×
Mobilā versija
+16.8°C
Mirta, Ziedīte
Piektdiena, 20. aprīlis, 2018
15. aprīlis, 2012
Drukāt

Darbu varētu atsākt Piebalgas pamatskola

Šā gada janvārī darbu pārtraukusī Piebalgas pamatskola Jaunpiebalgas novadā darbu varētu atsākt jau šajā gadā, aģentūrai LETA pastāstīja skolas direktore Gunta Leimane.

No 2003.gada septembra Piebalgas pamatskolā mācījās bērni no visas Latvijas, jo skola piedalījās Labklājības ministrijas izsludinātajā konkursā par iespēju apmācīt bērnus, kas atkarīgi no psihoaktīvajām vielām. Šā gada janvārī skolas darbība tika pārtraukta, jo biedrība, kas iepriekš organizēja skolas darbu, nebija sakārtojusi nepieciešamo dokumentāciju.

Kā aģentūrai LETA pastāstīja Leimane, pašlaik tiek veidota jauna biedrība, kura turpinās iesākto darbu. Pašlaik tā vēl nav reģistrēta, bet jau šajā gadā tiek plānots atkārtoti startēt Labklājības ministrijas konkursā, lai atsāktu apmācīt bērnus ar dažādām atkarībām.

Labklājības ministrija skolu atļāvusi apmeklēt līdz 40 audzēkņiem. Šā gada sākumā skolas audzēkņiem nācās stāties citās mācību iestādēs, skolas 10 pedagogi kļuvuši par bezdarbniekiem.

Kā stāsta skolas direktore, bērni interesējas, kad Piebalgas pamatskola atsāks savu darbu. Tikmēr skolas ēka tiek apsargāta un apkurināta, lai to bez problēmām arī turpmāk varētu izmantot mācību darba nodrošināšanai.

Piebalgas pamatskolas pamatakmens ielikts 1869.gadā, bet skola atklāta 1871.gada 10.novembrī un nosaukta par Mārtiņskolu. Skolas atklāšanas runu saka latviešu dzejnieks Auseklis. Skola celta kā muižas skola, arī kara gados un līdz mūsdienām ēkā bijusi tikai skola.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+