Mobilā versija
-0.5°C
Guna, Judīte
Sestdiena, 10. decembris, 2016
26. maijs, 2014
Drukāt

Dārza kaitnieku TOP no 19. līdz 25. maijam

Foto - VAADFoto - VAAD

Bumbieru lapu blusiņa, kas pēc nedēļas radīs vēl daudzskaitlīgāku nākamo paaudzi.

Bumbieru lapu blusiņa. Šobrīd ir sastopamas visas bumbieru lapu blusiņas attīstības stadijas – pieaugušās blusiņas nelielā skaitā, uz jaunajiem dzinumiem un lapiņām atrodami olu dējumi un konstatēta kāpuru izšķilšanās. Tas nozīmē, ka apmēram nedēļas laikā parādīsies jaunās lapu blusiņas, kas nodrošinās nākamās – vēl daudzskaitlīgākas – paaudzes veidošanos.

Spradži. Pēc lietainajām un vēsajām dienām no savām paslēptuvēm iznākuši spradži un atkal apdraud jaunos dīgstošos augus: kāpostus, redīsus, galda bietes u.c.

Lapu koku tinējsmecernieks. Bumbieru stādījumos šajā laikā pamanāmi lapu koku tinējsmecernieka kāpuru bojājumi – kopā vīstokļa veidā satītas vairākas lapas, kuras pakāpeniski nobrūnē. Nelielos dārzos tās var salasīt un likvidēt, lai samazinātu kaitēkļa izplatību nākamajā gadā.

Laputis. Laputis turpina baroties uz rožu jaunajiem dzinumiem, un to izplatība silto laika apstākļu ietekmē pieaug.

Ķiršu-madaru laputs. Uz ķiršu lapām sāk parādīties pirmās ķiršu-madaru laputu kolonijas. Siltos laika apstākļos tās var savairoties masveidā, īpaši kaitīgas tās var būt jauniem augļu kociņiem. Šī ir viena no laputu sugām, kuru var pazīt pēc melnā krāsojuma.

Ābeļu kraupis. Kraupja sporas no pērnajām inficētajām lapām pēc katra lietus turpina izplatīties. Vienā dārzā Latgales pusē jau konstatētas pirmās kraupja pazīmes uz jaunajām ābeļu lapām, tas nozīmē, ka infekcija sāks izplatīties arī no šiem plankumiem.

Ābolu tinējs. Vairākos ābeļu dārzos feromonu slazdos notverti pirmie ābolu tinēja tauriņi.

Aveņu ziedu smecernieks. Smecernieki pametuši zemeņu dobes un sāk pulcēties uz avenēm, lai pumpuros iedētu oliņas un nodrošinātu barību saviem kāpuriem.

Valsts Augu aizsardzības dienests

Ābeļu ziedu smecernieks. Ābeļu noziedēšanas laikā iespējams novērtēt, ko sastrādājuši ābeļu ziedu smecernieka kāpuri. Bojātie ziedpumpuri nav atvērušies un kļuvuši brūni, paverot nokaltušās ziedlapiņas, varam ieraudzīt bojājuma vaininieku – baltu kāpuriņu.

Dārza vabole. Lidošanu uzsākušas mazās brūnās dārza vaboles. Tās visbiežāk sastopamas aveņu un krāšņumaugu stādījumos un var izgrauzt kādu caurumu arī jaunajos ābolu augļaizmetņos.

Pievienot komentāru

No bezdarbnieka par uzņēmēju. Šūšanas ateljē īpašnieces Karīnas pieredze (1)Karīna Šveicare bija biroja vadītāja kādā uzņēmumā, bet... kā tas mēdz notikt, pērn palika bez darba. Pirmais ceļš, lai saņemtu bezdarbnieka pabalstu – reģistrēties Nodarbinātības valsts aģentūrā (NVA) ar obligāto informācijas noklausīšanos.
Gribi audzēt savas vistiņas, bet nezini kā sākt? Dzērbeniete Daina Šmite dalās pieredzēVistas grib audzēt arvien vairāk cilvēku, taču trūkst zināšanu, ar ko sākt. – Tas nemaz nav grūti, jo vistas ir visvienkāršāk turamie mājputni. Balva par pūlēm – olas, gaļa un mēslojums, – iedrošina dzērbeniete DAINA ŠMITE.
Gāze būs lētāka, piegāde dārgāka? (5)Atvērtā tirgū dabasgāzes rēķins būs vienkāršāks nekā elektroenerģijas rēķins
Pasaulē
INFOGRAFIKA: Budžeta prioritātes - aizsardzība, drošība, veselība2017. gada valsts budžeta prioritārās nozares ir aizsardzība, sabiedriskā drošība un kārtība, veselība, sociālā aizsardzība un izglītība.
Draugiem Facebook Twitter Google+