×
Mobilā versija
Brīdinājums +19.3°C
Vineta, Oļegs
Piektdiena, 17. augusts, 2018
26. jūnijs, 2017
Drukāt

Darbs no mājām kļūst arvien reālāks (10)

Foto - Raivis ŠveicarsFoto - Raivis Šveicars

“Paralēli birojiem Rīgā un Ventspilī mums jau labu laiku bija iecere paplašināt darbinieku skaitu ārpus Rīgas, un šogad nolēmām spert nākamo soli mērķa sasniegšanai, uzsākot projektu darbinieku piesaistei Latvijas reģionos. Darbinieki strādās no mājām vai kopāstrādāšanas vietām. Vēlamies sākt ar dažiem speciālistiem katrā reģionā, vēlāk piesaistīt studentus, pakāpeniski veidojot šūniņas katrā reģionā, pārklājot visu Latviju,” stāsta informācijas tehnoloģiju uzņēmuma “Accenture” personāla nodaļas vadītāja Latvijā Zanda Arnava.

Vai “Accenture” un līdzīgi projekti varētu kalpot kā reģionu glābšanas riņķis, kas ļautu augsti kvalificētiem darbiniekiem nepārcelties uz Rīgu vai Pierīgu?

No medmāsas līdz sapņu darbam

Teju neticams stāsts ir Sandrai Krēgerei, “Accenture” SAP cilvēkresursu moduļa konsultantei. Viņa ir viena no darbiniecēm, kura “Accenture” birojā Rīgā parādās reti, ikdienā strādājot mājās Jelgavā vai ārvalstīs. Devos uz sarunu ar domu, ka satikšu IT speciālisti, jo nospriedu – šajā nozarē taču strādā tikai jaunie. Bet izrādās, ka Sandra pēc profesijas ir medmāsa! Turklāt viņai ir 54 gadi.

“Vairāk nekā 20 gadus esmu nostrādājusi medicīnā. Biju sasniegusi gana augstu līmeni – biju psihiatrijas galvenā māsa valstī, kādu laiku māsām vadīju arī Primārās veselības aprūpes dienestu Rīgā, Dānijā trīs mēnešus mācījos māsu skolā. Tobrīd sapratu, ka gribu darīt ko citu. 40 gadu vecumā sagrozīju dzīvi ar kājām gaisā. Izturēju konkursu “MicroLink” kompānijā, kas ieviesa SAP sistēmu “Latvijas dzelzceļā” (“LDz”) – Vācijā ražotu sistēmu, kas ir lielai daļai no pasaules lielajiem uzņēmumiem, kuriem ir meitasuzņēmumi vairākās valstīs. SAP piedāvā šiem uzņēmumiem izveidot vienotu sistēmu,” stāsta Sandra. Viņa atklāj, ka ģimene par šādu soli bijusi pārsteigta, draugi saukuši pat par traku.

“Visu mācījos no nulles un sapratu, ka tas man patiešām patīk. SAP sistēmā ir daudz moduļu – cilvēkresursu, finanšu, noliktavu uzskaites u. c. Mans modulis ir cilvēkresursi, un tieši ar to es tagad nodarbojos,” stāsta jelgavniece. Dzimusi un augusi Bauskā, mācījusies Rīgas Pedagoģijas un izglītības vadības augstskolā un Latvijas Lauksaimniecības universitātē. Jelgavā nonākusi, jo vecāki šeit cēluši māju. Nu jau te atrodas visa ģimene un draugi, taču sirds joprojām piederot Bauskai. Pār pārcelšanos uz Rīgu vai pat ārzemēm gan nekad nav domājusi, taču reiz bijis labs piedāvājums no “Accenture” Londonas filiāles, taču neesot gribējusi dzīvot viena un pamest cilvēkus Latvijā.

“Accenture” sākusi strādāt pēc kompānijas aicinājuma. “”LDz” SAP projekts beidzās, mūsu kompāniju “MicroLink” pārpirka “Lattelecom”, taču, tā kā mūsu tirgus bija tikai Baltijā, bija grūti atrast klientus. Tad nāca “Accenture” piedāvājums. Nu jau te strādāju 10 gadus,” stāsta Sandra, uzsverot, ka atalgojums ar medmāsas algu nav salīdzināms. Precīzu algu Sandrai neprasīju, bet skaidrs, ka tā nav maza. Medmāsas laikos, lai savilktu galus kopā, strādāts četrās darbavietās, naktīs, brīvdienās un vēl lasītas lekcijas. Tagad darbs ir piec
reiz nedēļā, var atpūsties brīvdienās un atvaļinājumā arī kaut kur aizbraukt. “Tagad varu dzīvot kā baltais cilvēks,” piebilst Sandra.

Z. Arnava sacīja, ka Latvijā IT nozares uzņēmumos vidējā alga “uz rokas” ir 1000 – 1500 eiro, bet darbiniekam ar vadītāja atbildību 1800 – 2700 eiro.

Pievienot komentāru

Komentāri (10)

 1. Sveicināti! Kādu darbu jūs darāt no mājam? Es ar gribētu strādāt no mājam?

 2. “Tagad varu dzīvot kā baltais cilvēks”
  Kā tad būtu jādzīvo ne-baltajam cilvēkam?

 3. Rungainis negrib domāt pretējā virzienā? Ok, laukos nav pietiekošs skaits kvalificētu darbinieku. Bet kā ar tendenci, ka kvalificētie GRIB dzīvot laukos un ja ir iespēja strādāt attālināti – pārceļas uz daudz kvalitatīvāku dzives vidi laukiem?

 4. Vecākā medicīnas māsa psihiatrijā, mācījusies RPIVA un LLU? Bez medicīnas izglītības? Kaut kas te neiet tajā rakstā kopā…ja pieslēdz loģiku…Nesaprotama reklāma.

 5. Tas ir noslēpums,ar ko nodarbojaties?

 6. Jaunietim, iesācējam tas būs grūti, jo bieži nepieciešams pieredzējošāku kolēģu atbalsts.
  Turpretīm tieši senioram / iesp. jau pensionāram, kurš citādi jau uzņēmumam ir par dārgu, manuprāt ir pats labākais, ja sfēra trāpās tā pati, kas jau cik var perfekti apgūta. Ja nedzer, protams!

 7. Tā arī nevar saprast ar ko nodarbojas, riņķī un apkārt

  • cik es sapratu no man piedāvātā pērk lētāk pārdod dārgāk ,man pat no Londonas zvanija un no Bauskas strādā biržā,varbūt ari tas no citas sērijas ,kas to lai te saprot

Draugiem Facebook Twitter Google+