×
Mobilā versija
Brīdinājums +18.6°C
Ludmila, Laimdots, Laimiņš
Piektdiena, 22. jūnijs, 2018
26. jūnijs, 2017
Drukāt

Darbs no mājām kļūst arvien reālāks (10)

Foto - Raivis ŠveicarsFoto - Raivis Šveicars

Kaut arī jelgavniece Sandra Krēgere nav programmētāja, darbs "Accenture" nozīmē žonglēšanu starp trim datoriem.

Mājās vieglāk koncentrēties darbam

“Accenture” strādā ar projektiem tikai ārvalstīs, līdz ar to Sandrai sanāk krietni paceļot. Mēnesī darbs no mājām var būt nedēļu, varbūt divas nedēļas – pārējā laikā jābūt Londonā, Skandināvijā, Vācijā u. c. valstīs. Jauniešiem šāds darba modelis noteikti varētu iet pie sirds. “Galvenais ir nebaidīties, gadiem nav nozīmes – galvenais saprast, ko gribat darīt. Arī studijas attiecīgās programmās nenāktu par sliktu,” stāsta speciāliste.

Attālinātā strādāšana liek sevi disciplinēt, ir milzīga atbildības izjūta, jo neviens speciāli Sandru neuzmana. Taču nav arī nepieciešams. “Pats galvenais ir klientam kvalitatīvi un laikus piegādāt klienta prasīto sistēmu. Nav nozīmes, kur tas tiek paveikts. Ir projekta vadītājs, plāns, citas lietas, kurām sekoju līdzi. Tas neļauj slinkot,” norāda SAP speciāliste, kura atzīst, ka mājās viņai ir vieglāk koncentrēties darbam. Tā kā “Accenture” ir atvērtā tipa birojs, tur ir gana daudz uzmanības novērsēju – kaut vai pļāpāšana ar kolēģiem. Ar saziņu problēmu neesot, jo mūsdienās ir daudz attālinātu saziņas rīku, kas ļauj būt nemitīgā kontaktā. Tomēr arī viņa norādīja, ka katrs cilvēks ir citāds un ir arī tādi, kuriem labāk uzturēties birojā, nevis mājās – lai darbi veiktos raitāk. Spriežam, ka “Accenture” projekts varētu kalpot kā vismaz mēģinājums daļu cilvēku saglabāt esošajās dzīvesvietās reģionos, piemēram, Latgalē, kur cilvēku aizbraukšana ir milzīga problēma. “Pasaule attīstījusies tiktāl, ka ne vienmēr jābūt birojā. Zinu cilvēkus Jelgavā, kuriem darba devējs atrodas ASV un viss notiek tikai ar interneta starpniecību,” stāsta Sandra.

Savukārt Z. Arnava norāda, ka uzņēmumā šobrīd strādā vairāki darbinieki, kuri ikdienā neatrodas birojos Rīgā vai Ventspilī, bet strādā no Jelgavas, Saldus, Lielvārdes, Jūrmalas un citām Latvijas vietām. Attālināti piesaistīto skaitu gan Z. Arnava neatklāja. “Kampaņas atsaucība ir ļoti laba, cilvēki piesakās no dažādiem Latvijas reģioniem ar dažādām prasmēm. Uzņēmums no savas puses nav izvirzījis konkrētu mērķi, cik darbinieku ārpus Rīgas ir paredzēts atrast. Ja “Accenture”, piemēram, sekos citi uzņēmumi no citām nozarēm, mēs tikai par to priecāsimies. Tehnoloģijas attīstās, un tagad viss kļūst iespējams. Sevišķi jauniešiem. Tādējādi cilvēkiem ir unikāla iespēja strādāt starptautiskā IT kompānijā, nemainot savu ierasto vidi. Katrs cilvēks ir unikāls – vienam sapņu darbs ir Rīgā, bet citam – lauku apvidū, dzimtajā pusē,” man atbildēja kompānijas pārstāve. Kopumā Latvijā “Accenture” strādā vairāk nekā 1000 darbinieku.

Pievienot komentāru

Komentāri (10)

 1. Sveicināti! Kādu darbu jūs darāt no mājam? Es ar gribētu strādāt no mājam?

 2. “Tagad varu dzīvot kā baltais cilvēks”
  Kā tad būtu jādzīvo ne-baltajam cilvēkam?

 3. Rungainis negrib domāt pretējā virzienā? Ok, laukos nav pietiekošs skaits kvalificētu darbinieku. Bet kā ar tendenci, ka kvalificētie GRIB dzīvot laukos un ja ir iespēja strādāt attālināti – pārceļas uz daudz kvalitatīvāku dzives vidi laukiem?

 4. Vecākā medicīnas māsa psihiatrijā, mācījusies RPIVA un LLU? Bez medicīnas izglītības? Kaut kas te neiet tajā rakstā kopā…ja pieslēdz loģiku…Nesaprotama reklāma.

 5. Tas ir noslēpums,ar ko nodarbojaties?

 6. Jaunietim, iesācējam tas būs grūti, jo bieži nepieciešams pieredzējošāku kolēģu atbalsts.
  Turpretīm tieši senioram / iesp. jau pensionāram, kurš citādi jau uzņēmumam ir par dārgu, manuprāt ir pats labākais, ja sfēra trāpās tā pati, kas jau cik var perfekti apgūta. Ja nedzer, protams!

 7. Tā arī nevar saprast ar ko nodarbojas, riņķī un apkārt

  • cik es sapratu no man piedāvātā pērk lētāk pārdod dārgāk ,man pat no Londonas zvanija un no Bauskas strādā biržā,varbūt ari tas no citas sērijas ,kas to lai te saprot

Draugiem Facebook Twitter Google+