×
Mobilā versija
+8°C
Armanda, Armands
Svētdiena, 22. aprīlis, 2018
22. augusts, 2016
Drukāt

Darbu varētu zaudēt 160 pirmspensijas vecuma skolotāju (7)

Foto - LETAFoto - LETA

Pirmspensijas pabalstu piešķiršanu pedagogiem varētu nodrošināt izmantojot budžeta līdzekļus neparedzētiem gadījumiem, intervijā LTV raidījumam “Rīta Panorāma” sacīja izglītības un zinātnes ministrs Kārlis Šadurskis (“Vienotība”).

Skolu tīkla reorganizācijas rezultātā darbu varētu zaudēt līdz 160 pedagogiem, kuri sasnieguši 60 gadu vecumu. Viņiem paredzēts nodrošināt pabalstu jeb sociālo spilvenu 65% apmērā no algas līdz pensijas vecuma sasniegšanai. Labklājības ministrijas aplēses liecina, ka tam būtu nepieciešami no 800 tūkstošiem līdz 1,2 miljoniem eiro.

Šadurskis informēja, ka Finanšu ministrija ir noraidījusi IZM pieprasījumu jaunajās politiskajās iniciatīvas par pirmspensijas pedagogu pabalstiem, jo nav zināms konkrēts skaitlis. IZM tagad ir jāsagatavo atbilstošs normatīvais akts un līdzekļus pabalstu piešķiršanai varētu meklēt neparedzētiem gadījumiem atvēlētajā finansējumā. Vienlaikus ministrs pieļāva, ka nākamgad skolotāju, kuriem vajadzēs maksāt šādus pabalstus, nebūs pārāk liels.

Vēstīts, ka savukārt pedagogiem , kuri jaunāki par 60 gadiem, zaudējot darbu būs iespēja pārkvalificēties. Šadurskis norādīja, ka šobrīd tiek attīstīta profesionālās izglītības iestādes, kurās varētu strādāt arī darbu zaudējušie mācībspēki.

Tāpat ziņots, ka šogad apstiprināta deviņu skolu likvidācija, astoņas izglītības iestādes reorganizēs, mainot īstenoto izglītības pakāpi, bet 15 izglītības iestādes apvienos vai pievienos citai izglītības iestādei.

Pedagogiem, kuri būs sasnieguši 60 gadu vecumu un zaudēs darbu skolu apvienošanas, reorganizēšanas vai likvidēšanas rezultātā, Labklājības ministrija izveidos speciālu “sociālo spilvenu”. To veidos summa 65% apmērā no pedagoga algas, kuru aprēķinātu, izmantojot jaunā pedagogu algu modeļa formulu. No šīs summas arī maksās nodokļus, lai nesamazinātu nākotnē iegūstamo pensiju.

Izglītības un zinātnes ministrija (IZM) ir aprēķinājusi, ka šādi pedagogi varētu būt aptuveni 160.

Pievienot komentāru

Komentāri (7)

 1. Birokrātija nemazinās Atbildēt

  Laikā no 2004. līdz 2014.gadam IZM darbinieku skaits ir palielinājies no 151 līdz 197!
  Skat.”Birokrātija nemazinās”,Ilze Šteinfelde,nra.lv,29.04.2014.

 2. Neviens ministrijas ierēdnis darbu nezaudēs!

 3. …sagriezīs metāllūžņos?

 4. Nav skolotāju,nav problēmu!

 5. Kad darbu zaudēs mīkstos krēslos dirnošie? Skolotāji darbu zaudē,bet liekēži – nē. Vai viņu darbs ir ar tik lielu pievienoto vērtību, ka neviena ministrija no šīm, pie nodokļu maksātāju naudas piezīdušām ērcēm, pat nepieļauj domu, ka varētu atbrīvoties. Arī Šadurskim laiks pensijā,citādi,atkal savārīs tik lielu putru, ka citi nebūs spējīgi izstrēbt.

  • Mužik, ražošana mūsu valstī panīkusi, lauksaimniecībā darbaspēka pietiek ,kas atliek cilvēkiem ,kuri iegūst izglītību , nevis aiziet strādāt RIMI? Atliek darbs valsts pārvaldē un tās algas nekādas dižās arī ierēdņiem nav, tā ka par tām ērcēm būtu mazliet pārspīlēts. Šadurskis arī lai nu kāds būtu ,tomēr reformu būs veicis ,pie tam nebūdami vairs vadošie valdībā ,visu cieņu viņam.

 6. 60 gadīgie skolotāji var iet bezdarbniekos uz 9 mēnešiem, tad jau klāt priekšlaicīgā pensija 50% apmērā. Tāpat kā pārējiem šāda vecuma cilvēkiem Latvijā.

Draugiem Facebook Twitter Google+