Pasaulē
Vēsture

Dārgumu mednieki pārtrauc “zelta vilciena” meklējumus 16

Foto: LETA/EPA

Divi dārgumu mednieki, kas Polijas dienvidrietumos bija organizējuši izrakumus, lai atrastu tur, iespējams, nacistu paslēpto “zelta vilcienu”, ceturtdien paziņoja, ka atsakās no šīs ieceres, jo divas nedēļas ilgā rakšana nav devusi nekādus rezultātus.

“Te nekā nav,” aģentūrai AFP atzina poļu un vācu amatierarheologu komandas preses sekretārs Andžejs Gaiks. “Vakar vakarā mēs pārtraucām operāciju, kas, kā mums jāatzīst, bijusi neauglīga.”

Gaiks piebilda, ka dārgumu mednieki, ja iegūs attiecīgu atļauju, tomēr atsāks savus meklējumus septembrī vietā, kas atrodas “tieši blakus”.

Pagājušā gada augustā pasaules preses uzmanību piesaistīja divu vīru paziņojums, ka viņi, izmantojot radaru, kas spēj caurskatīt zemes virskārtu, Valbžihas apkārtnē atraduši nacistu bruņuvilcienu.

Tolaik polis Pjotrs Kopers un viņa vācu partneris Andreass Rihters apgalvoja, ka uzgājuši vairākus vilciena vagonus 98 metru kopgarumā, kas atrodas astoņu līdz deviņu metru dziļumā.

Arheologi amatieri gan uzskata, ka vagonos galvenokārt atrodami dažādu ieroču prototipi, nevis dārgumi, par kuriem vēsta leģenda.

Saistītie raksti

Saskaņā ar leģendu 1945.gada sākumā nacistiskā armija, bēgot no padomju spēku tuvošanās, toreizējā Breslavā (tagadējā Vroclavā) glabāto salaupīto zeltu, dārglietas un citas vērtības sakrāva vilcienā un mēģināja izvest.

Pēc dažām ziņām, vilcienā varētu atrasties arī leģendārā “Dzintara istaba”, par kuras likteni nekas nav zināms kopš 1945.gada aprīļa, kad tā pazuda toreizējā Kēnigsbergā (tagadējā Kaļiņingrada).

“Zelta vilciens” tā arī nekad nesasniedza savu galamērķi, bet neskaidros apstākļos pazuda tagadējās Polijas dienvidrietumos.

LA.lv