Mobilā versija
Brīdinājums -2.2°C
Lidija, Lida
Pirmdiena, 16. janvāris, 2017
22. septembris, 2014
Drukāt

Dārza kaitnieku TOP 10

Foto - VAADFoto - VAAD

Bumbieru-kadiķu rūsas radziņi.

Bumbieru-kadiķu rūsa. Uz bumbieru lapām bumbieru-kadiķu rūsas sarkanīgo plankumu apakšpusē šobrīd izveidojušies sēnes radziņi. Tie brīžiem rada lielāku sa­traukumu nekā pavasarī ierasto košo plankumu parādīšanās. Inficētās un nobirušās lapas jālikvidē, lai samazinātu slimības attīstīšanās iespējas. Ja bumbieres tuvumā aug kazaku, Ķīnas vai Virdžīnijas kadiķis (rūsas saimnieks ziemošanas laikā), jāizlemj, kas jums tuvāks – kadiķis vai bumbiere. Jāatceras, ka slimības sporas var atlidot arī no kilometra vai lielāka attāluma, bet tad infekcija nebūs tik spēcīga kā no tuvējā kadiķa. Vasarā, protams, pret slimību var cīnīties ar fungicīdiem.

Augļu puves sabojājušas daļu no augļu ražas. Uz puvušajiem āboliem un bumbieriem veidojas baltas pumpiņas, tajās veidojas sēnes sporas, kas nodrošinās slimības tālāku attīstību, ja bojātie augļi paliks koku zaros vai apdobēs.

Kartupeļu bumbuļu slapjās puves. Kartupeļu ražas novākšanas laikā, it īpaši mitrākās lauka vietās, atrodami bumbuļi, kas pārvērtušies slapjā smakojošā masā. Pie vainas slapjo puvju izraisītājas baktērijas, kam kartupeļu ilgstoša atrašanās mitrā augsnē pēc pagājušo nedēļu lietavām ir bijusi labvēlīga attīstībai.

Citas kartupeļu bumbuļu slimības. Uz kartupeļu bumbuļiem novāktajā ražā konstatēts parastais un melnais kraupis. Kartupeļu lakstu puve daudzviet ir ieskalojusies augsnē un inficējusi bumbuļus.

Pelēkā puve ir šobrīd biežāk sastopamā puve galviņkāpostos.

Krustziežu sausplankumainība sastopama tikpat kā katrā kāpostu laukā. Inficētās lapas būs pašas pirmās, kas sāks bojāties gan lauka, gan noliktavas apstākļos.

Citas kāpostu puves. Uz kāpostu galviņām var atrast baltās puves bojājumus. Vietām sastopamas oranžīgās fuzariālās puves pazīmes, un jau iepriekš iebojātās galviņas sapūdē dārzeņu slapjā puve.

Burkānu lapu plankumainības. Uz burkānu lakstiem plaši sastopama gan brūnplankumainība, gan sausplankumainība.

Gliemeži. Blakus vīngliemežiem daudzviet lielā skaitā saradušies arī kailgliemeži un meklē sulīgākās augu lapas, lai tā kārtīgi paēstu pirms ziemas guļas.

Kāpostu pūcīšu un balteņu kāpuri vēl steidz baroties uz vēlajiem kāpostiem.

Pievienot komentāru

Eksperti: Kūdras ieguves biznesam noteikts ļoti strikts darbības rāmisLai Latvijā sāktu kūdras licencētu ieguvi, uzņēmējiem jārēķinās ar stingru normatīvo aktu regulējumu, kas paredz izvērtēt visus iespējamos riskus un ietekmes.
Saimniecībā notika par EK mācības: PVD neizpratnē par nelaimi Krimuldā (4)Pagaidām nav zināms, kāpēc Āfrikas cūku mēris (ĀCM) skāris cūku novietni “Rukas” Krimuldas novada Krimuldas pagastā, kurā bija 5023 dzīvnieki, šorīt intervijā
Mājsaimniecības neizmanto iespējas samazināt elektrības rēķinus un maksā vairāk (15)Elektrību tērējam vairāk, mājsaimniecības aizvien neizmanto iespējas samazināt rēķinus
Pasaulē
Draugiem Facebook Twitter Google+