Latvijā
Sabiedrība

Dārza darbi septembrī – Tavs palīgs rudens darbiem 16

Pixabay.com/ photoAC

Skaistās un saulainās vasaras dienas ir aizgājušas, un arvien biežāk debesis pārklāj drūmie lietus mākoņi. Šis ir īstais laiks, kad gatavoties ziemai.

Rudens darbi sētā

Pirms ilgstošajām lietusgāzēm un salnām var būt nepieciešams paveikt dažādus dārza darbus, piemēram:

 • novākt ražu, kas vasaras garumā izaugusi un nogatavojusies. Piemēram, bietes, kartupeļus, burkānus u.c.;

 • novākto ražu pareizi noglabāt, lai tā saglabātos visas ziemas garumā. Kartupeļus novieto pagrabā, bet gurķus – iemarinē;

 • mēslot zemi, kas ir svarīgi, lai arī nākamajā gadā varētu iegūt labu ražu. Neder jebkurš mājās pieejamais mēslojums, rudenī jāizmanto tieši rudens mēslojums;

 • nopļaut mauriņu un veikt zāles pļāvēja apkopi. Arī zālāju der mēslot ar tam paredzēto rudens mēslojumu, kā arī zāles pļāvējam noderēs apskate pie meistara, lai noskaidrotu, vai nav jāveic eļļas nomaiņa un vai nav sabojājusies kāda detaļa;

 • izgaismot pagalmu, lai arī ziemā tur būtu mājīgi un gaiši. Apgaismojums ļaus justies droši tumšajos vakaros.

Lai arī šķiet, ka šīs darbības neprasa liekus izdevumus, pieredze rāda pretējo – pareiza zemes uzkopšana un mēslošana nav lēta, kā arī gaismas objekti, kas ir pieejami dažādos izmēros un cenās, veidos papildus izdevumus. Šādā situācijā parocīgs risinājums būs naudas kredīts.

Rudenī darāmi arī dažādi darbi, kuru paveikšanai nevajadzēs izdot naudu, tomēr to veikšana prasīs laiku:

 • dārza mēbeļu un dažādu instrumentu noglabāšana. Iestājoties vēsajam un mitrajam gadalaikam, dārza mēbeles jānovieto iekštelpās, taču, pirms tas tiek darīts, tās rūpīgi jānotīra, piemēram, metāla instrumenti jānoslauka sausi, lai mitrumā nesāk rūsēt, un auduma priekšmeti jāietin plēvē, lai tie nesapelētu;

 • lapu grābšana, lai dārzs būtu skaists un acīm baudāms jau no pirmās pavasara dienas. Lapas vari izmantot kā papildus mēslojumu sakņu dārzam;

 • noziedējušo puķu nogriešana un krūmu apgriešana, lai nākamajā gadā dzinumi ataugtu un veidotu kuplāku ceru. Neatliec uz pavasari to, ko vari izdarīt jau tagad!

Rudens darbi mājoklī

Būtiska sastāvdaļa gatavošanās darbos ir mājoklim. Lai vēlos ziemas vakarus varētu pavadīt komfortabli un nejustu aiz loga valdošo aukstumu, rudenī ir jāpārbauda, vai:

 • mājoklis ir nosiltināts un būs aukstuma necaurlaidīgs. Šis process būs dārgākais un laikietilpīgākais no visiem gatavošanās darbiem, taču turpmāk tas palīdzēs ietaupīt līdz pat 70% no siltumenerģijas rēķiniem. Atceries, ka siltināt māju pat vēlā rudenī nav par vēlu!

 • kārtībā ir siltumu izdalošie objekti – kamīns, krāsns, sildītājs. Ja nešķiet, ka mājas siltināšana šobrīd ir vajadzīga, tomēr ziemas vakaros varētu būt vēsi, jau laicīgi nodrošinies ar papildus sildošo priekšmetu iegādi. Ja dzīvo privātmājā, lielisks risinājums būs kamīns, kas pildīs divas funkcijas – gan lietderīgo (sildīs), gan patīkamo (pie tā ar ģimeni varēsi pavadīt ziemas vakarus). Savukārt, ja Tu dzīvo dzīvoklī, palīdzēs sildītājs. To izmēri un cenu amplitūda ir liela, tāpēc Tu noteikti atradīsi sev piemērotāko!

Ja pēkšņi šķiet, ka siltināt māju vajag jau rīt, bet trūkst daļa no nepieciešamajiem līdzekļiem, vai kamīna iegādei iekrājumi nav veidoti, naudas kredīts var palīdzēt – to iespējams iegūt ar 100% atlaidi komisijas maksai, kas nozīmē, ka, to atmaksājot, Tev nebūs jāpārmaksā – būs jāatdod vien tik, cik aizņēmies.

“Jā” vasarnīcas remontam!

Kad mājoklis un dārzs gatavs ziemai, iespējams, novārtā palikusi vien vasarā tik ļoti mīlētā vieta – vasarnīca. Kā rīkoties, ja vasarnīcai pienācis laiks remontam, tomēr ar uzkrājumiem nepietiek? Vai naudas kredīts šādā situācijā var palīdzēt? Lasi tālāk un uzzini!

Remontdarbu laiks

Naudas kredīts būs īstais risinājums divos gadījumos:

 1. ja trūkst daļa no remontam nepieciešamajiem līdzekļiem;

 2. ja veicams maza apmēra remonts, kas neprasīs lielas izmaksas.

Veikt remontu vasarnīcā ir vēlams tieši rudenī, jo tad, beidzoties ziemai, nebūs jāsatraucas par tās labiekārtošanu un vasarnīca būs kārtīga un gatava uzņemt Tevi ar ģimeni. Veic, piemēram, šādus darbus:

 • jumta seguma nomaiņa;

 • logu nomaiņa;

 • durvju atjaunošana;

 • grīdu, sienu vai griestu pārkrāsošana.

Lai šādi labiekārtotu vasarnīcu, nebūs jāuztraucas par lieliem tēriņiem. Būs nepieciešami vien pāris simti eiro, tomēr rezultāts būs efektīgs un vasarnīca nākamajā sezonā šķitīs kā kaut kas pavisam jauns. Varbūt šeit var palīdzēt naudas kredīts?

Kas ir naudas kredīts?

Tas ir aizdevuma veids, kas noderēs, lai salīdzinoši ātri saņemtu naudu apjomā līdz pat 1500 eiro. Tā atmaksa ir ērta katram klientam, jo iespējams saskaņot atmaksas termiņu, kam jāiekļaujas laika posmā no 3 līdz pat 12 mēnešiem. Naudu varēsi atmaksāt ar regulāriem ikmēneša maksājumiem.

Lorem ipsum
FOTO: Leta

Lai iegūtu naudas kredītu, jāveic vien daži relatīvi vienkārši soļi. Lasi rakstu un noskaidro, kādi tie ir!

 1. Reģistrēšanās. Piereģistrējies mājaslapā, no sava uz uzņēmuma kontu pārskaiti 0,01 eiro, lai aizdevējs varētu būt pārliecināts, ka konta numurs ir pareizais, uz kuru pēcāk jāpārskaita nauda.

 2. Pieteikšanās. Izvēlies kredīta veidu, kādu summu vēlies aizņemties, kā arī sev vēlamo atmaksas termiņu.

 3. Pieteikuma apstiprinājums. Pēc īsa brīža, kad aizņēmējs pieteikumu būs saņēmis, Tev tiks sniegta ziņa par lēmumu, ko saņemsi īsziņas veidā.

 4. Naudas saņemšana. Ja aizdevējs lēmumu apstiprinās, pēc apmēram 15 minūtēm Tevis izvēlētā naudas summa tiks ieskaitīta Tavā kontā (Ja Tavs bankas konts ir atvērts DNB bankā, Nordea Bank, Citadele bankā, Swedbank vai Norvik bankā).

Iegūto naudu varēsi izmantot, kam vien vēlies – gan dārza sakopšanai, gan mājas siltināšanai vai citiem pirms ziemas darāmajiem darbiem, tomēr atceries – pirms aizņemties, izvērtē šī brīža situāciju un saproti, vai ar esošajiem līdzekļiem tiešām nepietiek, lai paveiktu iecerēto!

Kā naudas kredīts var palīdzēt?

Ziema pienāks ātri, un, iespējams, ka Tu nepaspēsi uzkrāt nepieciešamo naudas summu remontam, apkures uzlabošanai vai citiem izdevumiem. Bet vai tiešām naudas kredīts var palīdzēt? Jā!

 1. Tas ir ātri. Lai naudu uzkrātu zeķē vai bankas kontā, ir jāpaiet ilgākam laikam, tomēr kredīts internetā paredz, ka to nokārtot vari vien dažu minūšu laikā;

 2. Tas ir izdevīgi. Tev nav jātērē laiks, lai dotos uz banku un stāvētu garās rindās;

 3. Tas ir ērti. Piesēdies pie datora, nosūti nepieciešamo informāciju, un jau pēc neilga laika saņem ziņu no aizdevēja.

Tā Tu iegūsi vairākas priekšrocības vienlaikus un varēsi sākt rudens darbus jau šodien. Tomēr pirms aizņemšanas der padomāt, vai varēsi aizņēmumu atdot paredzētajā laikā!

 

 

LA.lv