×
Mobilā versija
+5.9°C
Mirta, Ziedīte
Piektdiena, 20. aprīlis, 2018
1. aprīlis, 2016
Drukāt

Vija Beinerte: Savčenko atsakās kļūt par darījumu preci (41)

Foto Valts KleinsFoto Valts Kleins

 

Zinīgi ļaudis pieļāva domu, ka Nadija Savčenko varētu tikt apmainīta. Vēl nesen daudzi komentētāji sprieda, ka Ukrainas bruņoto spēku virsniece, Parlamenta deputāte un Eiropas Padomes Parlamentārās asamblejas delegāte, kam uz safabricētas apsūdzības pamata Krievijas tiesa piespriedusi divdesmit divu gadu cietumsodu, varētu tikt apmainīta pret Krievijas īpašo uzdevumu vienības virsniekiem Aleksandru Aleksandrovu un Jevgeņiju Jerofejevu, kas tika saņemti gūstā Luhanskā un patlaban atrodas pirmstiesas izmeklēšanas izolatorā Ukrainā.

Taču otrdien, 29. martā, Krievijas ziņu aģentūra INTERFAX.RU, atsaucoties uz “labi informētiem avotiem”, pauda pieņēmumu, ka Ukrainas pilsoni Nadiju Savčenko varētu apmainīt pret Krievijas pilsoņu grupu, starp kuriem tika minēti arī Viktors Buts un Konstantīns Jarošenko.

Atgādināšu, ka Krievijas pilsonis Viktors Buts tika arestēts 2008. gada 6. martā Bangkokā. Pēc divu gadu tiesvedības viņš tika izdots ASV un 2011. gada novembrī notiesāts uz divdesmit pieciem gadiem par sazvērestību ar mērķi pārdot lielu daudzumu ieroču Kolumbijas kreisajam grupējumam FARC. Otram Krievijas pilsonim Konstantīnam Jarošenko Amerikas tiesa piesprieda divdesmit gadus par sazvērestību ar mērķi ievest ASV lielu kokaīna partiju.

Gan Savčenko advokāts Marks Feigins, gan ASV pārstāvji ir vienisprātis: šāda apmaiņa nav iespējama. ASV vēstnieks Ukrainā Džefrijs Pjats šos paziņojumus komentē īsi: “Savčenko Krievijā tiek aizturēta prettiesiski, viņa prettiesiski tika sagūstīta, un arī Minskas vienošanās paredz, ka viņa ir jāatbrīvo un punkts.”

Krievijas demokrāti ironizē: Putina prioritātes ir “sociāli tuvi” cilvēki – ieroču tirgotājs un narkodīleris. Gūstā saņemtie Krievijas “specnaza” virsnieki palikuši aiz kadra. Tas varētu būt gan tādēļ, ka viņi ir izpauduši “kara noslēpumu” – to, ka Ukrainā kopā ar tā dēvētajiem separātistiem cīnās Krievijas speciālo uzdevumu vienības, gan tādēļ, ka Krievijā apcietinājumā atrodas vēl divi uz safabricētu apsūdzību pamata notiesāti ķīlnieki – Sencovs un Koļčenko.

Krievijas opozīcijas līderis Mihails Kasjanovs intervijā “Amerikas balsij” uzsvēra, ka Savčenko veica kareivja pienākumu un ka pret viņu vērstā apsūdzība ir safabricēta: “Advokātu iesniegtie pierādījumi nepārprotami apliecina, ka viņa tika izzagta un aizvesta uz Krieviju. Savčenko ir Ukrainas armijas virsniece, viņa cīnījās pret teroristu bandām, kas apdraud viņas valsts suverenitāti.”

Skaidrs ir viens: Putins kā politisks tirgonis mēģinās izspiest no ASV un Vācijas iespējami daudz.

Tikmēr Nadija Savčenko ir uzrakstījusi vēstuli, ko viņas advokāti ir publiskojuši savos sociālo tīklu profilos:

“Cilvēkiem. Īsumā. Tiesa – farss. Spriedums – blefs. Tirgosies. Gribēs izplēst par mani pēc iespējas vairāk un gaidīs izdevīgu brīdi, lai nezaudētu savu seju. Es par preci nekļūšu. Savu likteni izlemšu pati. Tāpēc politiķiem iesaku nevis tirgoties, bet vienoties. Jo no manas nāves neiegūs neviens, kļūs tikai sliktāk. Novēlu gudrību “lielajiem onkuļiem”. Ar mani sāksies ceļš vai nu uz mieru, vai uz karu. Es saprotu, ka mani lauzīs un spiediens pastiprināsies, bet tā nebūtu es, ja neizturētu un neizturētu visu. 6. aprīlī es sākšu sauso badastreiku un turpināšu to līdz galam, līdz uzvarai. No izolatora es došos tikai uz Ukrainu un ne uz kādu koloniju. Tiekamies Brīvībā Ukrainā! Ukraina pāri visam! Slava Ukrainai! Ar Ukrainu sirdī un ar pateicību jums, Nadija Savčenko.”

Vai kādam vēl ir jautājumi?

Pievienot komentāru

Komentāri (41)

 1. Ja sagūstītu karavīru grib apmainīt pret ieroču tirgotāju un narkodīleri (Kremlis sākotnēji gribēja, lai ASV atbrīvo no cietuma Viktoru Butu un Konstantīnu Jarošenko), tas ir darījums. Ja sagūstīts karavīrs tiek apmainīts pret citu vai citiem sagūstītiem karavīriem, tā ir Ženēvas konvencijā pieņemta procedūra.

 2. Apmainīja…..jo … Maskavā jau nolaidusies lidmašīna ar Ukrainā notiesātajām Krievijas militārpersonām Aleksandru Aleksandrovu un Jevgeņiju Jerofejevu, kuri apžēloti un apmainīti pret Savčenko.

 3. Gribētu piebilst, ka nevis 29. martā Interfax bija pirmais izziņas avots, bet gan tikšanās dienā ar Keriju – 24. martā “Komsomoļskaja pravda” publicēja telefoninterviju ar Buta sievu Allu Taizemē, kas nozīmē tikai to, ka šis bija plānotais pavērsiens darījumā un tā publicitāte. Ļoti iespējams, ka Savčenko tieši tādēļ arī tika nolaupīta, bet viss pārējais ar Porošenko “vēlmi palīdzēt” ir tikai teātris darījumā ar Kremļa grupējumu. Tas, ka Putins netirgosies ar Porošenko, ir skaidrs, jo kamdēl viņam to darīt ar Kremļaprāt neesošas valsts prezidentu, tāpēc darījumi ar un par Ukrainu notiek bez Ukrainas līdzdalības, bet čekistu darījumi nav tieši, tie satur viltus gājienus un arī plānotu pretinieka uzmešanu pēdējā brīdī. Un, ja ASV ir/būs pret šādu rokādi, tad varbūt Putinam ir vēl cita, īstā kārts, kas tiek pieturēta.

 4. Varones priekšā vārddi lieki. Ukraiņi, jūs variet lepoties ar savu patrioti, savu tautieti! Dažā tautā pat vīri nav līdz tādam līmenim izauguši.

 5. Masu mēdiji radīja Savčenko pievienoto vērtību.. bez tās viņa būtu prasts kriminālists..tagad varbūt samainīs, ja uzskatīs par pieļaujamu..Labāk gan ar savām lietām nodarboties, nevis ukronacistus piesegt

 6. Ja kādam nav skaidrs,kas ir Putins,lai noskatās franču dokumentālistu veidoto filmu “Putina apslēptā manta”.

 7. Ja Ukrainai tādi varoņi-psihiski nelīdzsvarota lezbiete,kura visiem rāda vidējo pirkstu, tad arī ienaidnieki nav vajadzīgi.
  Vai autore,tik dedzīgi aizstāvot šo personu,saskata kādu dvēseļu radniecību ar sevi?

 8. Facebook ieraksts:Ar šo jauno “darījumu” Krievija -Putins parāda KAS viņi patiesībā ir – nelegālu ieroču un narkotiku tirgotāji,jo viņu “koriši”ir apcietināti,kuri nu kaut kā ir jāglābj !

  Es te palasīju kaut kāda “grafista” komentārus… esmu nepietiekami “izglītots”,jo tādu vārdu nezinu,toties izlasot viņa rakstīto secinu ,ka rakstītājs ir grafomāns.

  • Ну надо же, какое внимание. Если вы недостаточно образованы, могу просветить, что ник происходит от названия одной профессии, в которой в прошлом приходилось много чертить. И я не уверен, что вы дипломированный психолог, чтобы вот так, сходу судить кто графоман, а кто нет. А иметь своё собственное мнение даже в этой стране пока ещё не запрещено.

 9. Raksts vienos vārtos un tādēļ par interesantu nenosaukt…ir svarīgākas lietas pasaulē un tiešām ar to Savčenko aizēno nopietnākus notikumus….
  Gribētos konkrētāk,lai papētītu likuma grozījumus par sejas aizsegšanu sabiedriskās vietās…tos pašus krimināllikuma grozījumus un tik daudz kas ir tautai gaismā ceļams pasu mājās ….

 10. Ģenerālim Ķirbītim Atbildēt

  Spriežot pēc tā, kam ģenerālis kalpo, gan jau valoda problēmas nesagādās: Наде́жда Ви́кторовна Са́вченко (укр. Надія Вікторівна Савченко; род. 11 мая 1981, Киев) — военнослужащая вооружённых сил Украины, старший лейтенант. Штурман-оператор вертолёта Ми-24 3-го отдельного полка армейской авиации Воздушных сил Украины. Депутат Верховной Рады Украины VIII созыва от партии «Батькивщина», член постоянной делегации Украины в ПАСЕ с 25 декабря 2014 года. Герой Украины.

 11. Ģenerālis Ķirbītis Atbildēt

  Kopš kura laika Savčenko ir ukraiņu armijas virsniece? Pēdējo reizi viņa bija ukraiņu armijas sastāvā, kad dienēja Irākā no kurienes arī dezertēja. Viņas dalība “Aidar” bruņotajā grupējumā nav uzskatāma par dienestu ukraiņu armijā, jo “Aidar” nav pakļauts ukraiņu armijai un nepilda ukraiņu virspavēlnieka pavēles. Tātad viņai nevar būt karagūstekņa statuss. Turklāt arī “Aidar” neatzīst Minskas vienošanos, tātad muļķīgi ir prasīt lai attiecībā pret “Aidar” kaujiniekiem tiktu piemērotas Minskas vienošanās. Savčenko ir vienkārši kriminālnoziedzniece. Tiesā viņa nenoliedz ka ir nogalinājusi cilvēkus, bet neuzskata ka ir kaut kur vainīga. Viņas uztverē slepkavot žurnālistus nav noziegums, tāpēc atsakās atzīt savu vainu. Vijai Beinartei ieteiktu rūpīgi pārbaudīt šos faktus, ko minēju. Tad vēl kas. No Kremļa puses nav bijis neviens oficiāls apmaiņās piedāvājums tā ka pēc būtības Savčenko nemaz nav nekādu iespēju atteikties no neesoša darījuma piedāvājuma. Man pie mājas uz soliņa arī sēd “zinīgi ļaudis” dažādas tantiņas. Prasi ko gribi, visu pateiks.

  • ko tik lēti, ģenerāl? ja melo, tad pa visu rubli!

  • Vai sociāli aktīvs cilvēks, kas brīvprātīgo bataljonā “Aidar”, cīnās pret separātistiem ir kriminālnoziedznieks, kam kalpo, ķirbi!

   • Personīgi nepazīstu Ķirbi un nepazīstu Savčenko,bet man no malas nepatīk viņas runas veids un izturēšanās tiesā….kā tāds mazs, neaudzināts puišelis…nav tā,ka būtu saskatāma kaut vai pašcieņa kaut vai pret sevi…..viņas runas veids,žesti un mīmika atstāj nepatīkamu iespaidu…

  • Vai sociāli aktīvs cilvēks, kas brīvprātīgo bataljonā “Aidar”, cīnās pret separātistiem ir kriminālnoziedznieks, kam kalpo, ķirbi!

 12. Varonīga sieviete!!!

 13. Tas tiešām būtu pazemojoši, ja tevi salīdzina ar “nāves tirgoni”. taču 22 gadi cietumā ar lielu varbūtību “nejauši” nomirt… tur jābūt iekšām.

  • Es nezinu vai tā ir varonība….tai Savčenko jau nekāda izvēle uz šodienu nav dota un,ja kāds izlems mainīt – tad tā jau arī nebūs viņas izvēle…apmainīs un viss….

 14. Лавров лаврал, лаврет и бедет лаврать. Ну и что вы нам теперь сделаете?

  • Не смешно воровать чужие ники. Вы опять за старое взялись. Учли бы язык лучше, с ошибками пишите ведь.

  • вот уж не ожидал! для сотрудника российского посольства весьма смелое заявление, браво, grafists!

   • Как предсказуемо. К вашему сожалению с посольством никаких связей не имею.

 15. ТО, что США преследуют юридически граждан других стран, распространяя свою юрисдикцию практически на весь мир, заставляя выдавать для суда граждан других стран, не останавливаясь даже перед их вооружённым захватом, допуская пытки и содержание в секретных тюрмах – это нормально и законно!? Когда другие делают нечто подобное, то это вопиющее беззаконие. У автора российский суд это «фарс», а приговор это «блеф». А американский суд чист и непорочен аки ангел!? Это даже не смешно.
  И желание этой лезбы никто спрашивать не будет. Договорятся – обменяют, не договрятся – будет сидеть.

 16. nahren kādam to slepkavu vajag Atbildēt

  aprill aprill!

 17. Nacistiskā Krievija zog citu valstu pilsoņus, lai vēlāk apmainītu pret krieviem, kuri sēž cietumā kaut kur ASV un citās valstīs. Pie tam, nacistiskā Krievija, kura okupēja Krimu un kura pret Krimas tatāriem izvērš genocīdu – noliedz, ka tā nodarbotos ar Austrumukrainas okupēšanu.
  Vai nākotnē varam sagaidīt, ka nacistiskā Krievija nolaupīs deputātu Edvīnu Šņori vai Raivi Dzintaru, vai Jāni Dombravu un tiesās viņus Krievijā par ekstrēmismu un vēlāk nacistiskā Krievija pieprasīs, lai Šnori apmaina pret kādu krievu teroristu, Dzintaru pret narkobaronu un Dombravu pret spiegu?
  Novēlu Krievijas krieviem ātrāk gāzt Krievijā valdošo totalitāro un nacistisko režīmu.

  • Отличная первоапрельская шутка! Или всё-таки это ваш совет, как надо действовать? Ой смотрите, а вдруг ваш совет возьмут да и используют, а?! Вот смеху то будет….

   • Смешливый и гордый российский народ смакует любую тему, подброшенную зомбоящиком. То, что незабвенный президент украл у дорогих рассеян, включая детей, пенсионеров и больных, $200 млрд (!), и является самым богатым вором в мире – на это у них смеха уже не осталось.

    • Продолжаете жечь? Доказать то свои обвинения можете? Называть кого то вором, а самому при этом воровать чужие ники – это разве нормально?! Воровать чужие ники нехорошо!

     • воровать людей – хорошо, воровать миллиарды – хорошо, а вот ники воровать – не хорошо, цука тадс!

     • >grafists 1. aprīlis, 2016 15:25
      Ну вы заладили, словно папугей какой то. Доказать можете?! Не можете. А воровать чужие ники действительно не хорошо.

     • Пока информация о $200 млрд В.В.Путина в офшорах дошла до России – он успел спиздить два нуля. Чисто по привычке. Как Шура Балаганов.

  • Mēs varam ticēt vai neticēt tam,ko mums pasniedz visa veida ziņu publikācijās un raidījumos.Un tas arī ir vis.Klāt nevienam stāvējuši neesam….kurš var pateikt,vai to Šavčenko izzaga,vai pati nesaprata,kur ielīdusi…Pēc gudras un inteliģentas sievietes viņa neizskatās…..Un ir pilnīgi skaidrs,ka Krievija darīs visu,lai nepieļautu tādu bardaku kāds šobrīd valda ES un tajā pašā mūsu LV….Krieviju neviens pagaidām par genderiem nepārtaisa un viņiem ir skaidrība par reliģiju un tā ir Pareizticīgā baznīca,kura arī ir kristīgajai pasaulei piederīga un aizdomīgus bēgļus darba spējīgā vecumā ,no tautas nodokļiem neuztur….es nesaku,ka tur viss ir O.K. bet nevajag jau arī akliem būt….

  • Услышав, что у него в офшорах нашли $2 млрд, В.В.Путин громко рассмеялся и вздохнул с облегчением.

 18. Kremlis bez tā ieroču tirgotāja un narkodīlera nekādi?

 19. ļoti ļoti ļoti ļoti gudrs un pamācošs Vijas Beinertes raksts, tā turpināt

  • Jā,jā..un iesaku kaut ko uzrakstīt arī par Krievijas otrās pasaules kara varoni Zoju Kosmodemjansku….ja jau par sievietēm varonēm,tad jau par visām visos laikos un visās tautās….nav ko apdalīt citas….

Lasītāju aptauja
Ērika Oša zīmējums
Ēriks Ošs. Likumprojekts “LELB – vienīgie īstie luterāņi”

Vairāki Saeimas deputāti iesnieguši likuma labojumus, lai noteiktu, ka valsts atzīst Latvijas Evaņģēliski luteriskās baznīcas (LELB) darbības nepārtrauktību Latvijā un ka LELB ir vienīgā tiesību pārmantotāja luteriskajai baznīcai, kas darbojās Latvijā līdz 1940. gadam.

Pašlaik spēkā esošo LELB likumu plānots papildināt ar preambulu, kurā būtu noteikts gan augstāk minētais, gan tas, ka LELB izveidojusies luteriskās reformācijas kustības ietvaros 16. gadsimtā, darbību sākusi pirms Latvijas dibināšanas un nepārtraukti darbojusies Latvijā arī okupāciju laikā. Grozījumi likumā paredz vēl vairākas citas izmaiņas. Likumprojektu sagatavojusi LELB Tiesību komisija un apstiprinājusi baznīcas Bīskapu kolēģija. LELB pārstāvji vērsušies pie 12. Saeimas deputātiem ar lūgumu parakstīt šo likumprojektu.

Taču Latvijas Evaņģēliski luteriskā baznīca ārpus Latvijas (LELBĀL) pauž uzskatu, ka piedāvātie grozījumi nepamatoti ierobežo baznīcas draudžu pašnoteikšanās tiesības. Likumprojekts esot izstrādāts bez konsultācijām ar citām luterāņu baznīcām Latvijā. LELBĀL norādīja, ka patlaban Latvijas teritorijā un ārpus tās darbojas trīs luterāņu baznīcas un to draudzes kā tās LELB pēcteces, kuras darbību pārtrauca Otrais pasaules karš un sekojošā okupācija. Līdz ar to būtu pareizi vienoties par baznīcu līdzvērtīgu sadarbību, nevis netaisni izcelt vienas absolūtu prioritāti, uzskata LELBĀL.

Vai ir pareizi Likteņdārza zemi nodot valsts īpašumā?
Draugiem Facebook Twitter Google+