Mobilā versija
Brīdinājums +2.3°C
Agnese, Agnija, Agne
Sestdiena, 21. janvāris, 2017
30. jūnijs, 2014
Drukāt

Dārza kaitnieku TOP10

Foto - VAADFoto - VAAD

Vairākos kartupeļu tīrumos atrodami kāpuri, bet, pateicoties vēsajiem laika apstākļiem, nelielā skaitā. Joprojām kartupeļos atrodami arī lapgrauža olu dējumi.

Gliemeži. Mitrie laika apstākļi gliemežiem ļāvuši aktivizēties. To izgrauztie robi atrodami uz dārzeņu un krāšņumaugu lapām.

Kartupeļu lapgrauzis (kolorado vabole). Apmēram pusē no kartupeļu stādījumiem konstatētas pieaugušas lapgrauža vaboles. Vairākos kartupeļu tīrumos atrodami kāpuri, bet, pateicoties vēsajiem laika ap­stākļiem, nelielā skaitā. Jo­projām kartupeļos atrodami arī lapgrauža olu dējumi.

Kāpostu cekulkode. Cekulkodes turpina lidot. Tās kāpuri daudzviet manāmi sabojājuši galviņkāpostus un ziedkāpostus.

Burkānu muša. Lielākos burkānu laukos līdz šim nav novērota aktīva burkānu mušas lidošana, taču mazdārziņos daudzviet jau manāmi tās olu dējumi un kāpuru bojājumi.

Laputis. Laputis jo­projām sastopamas augļu, dārzeņu un krāšņumaugu platībās. Uz jāņogulājiem turpina attīstīties jaunas jāņogulāju sarkanpangu laputs paaudzes. Laputu bojātās augļu koku lapas sačokurojas, nomelnē un sakalst.

Pelēkā puve. Mitro laika apstākļu ietekmē zemenes sāk bojāt pelēkā puve. Puve bojā arī citas ogas, kuras šobrīd nogatavojas.

Ērkšķogu Amerikas miltrasa. Gan upeņu, gan ērkšķogu stādījumos konstatējamas Amerikas miltrasas pazīmes.

Ķiršu muša. Ķiršu mušas lidošana turpinās, tādēļ iepriekš izliktos dzeltenos līmes vairogus der nomainīt pret jauniem.

Burkānu lapu blusiņa. Burkānu lapu blusiņas čokurojumi atrodami ne tikai uz burkānu, bet arī uz diļļu un citu čemurziežu lapām.

Kartupeļu lakstu puve. Kartupeļu lakstu puve konstatēta dažos laukos Kurzemē un Latgalē.

Pievienot komentāru

Mājsaimniecības neizmanto iespējas samazināt elektrības rēķinus un maksā vairāk (18)Elektrību tērējam vairāk, mājsaimniecības aizvien neizmanto iespējas samazināt rēķinus
Pasaulē
Latvijā decembrī bijusi trešā lielākā gada inflācija ES Latvijā pagājušā gada decembrī, salīdzinot ar 2015.gada pēdējo mēnesi, bija trešais augstākais inflācijas rādītājs Eiropas Savienības (ES) dalībvalstu, liecina trešdien publiskotie ES statistikas biroja "Eurostat" dati.
Draugiem Facebook Twitter Google+