Mobilā versija
+1.6°C
Grieta, Strauta, Rebeka
Pirmdiena, 23. janvāris, 2017
15. septembris, 2014
Drukāt

Dārza kaitnieku nedēļas TOP 10

Foto - ShutterstockFoto - Shutterstock

Dārza vabole. Arvien labāk kļūst pamanāmi dārza vaboles kāpuru bojājumi zālienos. Parādās dzeltējošas zāles plankumi, paceļot zālāja virsmu, tas atdalās kā “paklājs”, zem tā apmēram 5 cm dziļumā atrodami bālgani, nedaudz caurspīdīgi kāpuri, saliekušies C burta veidā. Tie ir dārza vaboles pēcnācēji, kas nograuž zāl­augu saknes. Vienīgais ierobežošanas pasākums – ­
tos salasīt un likvidēt, lai samazinātu nākamgad izlidojušo vaboļu skaitu. Nevajadzētu sajaukt dārza un maijvaboles kāpurus. Maijvabolei tie ir druknāki, baltāki un nav caurspīdīgi. Turklāt maijvaboļu kāpuri iecienījuši daudz sulīgāku pārtiku nekā zālāja saknes.

Tomātu augļu brūnā puve jeb fitoftora. Gan segtajās, gan atklāta lauka platībās tomātus turpina bojāt tomātu augļu brūnā puve.

Pelēkā puve arvien biežāk sastopama uz kāpostu galviņām. Tā nav retums arī plēves siltumnīcās, kur aug tomāti.

Augļu puves turpina izplatīties uz āboliem un bumbieriem.

Ābeļu un bumbieru kraupis ir šobrīd bieži pamanāms gan uz augļu koku lapām, gan augļiem. Kraupja plaisas uz augļiem palīdz puvēm vieglāk iekļūt augļos. Savukārt uz inficētajām lapām kraupja ierosinātājs saglabāsies līdz nākamajam gadam un tās pavasarī būs jaunas inficēšanās avots.

Ābolu tinējs. Daļa kāpuru, iespējams, ietinušies kokonā un jau sameklējuši ziemošanas vietas zem augļu kokiem vai uz to stumbriem, daļa joprojām barojas ābolos. Drīz arī tie izlīdīs no sabojātajiem āboliem un sameklēs ziemošanas vietas. Vairāk paveiksies tiem, ko nepamanīs un kopā ar bojātajiem augļiem ievietos noliktavās.

Krustziežu sausplankumainība sabojā arvien jaunas kāpostu ārējās lapas.

Kartupeļu melnais un parastais kraupis. Kartupeļu ražā atrodami melnā un parastā kraupja bojāti bumbuļi. Tos nevajadzētu atstāt sēklai vai uzglabāt, bet censties izmantot pārtikā kā pirmos.

Maijvaboļu un pūcīšu kāpuri kartupeļu bumbuļos vietām izgrauzuši lielākus vai mazākus robus. Šādus kartupeļus vajadzētu apžāvēt un izmantot pirmos.

Burkānu muša. Novācot burkānus, rūpīgi jāapskatās, vai kādu no tiem nav sabojājis burkānu mušas kāpurs. Šādus dārzeņus jācenšas nekavējoties pārstrādāt, izgriežot bojājuma vietas, un neglabāt kopā ar veselajiem, jo kāpuri turpina baroties arī pēc ražas novākšanas.

Pievienot komentāru

Cūku mēris neārstējams, bizness atjaunojams (4)Cilvēciskais faktors spēj pārvarēt ikvienu biodrošības barjeru
Sāk kriminālprocesu par cūku inficēšanos ar ĀCM Krimuldas saimniecībā (2)Valsts policija (VP) sākusi kriminālprocesu par Krimuldas novada saimniecības "Rukas" audzēto cūku inficēšanos ar Āfrikas cūku mēri (ĀCM).
Mājsaimniecības neizmanto iespējas samazināt elektrības rēķinus un maksā vairāk (18)Elektrību tērējam vairāk, mājsaimniecības aizvien neizmanto iespējas samazināt rēķinus
Pasaulē
Latvijā decembrī bijusi trešā lielākā gada inflācija ES Latvijā pagājušā gada decembrī, salīdzinot ar 2015.gada pēdējo mēnesi, bija trešais augstākais inflācijas rādītājs Eiropas Savienības (ES) dalībvalstu, liecina trešdien publiskotie ES statistikas biroja "Eurostat" dati.
Draugiem Facebook Twitter Google+