Praktiski
Manas tiesības

Dārgais akumulators neiztur divus gadus. Vai garantija ir spēkā? 0

Foto – Shutterstock

“Grosauto” veikalā ar oficiālā piegādātāja “Latako” (Rīgā, Nometņu ielā) starpniecību nopirku dārgu akumulatoru, kam garantijas laiks bija divi gadi. Pēc pusotra gada tas sāka izlādēties. Nesu atpakaļ uz veikalu, bet tur neko nepanācu un akumulatoru nemainīja. Ko darīt? ILMĀRS SLUCKIS VIĻAKAS NOVADĀ

Patērētāju tiesību aizsardzības centra pārstāve Vineta Ore atgādina, ka Patērētāju tiesību aizsardzības likuma 27. pantā teikts: patērētājs ir tiesīgs pieteikt prasījumu pārdevējam vai pakalpojuma sniedzējam par preces vai pakalpojuma neatbilstību līguma noteikumiem divu gadu laikā no preces iegādes vai pakalpojuma saņemšanas dienas.

Šajā gadījumā patērētājam bija tiesības rakstīt iesniegumu pārdevējam “Grosauto”, jo, iespējams, pārdotajai precei bija ražošanas trūkumi un tā jāmaina. Iesniegumam jāpievieno darījumu apliecinošu dokumentu kopija, kā arī citi iesniegumu pamatojoši dokumenti (ja iespējams). Pārdevējam 15 darbdienu laikā jāsniedz patērētājam rakstiska atbilde un jāinformē par iespējamo prasījuma izpildes veidu vai strīda risinājumu, ja minētajā laikposmā nav panākta vienošanās par patērētāja prasījuma izpildi vai alternatīvu prasījuma izpildes veidu.

Ja pārdevējs vai pakalpojuma sniedzējs uzskata, ka patērētāja prasījums nav pamatots, vai ir gatavs piedāvāt patērētājam citu strīda risinājumu, arī tad patērētājs rakstiski jāinformē. Pārdevējam vai pakalpojuma sniedzējam ir pienākums pamatot patērētāja prasījuma atteikumu.

Attiecībā uz akumulatoriem gan jāpatur prātā, ka tie mēdz nolietoties. Tad patērētājam jāvēršas pie eksperta (“Grosauto” vai citur), kas šādu faktu var konstatēt.

LA.lv
AG
Aija Geida
Praktiski
Karamelizēti āboli. Bērniem ļoti garšos!
19 stundas
ML
Māra Lapsa
Praktiski
Ķirbju salāti ar papriku. Nevajag sterilizēt!
20 stundas
IK
Ilona Klovāne
Praktiski
Lai vēlziedes parādītu sevi visā krāšņumā. Kad tās ir jāpārstāda un kā jākopj?
1 diena

Lasītākie raksti

Par svarīgo

IB
Ivars Bušmanis
Ekonomika
Mēs paši esam uzlikuši sev važas. Intervija ar uzņēmēju Uldi Pīlēnu
Intervija 15 minūtes
LE
LETA
Dabā
Trešdien vietām sabiezējusi migla, pa dienu nokrišņi nav gaidāmi
22 minūtes
LA
LA.lv
Ekonomika
Valstij pasniegti īpaši Latvijas simtgades ģerboņi
17 minūtes
LA
LA.lv
Latvijā
VIDEO. Bijušais policists pārsūdz spriedumu: noliedz vainu zēna notriekšanā
9 stundas
EL
Egils Līcītis
Latvijā
Egils Līcītis: Trampa draugi iznāk no skapja
9 minūtes