Psiholoģija

Dari labu un lasi 36,6 °C! 0

Palīdzēt kādam ar prieku un bez samaksas – tā rīkojas brīvprātīgais. Viena no viņiem ir Dace Lapše, centra Dardedze sūtīts sargeņģelis kādai ģimenei. Iesaistīšanās brīvprātīgo darbā bija nejauša, taču, kā uzskata Dace, – nekas nenotiek tāpat vien.

Kādu rudeni viņa izdomāja piepelnīties par aukli, sāka meklēt sludinājumus internetā. Nejauši ielūkojās centra Dardedze mājaslapā. Izlasīja, ka projektam Sargeņģelis meklē brīvprātīgos. Sargeņģeļa misija – būt atbalstītājam, padomdevējam, palīgam. Jāpiesakās!

Dace izturēja pamatīgu konkursu, izgāja nopietnas apmācības un varēja kļūt par ģimenes atbalsta personu. „Tā ir ļoti jauka ģimene ar diviem bērniem. Mazākais ir vairāk aprūpējams, bērniņš ar īpašām vajadzībām. Reizi nedēļā dodos pie viņiem ciemos. Pieskatu mazo mājās, izeju pastaigā, lai māmiņai tiek brīvāks brīdis. Citreiz abas ar mammu vienkārši runājamies. Tikšanās brīži sniedz gandarījumu, ik reizi mājup eju ar prieku,” saka Dace. Viņa dalās mīlestībā, ko ikdienā vēlētos sniegt savējiem. Bet meita un dēls strādā ārzemēs, Anglijā aug arī mazbērni.

Dace reti kuram pavēsta, ka darbojas kā brīvprātīgā. Jo zina – daudzi nesapratīs, brīnīsies, kādēļ jāstrādā bez atlīdzības. Viņa uzskata, ka to spētu ikviens. „Nevaru atrast nevienu iemeslu, kādēļ lai divas vai trīs stundas nedēļā kādam nepalīdzētu.”

Dace Lapše ir mājturības skolotāja Rīgas 3. speciālajā pamatskolā. Savulaik strādājusi arī bērnunamā par audzinātāju. Par pašsaprotamu uzskata – jābalsta tie, kam klājas grūtāk. „Bet mēs visi tā darām! Palīdzam ar drēbēm, pārtiku. Skolā mācās daudzi bērni, kuru ģimenes ir visai trūcīgas. Es domāju – mūsu sabiedrība ir ļoti labdarīga. Nezinu par biznesmeņiem un turīgajiem, bet mēs, skolotājas, vienmēr esam gatavas nākt talkā.”

Brīvprātīgā darba veicējai Dacei Lapšei dāvinām 36,6 °C abonementu trim mēnešiem.

LA.lv