×
Mobilā versija
+9.2°C
Visvaldis, Nameda, Ritvaldis
Otrdiena, 24. aprīlis, 2018
28. oktobris, 2013
Drukāt

Darbu beigs Valsts prezidenta paspārnē esošā Konstitucionālo tiesību komisija (1)

Foto: LETAFoto: LETA

Valsts prezidents Andris Bērziņš (no kreisās) un Konstitucionālo tiesību komisijas priekšsēdētājs Egils Levits tikšanās laikā Melngalvju namā.

Turpinot konceptuāli mainīt ekspertu piesaistes pieeju valstiski nozīmīgu jautājumu risināšanai, Valsts prezidents Andris Bērziņš pieņēmis lēmumu no 1.novembra pārtraukt Konstitucionālo tiesību komisijas (KTK) darbību, par ko pirmdien tikšanās laikā informēts KTK priekšsēdētājs Egils Levits, portālu “LA.lv” informēja Valsts prezidenta kancelejas Preses dienestā.

Vienlaikus Valsts prezidents aicinājis Levitu visdrīzākajā laikā pieņemt lēmumu par konkrētu ekspertu grupu veidošanu jautājumos, kas skar neatkarīgo valsts institūciju vienota pārraudzības modeļa izveidi un administratīvā procesa uzlabošanu. Turklāt uzsvērta nepieciešamība veidot ekspertu grupu politisko partiju sistēmas nostiprināšanai.

Līdzīgi kā Stratēģiskās attīstības komisijas (SAK) darbības pārtraukšanas lēmumā, arī šajā gadījumā Valsts prezidents daudz efektīvāku atdevi no ekspertu darbības saredz konkrētu uzdevumu veikšanai pēc nepieciešamības veidotās ekspertu grupās. Šāda pieeja jau izmantota, lai izstrādātu likumdošanas priekšlikumus izpildvaras stiprināšanai, kuri ir nodoti Saeimas tālākai lemšanai.

Arī turpmāk Valsts prezidents iecerējis veidot citas ekspertu grupas, kurām tiks uzticēti konkrēti uzdevumi, kas veicami noteiktā laika ietvarā.

“Divu gadu laikā esmu pārliecinājies, ka efektīvai un reālai nozīmīgu jautājumu risināšanai daudz veiksmīgāk strādā konkrētam uzdevumam izveidotas ekspertu darba grupas nevis pastāvīgas komisijas, kuru darbība nereti ir nesistemātiska arī komisiju dalībnieku profesionālās noslogotības dēļ,” atzīst Valsts prezidents Bērziņš.

KTK 2007. gada 7.decembrī izveidoja Bērziņa priekšgājējs Valsts prezidenta amatā Valdis Zatlers.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. Diezgan nožēlojama rīcība.
    Tagad pats veidos “ekspertu komisijas’, kas pildīs viņa pasūtījumu?

Draugiem Facebook Twitter Google+