×
Mobilā versija
Brīdinājums +13.7°C
Emīlija, visu, kalendāros, neievietoto, vārdu, diena
Otrdiena, 22. maijs, 2018
21. marts, 2012
Drukāt

Dārza darbi martā

kartupeli

Kartupeļi. Lai pirmais novāktu kartupeļu ražu, var jau izdiedzēt kādu no agrajām kartupeļu šķirnēm un sākt sildīt augsni.

 

Dienā, kad kādu laiku nav bijis sala, uz agro kartupeļu dēstīšanas dobes novieto komposta slāni, pārsedz caurspīdīgu polietilēna plēvi (bet ne melno!), lai saule un gaisma sasniedz augsni. Martā tur varēs iedēstīt pirmos kartupeļus un pārsegt ar plēvi. Kad parādās pirmie dzinumi, plēve jāpaceļ uz stīpām, izveidojot tuneli. Augi būs aizsargāti pret salnām, pirms stiprāka sala tie jāpārsedz ar izolācijas materiālu. Var izmantot citu paņēmienu: iedēsta kartupeli polistirola kastē un novieto labi apgaismotā vietā. Kad salnas vairs nav gaidāmas, stāda dārzā.

Zaru griešana. Daži jaunākie pētījumi rāda, ka augļu kokus labāk apzāģēt vasarā, jo rēta sadzīstot ātrāk. Citi norāda, ka labāk tos apgriezt ziemā, jo nav jācīnās ar lapojošiem zariem. Dzīvžoga zarus ieteicams griezt nedaudz zemāk par vēlamo augstumu, lai būtu vieglāka turpmākā veidošana. Ja dzīvžogs ļoti kupls, ieteicams šogad to pamatīgi apgriezt no vienas, bet nākamgad – no otras puses.

Potzari. Pirms ķerties pie augļu kokiem, jāpatrenējas uzpotēt visu veidu nozāģētus zarus. Potēšana ir riskants hobijs, tomēr veiksmes gadījumā vienā kokā var audzēt dažādas augļu šķirnes. Ideālais potzars ir spēcīgs vasaras dzinums zīmuļa resnumā. Potzari jānoglabā aukstā un mitrā vietā, vēlams, ieraktus augsnē, lai tie būtu svaigi un spēcīgi, kad aprīļa beigās tos izmantos.

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+