×
Mobilā versija
+12.8°C
Alīna, Sandris, Rūsiņš
Ceturtdiena, 26. aprīlis, 2018
31. marts, 2015
Drukāt

Voldemārs Krustiņš: Dari ko darīdams, apdomā galu (40)

Foto - AFP/LETAFoto - AFP/LETA

ASV 29. prezidenta Kelvina Kūlidža padoms, kas var noderēt L. Straujumas valdībai: “Nekad nesteidzies pretim nepatikšanām. Sēdi mierīgi, un deviņos gadījumos no desmit nepatikšanas līdz tevim nenokļūs.”

Pagājšnedēļ otrdien, 24. martā, pazīstamais Nacionālās apvienības politiķis, vēstures doktors un Saeimas deputāts Edvīns Šnore “Latvijas Avīzē” publicēja rakstu “”Russkij mir” par Latvijas naudu”, kas mūsu, un ne tikai mūsu, lasītājos izraisīja atsauksmi. Šaurākajā nozīmē E. Šnores kungs bija pret krievvalodīgas LTV-3 nodibināšanu un iedarbināšanu, ko formāli ierosinājusi A. Dimanta vadītā NEPLP (Nacionālā elektronisko plašsaziņas līdzekļu padome), iesniedzot L. Straujumas valdībai finansēšanas pieprasījumu, lai Straujumas valdība uzņemas politisko atbildību un gādā miljonus sašutušu skolotāju un mediķu acu priekšā. Deputāts savā rakstā parādīja, kas LTV jau notiek, un noraidīja krieviskas valsts televīzijas vajadzību, jo tā, kā E. Šnore rakstīja, “cementē divkopienu valsti Latvijā. Tas tuvina Latvijas kā nacionālas valsts beigas”. Plašākā nozīmē valsts apdraudējumu raksturojot, deputāts brīdina, ka “galvenie draudi Latvijai ir nevis vietējo krievu tiekšanās pēc Putina Krievijas, bet gan pēc krieviskas Latvijas”.

Spriežot pēc nedēļas laikā saņemtajām atsauksmēm, “LA” lasītāji atbalsta E. Šnores nostāju pret krieviskas televīzijas dibināšanu un nosoda valdošās kliķes iztapību prokrieviskam spiedienam. Skaidrs, ka “ies vaļā” plašāka mēroga apspriešana un pārspriešana. Nacionāli noskaņotais Saeimas deputāts plašajā rakstā ir izvirzījis vai aizskāris, var teikt, veselu kaudzi asu, reāli pastāvošu problēmu un jautājumu, no kuriem politiķiem un valsts amatpersonām neizdosies izgrozīties, atrunājoties, ka Šnores teiktais ir vien viņa paša “privātais viedoklis”. Šnores teiktais ir ne tikai Saeimas deputāta, pilsoņu pārstāvja viedoklis, bet, kā liecina lasītāju signāli, arī tiešs pilsoņu atbalsts. Diezgan droši var apgalvot, ka valdošās kliķes (kas nenozīmē koalīciju) vēlēšanās uzspiest savu gribu un A. Dimanta padomes projektu sadusmos daudzus pamatnācijas pilsoņus un var pat apgrūtināt gaidāmās vēlēšanas. Kam lieki sarežģījumi…? Domā, domā, valdība!

Un vēl viena lieta. Tas, ka Straujumas valdība tieši Latvijas prezidentūras laikā sāka krievvalodīgas LTV ieviešanu, ir vairāk nekā kļūda. Jo nozīmētu labprātīgu, neuzspiestu Latvijas pārvēršanu par divkopienu valsti Latvijas valsts simtgades priekšvakarā.

Pievienot komentāru

Komentāri (40)

 1. Es arī saprotu, ka ne kreviem ne mums latviešiem vēl jo vairāk šis kanāls nav vajadzīgs. Jānodrošina apraide visā Latvijā LTV un jāuzlabo saturs jau esošajiem raidījumiem krievu valodā.

  Vēl jo vairāk kā dzidrēju šovakar diskusijā, ja iecerētajā kanālā ziņas un politiski raidījumi būtu mazākā daļa no visa satura, tāds kanāls nav attaisnojams.

  BEIDZIET izšiverēt naudu!! Savediet kārtībā to,kas jau ir! Un tas attiecas uz visām jomām. Vara kāri tver katru iespēju tikt pie naudas.

  • Un Taču beidzot šķirieties no tā Dimanta!! Nu kas – tik grūti tas ir??! Kuram tieši ir problēnas ar to no partijām? Kuram viņš ir tā pieaudzis pie sirds, ka tik smagi ir beidzot izšķirties to izdarīt?!

   kamēr viņš tur sēdēs, tā būs viena vienīga darbības imitācija ar milzīgu resursu patēriņu un niecīgu atdevi vai pat pretēju efektu!!
   tas cilvēks ir pilnībā sevi diskreditējis un izsmēlis. tas ir vecs nefunkcionējošs stagnāts! Naudas sūce! tik atbildīgā amatā viņš apdraud valsts drošību.

 2. ATBALSTU ŠNORES K-GU!

 3. Piekrītu rakstā teiktajam, sevišķi jāpievērš uzmanība pēdējai rindkopai. Diemžēl, daudzi no pašreizējās valdības ir padomju produkti. Arī Straujuma, arī Bērziņš. Nekādi nesaprotu, kas viņiem traucē būt atklātiem Latvijas patriotiem. Viņi taču ir amatos un to var atļauties, jo lielākais, ko var zaudēt ir amats, bet kas ir amats, kad pensija jau nopelnīta! Toties tauta būtu sajūsmā. Tāpat kā par Šņori, Krustiņu un daudziem. Tādas amorfas valdības nāk un iet ( tos kā pelus vējam atdod, zūd no ļaužu piemiņas). Lai kādu kļūdu pieļāva Ulmanis, bet tautas atmiņā un cieņā viņš ir ieņēmis mūžīgu vietu. Tāpat iepriekšējie pirmskara prezidenti.

 4. vienotībnieki sev kapu rok Atbildēt

  Šo bezjēdzīgo iztapšanu krievu šovinistiem un bezmugurkaulainību latviskas Latvijas stiprināšanā, plus vēl Latvijas izpārdošanu caur TUĀm, nākošās vēlēšanās latvieši gan neaizmirsīs. Straujuma — ej pensijā!

 5. Patīkami,ka L.A. neslauka jau otrā dienā zem paklāja šo ĻOOTI sāpīgo jautājumu !Atbalstu gan Šnori,gan Krustiņu.NA un ZZS ir pamatīgi prostituējušās atvainojos !/ politiski . Kultūras ministre nav spējusi LAICĪGI sarēķināt ar 4.-to maiju saistītos izdevumus ??Ierēdņu kā odu vasarā,bet nav kas strādā.Krustiņa k-gam taisnība : valdība lai domā ,BET ne tikai valdība,bet arī “latviskās”koalīcijas partijas !Tos miljonus ko grib izmest okupantu pielabināšanas TV IESAKU novirzīt LATVIEŠU TV satura un jēgas raidījumiem.ES pati skatos “Doždj”,jo latviskā TV ir tik sekla,provinciāla,neinteresanta,gandrīz vai Tambovas reģion.TV atgremojums.Tagad diez kapēc latviskos TV uzrodas arvien vairāk krievu “žurnālisti”.Vai SAVI ir apšauti vai kā ??Spējīgie mūsu žurnālisti izlingoti.Nebrīnos,JO LTV šefs nāk no Krievijas PBK !!Dragiļeva vien ko vērts!Jūs dzirdējāt viņas” pērles”Zaļie čeloveki jau ieņem radio un TV !! Krievijas TV ?

  • Taisnība bij veidemanei šovakara LTV diskusijā –
   kur tad būtu tie krievu žurnālisti – Latvijas patrioti. Ja mums pat LTV (!!) var strādāt tāda Dragiļeva.

 6. šie latvju vadoņi pārdevušies krievu sātanam un iznīcinās latvju valsti,..

 7. Zigurds Mežavilks Atbildēt

  Rei par visām reizēm jāsaprot ka dzīvojam Latvijā ar latviešu valoda. Kas to nesparot vai negrib, robeža aiz Zilupes ir vaļa Latvijas okupentiem un kolonizētjiem brīvs ceļš uz savu dzimteni, kur pietiks ar krievu valodu. Latvija krievus var tikai asimlizēt bet ne integrēt. Tas jaāsprot ne tikai Dimantam, Sraujumai un daudziem citiem. Latvija nedrīkst tērēt naudu kriviskotajam ledus hokejam, kad skolām un slimnīcām nav naudas. Latviešiem ir daudz lētāki un paiešām nacionāli sporta veidi volejbols, basketbols, veiglatlētika, riteņbraukšana. Kas nemaksā miljonus un neotiek Kievijas imperijas teritorijā, kad ledushoekjisti patiesībāatjaunopadomijas sistemu, brēžņevismu. Latvijas TV un radio piekēza latviešu valdu ar svešvalodu da džiem no sakropļotās krievu valodas.

 8. Lai kā tas nepatiktu, katrai tautai ir savs dzīves cikls, kurš atkarīgs no daudziem apstākļiem un galvenokārt no pašas tautas ! Visas tautas neatkarājoties no krāsas visi pazīst, kas ir labs un slikts, kas ir mīlestība un naids, miers un karš, utt., elpojam vienu gaisu, dzīvojam uz zemes, visumā! 🙂

 9. Redzi, pensionāriem palielināt pensiju līdz iztikas minimumam nevar,bet izlepušam ASV kliķes roklaižam A.Dimantam vajag TV kanālu.Un Straujuma pavisam bez saprāta, dzied šim līdzi.Laikam tiešām, kā runā, šitā kundze līdz jūlijam būs pie teikšanas..

 10. tas nav nepieciesams!tie kas dzivo jau sen seit parvalda,jeb daleji latviesu valodu!iebrauceji bagati cilveki lai pasi maksa par latviesu vallodas apgusanu!vai Straujumas valdibai naudu nav kur likt?

 11. PALDIES OJĀR!

 12. PALDIES ŠNORES KUNGAM PAR RAKSTU!!! Valdība Straujumas vadībā NEZIN KO DARA ar mūsu LATVIJU!?? KAS VALDĪBAI DEVIS TĀDAS PILNVARAS ŠEIT RĪKOTIES PRETĪ REFERENDUMĀ NOBALSOTAJAM REZULTĀTAM?? LATVIEŠU VALODA IR VALSTS VALODA UN PUNKTS!!! KĀPĒC ŠĪ KUNDZE UN KUNGI VALDĪBĀ NEDOMĀ KĀ STIPRINĀT LATVIEŠU VALODU, NEVIS IEDARBINA VALSTS VALODAS IZNĪCĪBAS SVIRAS PIRMS REPUBLIKAS 100-des? Viņu MĒRĶIS laikam ir no pasaules kartes svītrot LATVIJU kā valsti… Dimantu vajag bargi sodīt par šādu soli, jo viņš ir APTRACIS… PALDIES VIKAM par CILVĒKAM rakstītiem vārdiem!

 13. Kad gan mūsu valdība sāks no pareizā gala domāt? 25 gadi ir notrallināti par tukšo un esam pie tās pašas caurās laivas kur 1990. gadā. Toreiz bija cerība, ka pašu ļaudis pratīs vadīt savu valsti, bet tas atri vien izplēnēja. 25 gadus esam audzinājuši krievu šovinistus un izlikušies, ka viss ir kārtībā, bet nu izrādās, ka izauguši čūskulēni, kuriem tā Latvija bijusi nebijusi. Tad nu tagad pāraudzināsim ar krievu TV kanālu. Dosim viņiem informatīvu pretsparu,lai redz ka Putins ir melis, bet kas to dos? Vai mums ir sagatavoti kadri ,kas spējīgi vest informatīvo karu? Nu gan jau kaut kā, tāpat kā līdz šim integrēsim tos, kas neintegrējas. Bet krievu skolas lai audzina tālāk šovinistus, mēs tur neiejauksimies – demokrātija! Uz ko gan mūsu valdība cer, ja krievu skolas vada un audzina tie paši šovinisti, kas ir pret Latviju, pret latviešu valodu ?Vai naivāka un nespējīgāka valdība vispār var būt? Latvijā jau laikam var. Un LA pārāk mīlīgi izturas pret patiesiem tautas un valsts ienaidniekiem dodot tiem iespēju reklamēties dažādās intervijās un atklāti ņirgāties par mums. Nav mums nacionāli atbildīgu kadru un ar diegiem nav aršana.

 14. Nevienam taču nerūp tā propoganda, galvenais ka ir iespēja paņemt piķi uz tās rēķina, nezvai krievi skatīsies mūsu taisītās programmas, jo tās ir nu ļoti zemā līmenī salīdzinot ar krievu kanāliem, nemums nauda ne mācēšana , pat latviski nav ko skatīties – lēkā ar zvaigzni, kaut kādas karokes, ugunsgrēks, esam pa kādiem 15 gadiem atpalikuši

 15. Malacis Šņore!!!Valdību , kā nogrekojušos kucēnu , ik pa brīdim vajag ar purnu iebakstīt sūdu čupā līdz tā beidzot kaut ko sapratīs! Un uzmanīgi vērot Latvijas nedraugu reakciju . Ja tādi krievnacisti kā Ušakovs Lindermans, Ždanoka ,kā arī tādi pērkamie kangari kā Dimants par kaut ko priecājas , tātad vajag darīt pretējo ! Elementāri, Vatson !

 16. 8-9 milj.Eiru ir paredzēts krievvalod.Tv izveidei .Tikai jasaprot ka tai nau nekāda sakara ar Latvjas inf.telpu ,bet ar Kremļa prop. kanālu inform. atmaskošanu. Tam vajadzīga kontrpropaganda un atbilstošas personālijas kuru pieaicināšana saistas ar izdevumiem. Paliek neatbildēts viens jautājums, vai LATVIJAS personālijas ir spējīgas veikt šādu MEGAUZDEVUMU…? Labs piemērs ir Ukraina ,ar maziem līdzekļiem ierosinot lielus viļņus ka pat Krievija sāk raustīties…

  • Paliek neatbildēts viens jautājums: vai vietējie krievi maz grib skatīties Maskavai kritisku saturu?

  • Par personālijām piekrītu.
   ja tie nebūs garīgi milž, kas to dara, bet ierindas šļupstētāji, tā ir izmesta nauda.

   Par to vai grib – nu.. nevajag tomēr novērtēt par zemu cik ļoti cilvēks tic televizoram. Līdz ar to tieši krievijas propoganda ir arī tā, kas tik ļoti uzkūda latvijas krievvalodīgos pret valsti. Tieši žurnālistiem tur ir lielākais nopelns. arī krievu delfi versija piemēram to kūdīšanu veic.

  • Līdz ar to cilvēki tikai daļēji domā to, ko GRIB domāt. nenovērtēti liela daļa tomēr ir tam, ka domā tā, kā stāsta.
   Bet tad neatbildēts paliek jautājums – ja kremļa propoganda netiek nogriezta, tad – iespējamajam vietējam kanālam vienk. nepietiek jaudas lai Kremļa kanālus pārbļautu. tur ir naudas un tur azartiski bļauj. Šāds mūsu kanāls būs šļupsti, ko neviens lāgā nedzirdēs. Īpaši uz politiku noteikti slēgs prom.

 17. viss notiek peec... Atbildēt

  Viss notiek peec kremla plaana.Ne velti usaks tik biezi valkaajas uz maskavu.A Straujuma ar Berzinu ir kaa “sesnieki” ka vajag taa “ripo”.Pretiigi jau skatities uz Straujumas krunkaino liskiigo purnu vien.Latviju galiigi paartaisis par moskalju saadzu.Straujumai ar Berzinu vieta kuuti pie goviim suudus meezt nevis valsti vadiit.Ta luuk,biedri komunisti.Kauna nav vairs nevienam saeimaa,lien .. maskavai bez ziepem.Uztaisat .. 2 valsts valodu unielaizat moskalju tankus,varbuut putins iedos straujumai ordeni par sitaas mackas “varondarbiem”

 18. Tieši tā, ”galvenie draudi Latvijai ir nevis vietējo krievu tiekšanās pēc Putina Krievijas, bet gan pēc krieviskas Latvijas”. Jebkāda Latvijas mediju telpas paplašināšana krievu valodā ir tuvināt šādu krievisku Latviju. Ķādu motīvu vadīti daļa valdības locekļi un deputāti izliekas to nesaprotam var protams tikai minēt.

 19. Ja Latgalē arī šo kanālu uztvert nevarēs? Nav kur naudu likt?

 20. Varbūt tiem 8-9miljoniem var atrast labāku pielietojumu, kaut vai esošo mediju kvalitātes uzlabošanai, bez šiem politiskajiem trikiem.

 21. Ko nu bļaujam? Paši vien savēlējām… Pirms katrām vēlēšanām šie uzmetas par latviskuma aizstāvjiem. Un cik daudzi jau vēlē par SC, Vienotības zaķiem, zemnieku it kā aizstāvjiem? u.t.t.

 22. Tuvākās dažās desmitgadēs Latvijas iedzīvotāju skaits samazināsies vēl par pusmiljonu un kopējais Latvijas iedzīvotaju skaits tad būs pusotrs miljons. Kā izskatās rūpes par valodu uz šāda fona? Diezgan nejēdzīgi. Arī uz iebraucējiem nav ko cerēt, jo darba vietu nebūs, priekš kam tad viņi. Mēs visi, neatkarīgi no tautības, Latvijā esam zem bezdarba preses. Vai neredzam, ka tās valodu cīņas ir līdzīgas zirnekļu cīņai burkā?

 23. nahren krievu kanālus? Krievijā jau ir daudz kā jūras mēslu un krievvalodīgie sovaku monogloti citus neskatīsies!

 24. LTV3 krievu valodā nav vajadzīga, bet LTV7 – pastiprināt ar raidījumiem krievu valodā. LTV3 vedīs uz divkopienu valsti, ne par velti Ušakova kungs ir sajūsmā par LTV3 izveidošanu.

 25. latviešu valoda Atbildēt

  Straujumas, Melbārdes un vēl citām kundzēm un kungiem ļoti vajadzētu pārdomāt pirms lemt par krievu televīzijas kanāla taisīšanu. Vispirms, kundzēm un kungiem būtu ieteicams rūpīgi pārskatīt padomdevēju pulciņu.Labi, ka vismaz pēdējā mirklī atradās tāds Šnore, kurš bija tik drosmīgs, ka salika visu pa plauktiņiem un parādīja kas īstenībā ir šis ”projekts”.

 26. Ne vārdi un jēdzieni šķiro nācijas, vienkārši pasaulē dzīvo un pastāv dažādas nācijas, kam ir katrai sava kultūra, valoda un teritorija, kurā neviena sevi cienoša tauta neļaus sev diktēt svešiem noteikumus un neviena kultūrtauta neapspiedīs un neiekaros citus. Latvieši tam atbilst pilnībā. Straujumai būtu jāsaprot, ka Latvija ir atbrīvojusies no verdzības un jāstrādā Latvijas interesēs. Ne ar Dimantu, ar Šņores kungu jākonsultējas.

 27. Vēl no Dobrovenska. Vārds “pamatnācija” lai cik arī būtu patiess tomēr šķiro nācijas. Kultūra nācijas nešķiro. Kultūra vieno. Tāpēc nevis “sadusmos pamatnācijas pilsoņus” bet sabojās mūsu kopējo kultūrvidi.

 28. Patiesi, sekojot Roalda Dobrovenska ieteikumam labāk ir nevis cīnīties bet draudzēties. Nevis cīnīties PRET Krievijas propagandu bet draudzēties ar tiem vietējiem krieviem kas ciena Latviju.

  • Tie krievi ,kuri ciena Latviju,sen runā un lasa latviski .Viņiem nekas speciāls nav vajadzīgs.Pārējiem nepalīdzēs arī speciāls kanāls,jo ir naida pilni.Tagad labi redzams ,kur mūs ir novedis tas,ka skolās nav mācības latviešu valodā.Kaut vairāk būtu tādi kā Šņore.Malcis!

 29. Līdz pilnībā krieviskai Latvijai ir viens solis,bet no krieviskas Latvijas līdz putiniskai Latvijai tikai pus solis.
  Hodorkovska atzinumu par galveno savstarpējo sarunu valodu Rīgā šo domu apstiprina.Tūdaliņu plēšanās savā starpā,biežās valdību maiņas,līdz galam nepadarītie iesāktie darbi,optimizācijas un konsolidācijas ,tā saucamās,, kapacitātes ,,trūkums visa veida pārvaldē,vējā izmestie miljoni par ko neviens neatbild.Jau aizmirstiem 3 Latvenergo miljoniem uzklājušies jauni miljoni,kas gaida savu noilgumu.
  Tā kā kremļa propoganda nav lielākā Latvijas pastāvēšanas grāvēja.

 30. Briselē jau labi zina, ko nozīmē “uzpiest”. Pavērojiet notiekošo Ukrainā, kungi, ja Raiņa bieži citēto par “pastāvēšanu” un “pārvēršanos” neesat apjēguši.

Draugiem Facebook Twitter Google+