×
Mobilā versija
Brīdinājums +19.2°C
Astra, Astrīda
Ceturtdiena, 16. augusts, 2018
30. novembris, 2017
Drukāt

Darbu sāk trīs jauni tiesneši

Foto - Edijs Pālens/LETAFoto - Edijs Pālens/LETA

Tieslietu ministrs Dzintars Rasnačs (no labās) un tiesneši Linda Dīzenberga, Silvija Saleniece un Dainis Locs pirms svinīgās tiesnešu zvēresta došanas ceremonijas Rīgas pilī.

Vakar Valsts prezidents Raimonds Vējonis svinīgā ceremonijā Rīgas pilī pieņēma tiesneses Lindas Dīzenbergas un tiesneša Daiņa Loca zvērestu, kā arī tiesneses Silvijas Salenieces svinīgo solījumu pirms stāšanās amatā.

Stipra tiesu sistēma un profesionāli tiesneši ir stipras valsts pamats, pieņemot tiesnešu zvērestus, teica R. Vējonis. Viņš norādīja uz nepieciešamību, lai tiesās būtu viens likums, viena taisnība visiem, veicinot sabiedrības uzticēšanos likuma varai un tiesu lemtajam. L. Dīzenbergu un S. Salenieci Saeima par rajona (pilsētas) tiesas tiesnesēm iecēla šā gada 21. septembra sēdē, bet D. Locs par rajona (pilsētas) tiesas zemesgrāmatu nodaļas tiesnesi iecelts Saeimas šā gada 12. oktobra sēdē. Likums paredz, ka ikviens tiesnesis pirms amata pienākumu pildīšanas uzsākšanas Valsts prezidentam dod zvērestu jeb svinīgo solījumu un svinīgi solās būt godīgs un taisnīgs, uzticīgs Latvijas Republikai, vienmēr censties noskaidrot patiesību, nekad nenodot to, spriest tiesu stingrā saskaņā ar LR Satversmi un likumiem.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+