×
Mobilā versija
Brīdinājums +15.2°C
Ludmila, Laimdots, Laimiņš
Piektdiena, 22. jūnijs, 2018
9. maijs, 2015
Drukāt

Darbu atsācis “Liepājas metalurga” tēraudkausēšanas cehs

Foto-LETAFoto-LETA

Piektdien darbu atsācis metalurģijas uzņēmuma “KVV Liepājas metalurgs” tēraudkausēšanas cehs, informēja AS “KVV Liepājas Metalurgs” valdes loceklis Igors Kovaļenko.

Kā stāsta Kovaļenko, tēraudkausēšanas cehā ražošana notiek divās maiņās, nodarbinot papildus 195 cilvēku un saražojot 30 000 tonnu tērauda mēnesī.

“Šobrīd 90% “KVV Liepājas metalurgs” produkcijas tiek eksportēti uz Alžīriju, bet lēnām tiek uzsākts eksports arī uz Poliju, Vāciju un Somiju,” piebilst Kovaļenko.

Kā ziņots, Ukrainas holdinga kompānija “KVV Group” pērn 2.oktobrī parakstīja pirkuma līgumu ar Latvijas valsti par maksātnespējīgā uzņēmuma “Liepājas metalurgs” iegādi, piedāvājot par to maksāt 107 miljonus eiro. Līdz darbības apturēšanai 2013.gadā tas bija viens no lielākajiem rūpniecības uzņēmumiem Baltijā un eksportētājiem Latvijā, veidojot aptuveni 0,7-1% no Latvijas iekšzemes kopprodukta. Līdz ar to rūpnīcas darbības atjaunošana ir nozīmīgs un ilgi gaidīts notikums Latvijas ekonomikai.

Holdinga “KVV Group” uzņēmumu Ukrainā galvenie darbības virzieni ir metāllūžņu iepirkšana, pārstrāde un piegāde Ukrainā un uz eksportu, metāla ražošana, celtniecības bizness un ostu pakalpojumi. Tas ir viens no līderiem Ukrainā metāllūžņu iepirkšanas nozarē, savukārt holdinga būvapjomi gadā sasniedz vienu miljonu kvadrātmetru.

Šī gada 12.janvārī Liepājā “Liepājas metalurga” maksātnespējas administrators Haralds Velmers nodeva uzņēmuma atslēgas jaundibinātā uzņēmuma “KVV Liepājas metalurgs” valdes loceklim Kovaļenko.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+