Mobilā versija
Brīdinājums +3.5°C
Amanda, Amanta, Kaiva
Otrdiena, 25. oktobris, 2016
26. maijs, 2014
Drukāt

Dārza kaitnieku TOP no 19. līdz 25. maijam

Foto - VAADFoto - VAAD

Bumbieru lapu blusiņa, kas pēc nedēļas radīs vēl daudzskaitlīgāku nākamo paaudzi.

Bumbieru lapu blusiņa. Šobrīd ir sastopamas visas bumbieru lapu blusiņas attīstības stadijas – pieaugušās blusiņas nelielā skaitā, uz jaunajiem dzinumiem un lapiņām atrodami olu dējumi un konstatēta kāpuru izšķilšanās. Tas nozīmē, ka apmēram nedēļas laikā parādīsies jaunās lapu blusiņas, kas nodrošinās nākamās – vēl daudzskaitlīgākas – paaudzes veidošanos.

Spradži. Pēc lietainajām un vēsajām dienām no savām paslēptuvēm iznākuši spradži un atkal apdraud jaunos dīgstošos augus: kāpostus, redīsus, galda bietes u.c.

Lapu koku tinējsmecernieks. Bumbieru stādījumos šajā laikā pamanāmi lapu koku tinējsmecernieka kāpuru bojājumi – kopā vīstokļa veidā satītas vairākas lapas, kuras pakāpeniski nobrūnē. Nelielos dārzos tās var salasīt un likvidēt, lai samazinātu kaitēkļa izplatību nākamajā gadā.

Laputis. Laputis turpina baroties uz rožu jaunajiem dzinumiem, un to izplatība silto laika apstākļu ietekmē pieaug.

Ķiršu-madaru laputs. Uz ķiršu lapām sāk parādīties pirmās ķiršu-madaru laputu kolonijas. Siltos laika apstākļos tās var savairoties masveidā, īpaši kaitīgas tās var būt jauniem augļu kociņiem. Šī ir viena no laputu sugām, kuru var pazīt pēc melnā krāsojuma.

Ābeļu kraupis. Kraupja sporas no pērnajām inficētajām lapām pēc katra lietus turpina izplatīties. Vienā dārzā Latgales pusē jau konstatētas pirmās kraupja pazīmes uz jaunajām ābeļu lapām, tas nozīmē, ka infekcija sāks izplatīties arī no šiem plankumiem.

Ābolu tinējs. Vairākos ābeļu dārzos feromonu slazdos notverti pirmie ābolu tinēja tauriņi.

Aveņu ziedu smecernieks. Smecernieki pametuši zemeņu dobes un sāk pulcēties uz avenēm, lai pumpuros iedētu oliņas un nodrošinātu barību saviem kāpuriem.

Valsts Augu aizsardzības dienests

Ābeļu ziedu smecernieks. Ābeļu noziedēšanas laikā iespējams novērtēt, ko sastrādājuši ābeļu ziedu smecernieka kāpuri. Bojātie ziedpumpuri nav atvērušies un kļuvuši brūni, paverot nokaltušās ziedlapiņas, varam ieraudzīt bojājuma vaininieku – baltu kāpuriņu.

Dārza vabole. Lidošanu uzsākušas mazās brūnās dārza vaboles. Tās visbiežāk sastopamas aveņu un krāšņumaugu stādījumos un var izgrauzt kādu caurumu arī jaunajos ābolu augļaizmetņos.

Pievienot komentāru

Zemniekus balsta ar pašu nākotnes naudu (2)Seši miljoni eiro prasīto 30 vietā – ar šādu atbalstu var rēķināties graudkopji, ja valdība šodien apstiprinās zemnieku lūgumu pēc valstiskas palīdzības.
Kam tas ir izdevīgi? Lasi visu rakstu: Izīrētāji būs spiesti maksāt nodokļus (8)Ekonomikas ministrija grib panākt līgumu reģistrāciju zemesgrāmatā, namīpašnieki – Valsts ieņēmumu dienestā.
Pasaulē
No 1. janvāra gaidāms algas pieaugums (3)Valdība šodien atbalstīja Labklājības ministrijas (LM) sagatavotos grozījumus Ministru kabineta noteikumos, kas paredz minimālās mēneša darba algas palielināšanu no 370 līdz 380 eiro.
Draugiem Facebook Twitter Google+