×
Mobilā versija
Brīdinājums +11.4°C
Milija, Maiga
Svētdiena, 24. jūnijs, 2018
22. septembris, 2015
Drukāt

Dārgās basketbola TV translācijas pie Brīvības pieminekļa

Foto - LETAFoto - LETA

Valdība šodien vienojās 67 214 eiro no līdzekļiem neparedzētiem gadījumiem pārskaitīt Latvijas Basketbola savienībai (LBS) par basketbola spēļu publiskās skatīšanās nodrošināšanu pie Brīvības pieminekļa.
No valsts budžeta līdzekļiem 2014.gadā saistībā ar 2015.gada Eiropas čempionāta basketbolā grupu turnīra (EČB) rīkošanu Latvijā tika nodrošināts licences maksājums 1,2 miljonu eiro apmērā, drošības depozīta maksājuma segšana 150 000 eiro apmērā un no 2015.gada Izglītības un zinātnes ministrijas (IZM) budžeta apakšprogrammas “Dotācija nacionālās nozīmes starptautisku sporta pasākumu organizēšanai Latvijā” 150 000 eiro apmērā EČB organizēšanai, kur netika iekļauti izdevumi EČB spēļu publiskās skatīšanās zonas darbības nodrošināšanai Rīgā, pie Brīvības pieminekļa.
Publiskās skatīšanās zonas izveidei pie Brīvības pieminekļa LBS šā gada 25.jūnija vēstulē IZM bija informējusi par nepieciešamo papildu finansējumu 155 000 eiro apmērā un, ņemot vērā, ka minētais finansējums no valsts budžeta netika piešķirts, šos izdevumus LBS plānoja segt no LČB biļešu realizācijas ieņēmumiem un sponsoru līdzekļiem.
LČB spēļu publiskās skatīšanās zonas darbības nodrošināšanu Rīgā, pie Brīvības pieminekļa, LBS no saviem un sponsoru līdzekļiem varēja nodrošināt tikai līdz šā gada 12.septembrim. Tomēr, ņemot vērā iedzīvotāju lielo atsaucību un pozitīvās atsauksmes, tika izskatītas iespējas termiņa pagarinājumam, kas iepriekš nebija paredzēts.
Finanšu ministrija ir saņēmusi LBS vēstuli, kurā tiek lūgts piešķirt papildu valsts budžeta līdzekļus 84 017 eiro apmērā Latvijas Nacionālās vīriešu basketbola izlases spēļu publiskās skatīšanās zonas darbības nodrošināšanai Rīgā, pie Brīvības pieminekļa, no šā gada 13.septembra līdz 19.septembrim.
Ņemot vērā Latvijas Nacionālās vīriešu basketbola izlases veiksmīgo startu EČB Rīgā un iekļūšanu “EuroBasket2015” ceturtdaļfinālā, kas norisinās Lillē, kā arī lai veicinātu sabiedrības valstiskās pašapziņas, saliedētības un patriotisma jūtas pie Brīvības pieminekļa spēļu skatīšanas zonā, Finanšu ministrija aicināja Ministru kabinetu no programmas “Līdzekļi neparedzētiem gadījumiem” piešķirt IZM 67 214 eiro jeb 80% apmērā no pieprasītās summas pārskaitīšanai LBS Latvijas Nacionālās vīriešu basketbola izlases spēļu publiskās skatīšanas zonas darbības nodrošināšanai Rīgā, pie Brīvības pieminekļa.
Tāpat IZM uzdots veikt kontroli, lai pārliecinātos, ka iepriekš minētais finansējums un plānotais līdzfinansējums – 20% apmērā, kas ir 16 803 eiro, – līdz 2015.gada 1.novembrim ir pārskaitīts organizatoriem, nodrošinot pilnīgu saistību izpildi.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+