tik un tā nav ieinteresēts strādāt ar atdevi un interesi.

 23. “Pētījums ieinteresēja vien dažus, jo lielākajai daļai deputātu no Saeimas Ilgtspējīgas attīstības komisijas aizraujošāk šķita pētīt jaunumus telefonā vai, nesagaidot ziņojuma beigas, doties pusdienu pārtraukumā.”

  Nebūs Latvijai nākotnes, kamēr pie lēmējvaras stūres būs šādi, Latvijas attīstībā “ieinteresēti cilvēki”.

  • vakar lasot rakstu arī pie šīs rindkopas apstājos. Ja viņi saprot, ka ar savu atrašanos komisijā neko prātīgu valsts labā izdarīt nevar, jo lietas kārtojas savādāk (tā būtu īpaša tēma), tad vismaz aiz cieņas pret lektoriem un tomēr arī SEVI, nebakstītos pa telefoniem līdzīgām ierīcēm (etiķete un inteliģences līmenis zinies…, šī arī ir izvēršama tēma..).

 24. Man šķiet, ka šo virsrakstu derētu nomainīt uz : ” Darbs ir, maksāt negrib “

 25. Jā darbs protams vienmēr būs Latvijā,bet par kādu samaksu.Pārsvarā visur maksā minimālo un tad jau kurn ka jāmaksa par daudz.Ļoti daudzās firmās “firmači” skatās uz vecumu,augstākais ņem darbā līdz 35 gadu vecumam,tajā pašā laikā Igaunijā vai citās valstīs uz to neskatās,lai tikai būtu labs darba darītājs,tramdēļ arī cilvēki aizplūst citur strādāt.Pat Igaunijā lielākajās pilsētās var dzirdēt latviešu valodu un kaimiņi priecīgi par mūsu darbarokām.

 26. Razosanas attistiba un ekonomikas izaugsme mani neintrese, nevelos maint to, kas palicis no sis tautas pret kada skandinava izaugsmi.

 27. Tie gaudotāji skumst pēc Staļina laikiem. Tur dienā ielēja vienu šķīvi balandas, strādāt dzina ar stobra palīdzību. tad gan plauktu zeltu.

 28. Tieši tā,Dombrava! Atbildēt

  Un sākt vajadzētu ar 1.grupas invalīdiem,vai ne? Vai drīzāk nevajadzētu motivēt pašu NA,lai beidzot pievēršas arī sociālekonomisko problēmu risināšanai! Ne jau vagaru trūkst pensionāriem un invalīdiem,bet gan iespēju strādāt,piemēram,mājās! Bija taču kādreiz tāda iespēja-līmēt kartona kastītes,izgatavot drāšu birstes,izkrāsot koka rotaļlietas utt.

 29. Iztiksim kaut reizi bez demagoģijas Atbildēt

  No kurienes smelta šāda informācija,ka neatradīsies tikai 200 cilvēku,kas gribētu strādāt konditorejas fabrikā.kur cilvēki parasti strādā līdz pat pensijai! Pilnīgs absurds un demagoģija ir salīdzināt šādu darbu,ar darbiem lauksaimniecībā! Šādā cehā,nav visu dienu jānovāc raža tupus rāpus (skat.foto) un smagas kastes jāstiepj pašiem,gan aukstumā,gan karstumā! Šādā fabrikā jau nav jābaidās pat no lapsenēm,sirseņiem,ērcēm,odiem un…čūskām,ar kurām mūs teju katru dienu baida laikraksti!

 30. Virsrakstam ir jābūt atbilstoši reālajai situācijai valstī attiecībā par darbu – ”Darbs ir, bet maksāt negrib”.
  Cilvēki valsti ir pametuši ne jau dēļ darba pārpilnības valstī, bet gan dēļ uzņēmēju maksātajām zemajām algām ar ko cilvēki nevar savilkt galus, bet ieguldīt tehnoloģijās un darbinieku kvalifikācijas cenšanai uzņēmumi nevēlas – tāpēc es 100% atbalstu valdību, ka darba tirgu atvērt trešo valstu pilsoņiem nevajag.

 31. Iztiksim kaut reizi bez demagoģijas Atbildēt

  No kurienes smelta šāda informācija,ka neatradīsies tikai 200 cilvēku,kas gribētu strādāt konditorejas fabrikā.kur cilvēki parasti strādā līdz pat pensijai! Pilnīgs absurds un demagoģija ir salīdzināt šādu darbu,ar darbiem lauksaimniecībā! Šādā cehā,nav visu dienu jānovāc raža tupus rāpus (skat.foto) un smagas kastes jāstiepj pašiem,gan aukstumā,gan karstumā!

 32. NAV KAS STRĀDĀ!? PRĀTIŅ, NĀC MĀJĀS! CILVĒKAM VAJAG DZĪVOT, NEVIS EKSISTĒT…NAV DIVAS DZĪVES UN NAUDA NEPIECIEŠAMA D Z Ī V O Š A N A I!!!!!!!!!!!!!!!!!!! KUR ŽURNĀLISTU ĪSTAIS SKATS UZ JAUTĀJUMU? NEVAJAG APSAUKĀTIES, JA DARBA DEVĒJI NEGRIB MAKSĀT PAR PAVEIKTO DARBU! IR PAGĀJIS PIETIEKAMI ILGS LAIKS, LAI BŪTU LABAS ALGAS LATVIJAS STRĀDNIEKIEM! KĀPĒC RĪGĀ IR LABAS ALGAS? NEVIENS NEATSPOGUĻO NE PRESĒ NE RADIO TOS DARBA DEVĒJUS, KURI
  PIEŅEM UZ PĀRBAUDES LAIKU UN TAD BURTISKI PATRIEC BEZ SAMAKSAS PAR PAVEIKTO! Mūsu pusē arī ir viens tāds darba devējs, kurš nu jau entos gadus izmanto strādniekus būvniecībā, bet NEMAKSĀ PAR DARBU ( viņam ĻOTI bieži gadās tādi nemaksāšanas ”untumi”! Viņš neskatās – IR VAI NAV BĒRNI jāpabaro…). Izmanto, izsūc, nomet kā lupatu zemē!? NEVIENA iestāde viņu NEKONTROLĒ, NEVIENS NO PIE…RSTAJIEM STRĀDNIEKIEM VIŅU AR SIKSNU NAV PĀRMĀCĪJIS… Viens piemērs: par strādniekiem neizmaksāto naudu VIŅŠ AIZBRAUC UZ NORVĒĢIJU SLĒPOT…(pēdējās jaunākās ziņas!?….) ZAGLIS SKAISTI DZĪVO, VAI NE TĀ??? Tādu piemēru netrūkst un tieši TĀDĒĻ jaunās ģimenes izvēlas aizbraukt no LATVIJAS – TUR MAKSĀ PAT PAR TĀDU DARBU, KO ŠEIT IZSMEJ UN VISPĀR NEMAKSĀ NEKO!?? CILVĒKAM nav LOPA statuss, kam nepieciešama VIENĪGI BARĪBA….

 33. DARBA DEVĒJI entos gadus NAV SPĒJUŠI SAKĀRTOT darba SAMAKSAS JAUTĀJUMUS! VIŅI labāk nesamaksā par darbu, lai varētu AIZBRAUC SLĒPOT UZ NORVĒĢIJU( viens mūsu puses KADRS nupat tā izdarīja…)Viņam bieži uznāk nemaksāšanas ”untumi”…NEVIENA KONTROLĒJOŠĀ IESTĀDE PAR VIŅU LĪDZ ŠIM NAV IEINTERESĒJUSIES?!?????? VISMAZ 900 EIRO UZ ROKAS! Ar katru dienu pieaug dārdzība. Kopš 16.jūnija zivju cenas mūsu pusē paaugstinājās vidēji par 1.50 eiro! Strādājošiem un senioriem NEVAJADZĒTU REGULĀRI SKRIET MARATONU PAKAĻ DĀRDZĪBAI, bet maratons laikam NEKAD ŠINĪ VALSTĪ NEBEIGSIES… Gaidām kārtējo zāļu cenu pieaugumu – tuvojas jūlijs – 3.gada ceturksnis…Gaidām NOPIETNU NODOKĻU SAMAKSAS SISTĒMU, BET PA TUKŠO… Vai tiešām tie deputāti, kuriem PRĀTS NETIEK LĪDZI ar darbaspēka nodrošinājuma jautājumiem tautsaimniecībai, BŪTU ATKAL JĀIEVĒL NU JAU 13.SAEIMĀ??? LAI TAČU VIŅI TURAS TĀLĀK, NEKĀDAS ATDEVES NO VIŅIEM NAV BIJIS UN ARĪ NEBŪS!?!!!!

 34. Jānosūta palīgā strādātgribošos uzņēmumu un daudzo banku valžu un padomju locekļus!

 35. Mums tādi darbadevēji Atbildēt

  Nav vajadzīgi kuriem vajadzīgs lētsais darbaspēks no ārzemēm. Tiem pienākas izputināšana un jādara visu lai vińi izbeigtu savu darbību vai sāk maksāt normālas algas.

 36. Nu shitas jau ir kurais aplis par vienu un to pashu? Naktii jau pat miegs nenaak—CILVEEKI SLINKI ,DARBS IR UN NESTRAADAA ,STULBIE CILVEEKI NEGRIB STRAADAAT PAR IDEJU,BET PRASA NAUDU.Apzheelojies,kas par slimu cilveeku murgiem.Ja mani lasa DARBA DEVEEJI—KAADS NO VALDIIBAS GUDRAJIEM,tad varu atkaartot veelreiz ar lieliem burtiem—MAKSAAJIET VISMAZ 800 EIRO UZ ROKAS PEEC NODOKLJU ATVILKSHANAS,tad var sanaakt kaada runaashana par darba liigumu sleegshanu.Paldies uz galda eeshanai nenoliksi.

 37. Vidzemes Augstskolas docents un Latvijas Universitātes Sociālo un politisko pētījumu institūta pētnieks Visvaldis Valtenbergs kopā ar citiem kolēģiem pagājušajā nedēļā Saeimai prezentēja ziņojumu par darbaspēka nodrošinājumu tautsaimniecībai. Pētījums ieinteresēja vien dažus, jo lielākajai daļai deputātu no Saeimas Ilgtspējīgas attīstības komisijas aizraujošāk šķita pētīt jaunumus telefonā vai, nesagaidot ziņojuma beigas, doties pusdienu pārtraukumā.
  ——————————————
  Acis bija …aizčurātas, ja NEREDZĒJĀT, kas tie bija par saeimas APDAUZĪTAJIEM deputātiem, kuriem bija pie mīkstajiem, ko NOPIENI runāja LU pētnieks???
  Pat vidusskolnieki zina, ka ŠOGAD 6.oktobrī – pēc nieka 3+ mēnešiem būs JAUNAS saeimas vēlēšanas …

 38. Darbs ir,bet maksāt negrib…:(

 39. Darbs ir…bet maksāt negrib…:(

 40. Kāpēc rakstā nav teikts, ka ukraiņiem u.c. ārvalstniekiem ir jāmaksā vismaz vidējā alga valstī, savukārt vietējiem iedzīvotājiem drīkst maksāt mazāk? Tā arī ir atbilde, kāpēc vietējie nevēlas lasīt ogas. Tāpat arī kāpēc nevarētu ogu lasīšanu uzticēt skolēniem? Viņiem sezonas darbs tieši būtu piemērots!

 41. Būs algas, būs strādnieki…iet uz darbu tikai strādāšanas pēc, lai Tevi neķengā par valsts liekēdi nav normāli…Laukos bezdarbs ir lielāks, jo tur nav darba vietu, valsts pati tās likvidē.

 42. Ādažos jau tas lielākais bezdarba līmenis…

 43. “…..jāsamazina piemaksas par virsstundu darbu.” – Atkal “normālais” darba laiks? Iepūt, kampēji! Lai tie norvēģi lažas uz Āfriku, tur darbaspēka pārpilnība.

 44. Ko tik var vāvuļot, ka nav kas strādāt, ja nemaksā adekvātu samaksu!

 45. Tikko lasīju sludinājumu- Piedāvājam konkurētspējīgu atalgojumu 500 eur! Nu sorry, atņemot nodokļus, kas tad paliek? Tas ir izsmiekls

 46. Bezdarba līmenis ir samazinājies procentuāli tāpēc,ka ir samazinājies cilvēku skaits.Un tā nu nav nekāda ekonomiskās situācijas uzlabošanās.

 47. kamēr pie šiem te tendencizajiem rakstiem nav pievienotas algas cik tad gatavi maksāt ja sūdza ka nav kas strādā ( vai tas ir 445 eur vai kādi 900) tikmēr tas te vis nav nopietni uztverams un tik tāda muldēšana vien ir,ka nav kas strādā !!!

 48. Apnikušas šīs gaudas un vaimanas. Labam darba devējam strādāt gribētāji stāv rindā, un viņš var izvēlēties labākos. Tie, kuri pa visu apkārtni izblamējušies kā uzmetēji un nemaksātāji, tie tad arī apelē pie patriotisma un sūdzas par slinku tautu, jo pie viņiem strādāt neviens negrib. Pat tad, kad darbs tiešām ļoti vajadzīgs. Neviens jau nestrādā strādāšanas pēc, strādā lai nopelnītu.

 49. sakumaa parupejieties par saviem stradniekiem.mana alga uz rokas ir 300 eiro plus minus uz rokas,arvalstnieks atbrauc un alga ir 1000. nodoklos vispar ir haoss. taada rodas sajuuta.valdibas marafons-vairaak savaakt naudas nodoklos.nodoklus pec idejas vaac lai uzlabotu to pashu nodoklu maksaataju labklajibu.varbut esmu mulke.

 50. Kartejas FAKE NEWS.manai matei 55 gadi LV vina nevar atrast darbu.pat sezonas.katru gadu apm 6menesus brauc uz Anglij razu vakt.

 51. Ak reģionos, kur ir lielāks bezdarba līmenis, ir lielākas darbaspēka rezerves?
  Nu, nu….
  Tie dižie runasvīri ir stipri tālu no saprašanas par latvju lauku tautas saprašanu par darbu, darba laiku un darba kvalitāti.

  • Latgale un katolticība izglābs Latviju Atbildēt

   Protams – Latgales reģionā joprojām katoļu ģimenēs dzimst pa 15-20 bērniem, jo viņi kā īsteni Dieva bērni nelieto prezervatīvus. Tur ir vismaz miljons bezdarbnieku, kas, pēc gudro investoru pavēles, negrib iet glābt Rīgu un citus izmirstošos čiuļu ciemus.
   Vidzemē un Zemgalē saimniekdēli mazražīgi – tiem ģimenē knapi 1 bērns, lai tas pārējiem potenciālajiem sīkajiem nejojāj mantojumu. Kalpi ar mācās no saimniekiem un sevi neatražo.

 52. Skaisle Jātalniece Atbildēt

  es saprotu, ka tiek virzīti jauni likumprojekti , lai no Latvijas darbaspēks turpin atu aizbraukt un no krievvalodīgajām nabadzigajām valstim iebraukt

 53. Viss ir atkarīgs no algas,bus laba alga,bus ari kas strada…sagribejusi ka stradas par vedera tiesu….

 54. Darbs vienmēr laukos būs. Bet kāda alga? Niekus raksta bet par galveno ka cilvēkam jādzīvo nevis jāeksistē.

Draugiem Facebook Twitter Google+