×
Mobilā versija
+12.8°C
Visvaldis, Nameda, Ritvaldis
Pirmdiena, 23. aprīlis, 2018
22. jūlijs, 2012
Drukāt

Dārdzības un sarežģītības dēļ neturpinās portālu “skolas.lv”

Foto-LETAFoto-LETA

Izglītības un zinātnes ministrija (IZM) neturpinās portālu “skolas.lv” tādā veidā, kādā tas ir patlaban, jo tas ir pārāk dārgs un problemātisks no programmatūras un izmantošanas viedokļa, aģentūrai LETA stāstīja izglītības un zinātnes ministrs Roberts Ķīlis.

Tas tiks transformēts un būs vieta, kur būs publiski pieejami digitālie materiāli, kas bija paredzēti uz “skolas.lv” platformas. Patlaban Ministra biroja darbinieki meklē risinājumu, kā pārtraukt šo projektu, lai portāla transformācija ļautu saglabāt aktivitāti un visu nepārvērstu par neattiecināmām izmaksām, kas jāsedz no valsts budžeta.

Ministrs uzsvēra, ka portāls netiks transformēts, tādā formātā kā pašlaik jau darbojas privātā sektora uzņēmēji, piemēram, portāls “e-klase”. “Mums nav jādublē tas, kas jau patlaban ir. Tas, kas saistās ar digitālajiem mācību materiāliem, ar padomiem skolēniem, skolotājiem, vecākiem, ar testa vides piedāvāšanu. Tas būtu leģitīmi, ka tas būtu jaunās platformas sastāvā, tas būtu depozitārijs, tā būtu diskusiju, jauninājumu piedāvāšanas vieta. Šī platforma varētu funkcionēt līdzīgi kā “App Store”, kur tiek piedāvātas dažādas aplikācijas,” iecerēs dalījās ministrs.

Portāls “skolas.lv” tika atklāts 2008.gadā un tā izveidē tika ieguldīti 127 985 lati, īstenojot projektu “Latvijas vispārizglītojošo skolu informatizācija”. Portāla izveidi nodrošināja AS “Datorzinību centrs”.

Pērn toreizējais izglītības un zinātnes ministrs Rolands Broks (ZZS) atzina, ka portāla “skolas.lv” sākšana 2008.gadā varētu būt kļūda, plānojot resursu pieejamību un resursu apjomus, virzoties projektam. Lai gan skolu vidū šis projekts ir nepopulārs, tā otrajā kārtā IZM nolēma ieguldīt 3,2 miljonus latu.

Pēc Broka teiktā, tie ir Eiropas Savienības fondi un tos saturiski novirzīt citam mērķim nevar. “Jautājums par “skolas.lv” ir tāds – ja tur neiegulda papildu līdzekļus un nepabeidz konkrēto projektu, tad tiešām ir jāsāk runāt par to, vai pirmā kārta ir devusi pietiekamu efektu un cik racionāla ir bijusi pati pirmā kārta,” uzskata ministrs.

IZM ieceri ieguldīt portāla attīstībā 3,2 miljonus latu pērn apšaubīja arī vairāki informācijas tehnoloģiju nozares uzņēmēji, uzskatot summu par nesamērīgi augstu plānotajai iecerei.

Pašlaik portālā “skolas.lv” dublējas tā pati informācija, kas ir pieejama IZM un tās padotības iestāžu mājaslapās.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+